23. 12. 2016 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Brod zvládl předvánoční duel! Bethel University skolil skvělým finišem

Havlíčkobrodští hokejisté si zpříjemnili předvánoční čas atraktivním předvánočním přátelským utkáním, v němž přivítali americký tým Bethel University Royals. Hosté začali famózně a vedli 2:0, ale Bruslaři dokázali snížit. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 4:4, a i když šla parta ze zámoří ve třetí periodě do vedení, soubor z Kotliny předvedl mohutný finiš a otočil na konečných 8:5. Své fanoušky tak potěšil vítěznou divokou přestřelkou. Z brodského tábora se dvakrát trefili Tomáš Chlubna a David Michálek, po jedné brance si připsali Lukáš Křížek, Lukáš Endál, Tomáš Ludvík a Tomáš Semrád. Premiéru si v A-týmu odbyli starší dorostenci Marek Tecl a Jakub Rubner a junior Martin Polák.

Hosté z USA do utkání vlétli a Bruslaře zaskočili. Po minutě hry vedli už o dvě branky. Po dorážkách do odkryté brány se prosadili George Splichal a Michael Bond. Domácí se ale dokázali z nástupu hostů oklepat a díky dorážce Lukáš Křížka snížili. Tým Bethel University pak získal dvougólové vedení díky druhé trefě George Splichala, ale ještě před přestávkou o něj přišel. Po nádherné akci se radoval Lukáš Endál.

Ve druhé periodě vstřelil první branku Adam Marty, pak ale přišel čas Havlíčkova Brodu, který skóre dvěma slepenými góly vyrovnal. David Michálek připravil kotouč pro Tomáše Semráda, jehož dělovka zaplula do horního rohu brány. O 39 sekund později se nahrávač změnil do role střelce, parádní pas Filipa Navrátila uklidil za brankovou čáru David Michálek.

V závěrečné části hry šli do vedení pět hosté, trefa Jeffreye Flickera byla ale poslední, kterou Royals zaznamenali. Vyrovnat se podařilo Tomáši Chlubnovi a pak přišlo skvělých 47 sekund, kterých rozhodlo zápas. Do vedení Bruslaře poslal Tomáš Ludvík, o 14 sekund později vedení navýšil Tomáš Chlubna a gólem do prázdné brány potvrdil vítězství Havlíčkova Brodu David Michálek.

PVZ. kolo, pátek 23.12.2016 od 17:00
ZS Kotlina
8:5
(2:3, 2:1, 4:1)
Havl. Brod - Bethel Univ.

Branky a nahrávky: 7. Křížek (Chlubna, Ludvík), 15. Endál (Třetina), 31. T. Semrád (Michálek), 32. Michálek (Navrátil, T. Semrád), 53. Chlubna (TS), 58. Ludvík (Beneš, Kuchta), 58. Chlubna (Ludvík), 58. Michálek (Voříšek) – 1. Splichal (Steen), 2. Bond (Nejmeh, Brown), 11. Splichal (Marvin), 25. Marty (Bonnano), 51. Flicker (Skarlis). Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Kukeně – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 467. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 8:5.

Panec (31. Novák) – T. Semrád "A", M. Semrád, Lacina, Bušek, Kulhánek, Vala, Rubner – Endál "A", Třetina "C", Přidal – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Křížek, Ludvík, Chlubna – M. Polák, Tecl