10. 10. 2020 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Bravo! Juniorka bere znovu dva body, zvládla drama v Písku

Havlíčkobrodští junioři se vydali k dohrávce třetího kola na led Písku, který nakoplo páteční vítězství nad Kralupy nad Vltavou. Do zápasu naskočili lépe hosté, kteří se ujali rychlého vedení. V prostřední části sice šli do dvougólového trháku, ale soupeř ještě před druhou sirénou dvěma brankami vyrovnal. Zápas nakonec rozhodlo prodloužení, v němž brali bonusový bod mladí Bruslaři. Z brodského tábora se dvakrát trefil kanonýr Ondřej Kalenský, jenž vystřelil svému týmu bonusový bod, a Filip Pártl.

Dohrávka třetího kola začala opatrně, když se oba týmy prezentovaly obrannou hrou. První vážnou šanci měl domácí Brož, ale Kukeně byl na místě. První gól padl v páté minutě, když hosté vyhráli vhazování. Pártl dal puk na Juřicu a ten před branku nahrál Ondřeji Kalenskému. Havlíčkobrodský hráč dostal puk před branku, odkud se trefil přesně k pravé tyči. V dalším průběhu hráli prim oba brankáři, kteří zničili šance útočníků. Ke konci třetiny překonal Mlejnek gólmana Králů, ale toho zachránila tyčka.

Zkraje druhé třetiny měli Písečtí přesilovou hru, ve které sahali po vyrovnávající brance, ale Kukeně byl na místě. Velkou šanci měl domácí Hail, ale ve 26. minutě nastřelil jen tyčku. Havlíčkův Brod hrál rovněž početní výhodu, kterou využil. Košťál nahrál Filipu Pártlovi, který ze spodního okraje pravého kruhu propálil gólmana. Radost hostů netrvala dlouho, protože Písek snížil. Ujala se dorážka Milana Petříka, který dostal puk do klece. Jihočeši byli rázem na koni a výsledkem toho bylo vyrovnání. Václav Brož prostřelil Kukeněho k pravé tyči. Domácí byli aktivnější, ale do konce druhé části žádný ze střelců nemířil do černého.

Písek mohl ve třetím dějství dokonat obrat, když se před branku prosmýkl Hail, jenže před bránou trefil jen hůl bránícího Zycha, který tak zamezil jisté pohromě. Na druhé straně nebezpečně zahrozil ve skvělé formě hrající útočník Kalenský, když jeho dělovku z levého kruhu na poslední chvíli lapil do své lapačky pozorný gólman Buchta. Zápas nakonec dospěl za nerozhodného stavu 2:2 do prodloužení, v němž byla úspěšnější Cachnínova družina. Besmák narýsoval hezký pas na rozjetého Ondřeje Kalenského, který našel mezírku mezi Buchtovými betony. Hosté si tak odvezli domů od řeky Otavy cenné dva body.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 31. Petřík (Hail, Ryba), 35. Brož (Novotný) – 5. Kalenský (Juřica, Pártl), 31. Pártl (Zych, Košťál), 62. Kalenský (Besmák, Košťál). Rozhodčí: Martin Šperl – Filip Sýkora, Matěj Deja. Vyloučení: 6:4, navíc Andrle (PIS) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 46:31 (12:12, 18:12, 16:6 – 0:1). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3p.