BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Osvětim 5:4p - Bruslaři porazili v dramatickém zápase Osvětim a slaví první místo!
Bruslaři porazili v dramatickém zápase Osvětim a slaví první místo!

Bruslaři porazili v dramatickém zápase Osvětim a slaví první místo!

19.08.2018 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

OPAVA - Havlíčkobrodští Bruslaři vyzvali v posledním zápase Slezského poháru polský tým Aksam Unia Osvětim a utkání nabídlo pořádné drama. Celek z Vysočiny začal výborně, když si vypracoval dvoubrankové vedení, ale hosté třemi trefami dokázali vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Svěřenci Jiřího Čelanského a Miroslava Dubna si své vedení vzali zpět, ale zápas nakonec dospěl do prodloužení. Prvenství v turnaji zařídil pro Bruslaře Jan Milfait, který se trefil minutu před koncem nastavení! Do listiny střelců se z havlíčkobrodského tábora zapsali Tomáš Chlubna, Miroslav Třetina, Tomáš Semrád a Luboš Voříšek.

 
Sl. pohár, neděle 19.8.2018, Opava
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Aksam Unia Osvětim
Aksam Unia Osvětim
5:4p
(1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Chlubna (Pejchal, Třetina), 28. Třetina (Voříšek), 43. Semrád (Beneš), 47. Voříšek (Přidal), 64. Milfait (Třetina) – 32. S. Kowalowka (Šaur), 35. Themár (Haas), 38. Tabaček (Gabrys), 50. Šaur (S. Kowalowka). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 40:30 (12:10, 9:13, 13:7 - 6:0). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4p.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zapletal) – Nepokoj, Semrád, Kopic, Vala, Pražák, Pejchal – Beneš, Milfait, Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Veverka, Voříšek, Chlubna – Kříž, Ludvík, Kozlík

Aksam Unia Osvětim: Fikrt (Plonka) – Bezuška, Šaur, Maciewski, Gabrys (C), A. Kowalowka, Paszek, Magiera – Daneček, S. Kowalowka, Wojtarovicz – Tabaček, Haas, Thémar – Dudkiewicz, Malicki, Prusak – Piotrowicz, Adamus, Wanat

 

Bruslaři museli hned na začátku zápasu řešit nepříjemnou situaci. Osvětim založila rychlý útok a brodský obránce Pražák musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Už v 5. minutě se tak polskému týmu nabídla výhoda přesilové hry, ale havlíčkobrodská družina se ubránila bez úhony. A krátce nato udeřila! Na modrou čáru dostal nabito mladý obránce Pejchal, jehož svižnou střelu usměrnil šikovnou tečí mimo Fikrtův dosah clonící Tomáš Chlubna. Ve druhé půlce úvodní dvacetiminutovky se to fauly jen hemžilo. Parta z Kotliny nevyužila krátce po sobě dvě přesilovky a její soupeř potom promrhal takřka minutou početní výhodu 5 na 3, při níž si brankář Novák se svou defenzivou počínal velmi dobře. Po siréně ještě usedl na lavici hanby brodský zadák Vala.

Broďáci se o přestávce na oslabení dobře připravili a brankář Novák dál držel čistý štít. Sami mohli vzápětí navýšit svůj náskok, jenže hákování A. Kowalowky nedokázali potrestat. Osvětim si dál počínala nedisciplinovaně a po dalším jejím nedovoleném zákroku stáli při brankáři Fikrtovi všichni svatí, když Milfaitova dělovka z pravého kruhu orazítkovala břevno. Za katr sudí vykázali ve 28. minutě i kapitána Gabryse a Čelanského svěřenci nekompromisně trestali. Na konci parádní kombinace číhal u tyčky připravený Miroslav Třetina a podél klečícího gólmana Fikrta zametl hrací předmět na místo určení. Unia se dočkala snížení na začátku druhé půlky duelu při hře 4 na 4. Po Šaurově sražené střele se dostal puk k Sebastianovi Kowalowkovi, jenž zblízka trefil prostor nad Novákovou lapačkou. Obraz hry se rázem úplně změnil. Bojovníci z Vysočiny byli všude později, Osvětim byla rázem na koni a ve 35. minutě slavila vyrovnání. Parádní sólo vystřihl ´při přesilovce Ondřej Themár, jenž se protáhl za obranu soupeře, srovnal si puk na hůl a našel skulinku mezi Novákovými betony. Totálně rozhození Bruslaři vůbec nevěděli, kam dřív skočit, a obrat byl na světě. Na modré čáře se opřel do kotouče Gabrys a chytrá teč Petera Tabačka se zastavila až v síti.

Havlíčkův Brod naskočil do třetí periody jako vyměněný a za svou zvýšenou aktivitu brzy sklidil kýžené ovoce. Při velkém tlaku přihrál Beneš na okraj kruhů Tomáši Semrádovi, za jehož dělovkou se brankář Fikrt jen smutně ohlédl. Za minutu a půl si Bruslaři hodně oddechli. Za zákrok beka Kopice sudí nařídil trestné střílení, ale Peter Tabaček z pozice mezi kruhy vůbec netrefil bránu. Okřídlené hokejové přísloví nedáš – dostaneš tak Osvětim brzy potrestalo. Při ponechané výhodě se po pravé straně prohnal do útočného území Přidal a jeho skvostný pas před brankoviště přetavil Luboš Voříšek přesnou ranou nad Fikrtovy betony ve vedení. Celek z Polska se však nehodlal vzdát a dokázal se svým sokem znovu srovnat krok. S. Kowalowka poslal puk do pravého kruhu Jakubu Šaurovi, který skrytou střelou k přední tyčce překvapil gólmana Nováka. Broďáci na konci základní hrací doby ještě nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3, jejíž zbytek si přenesli do prodloužení. Získaný bod jim však stačil k jistotě prvenství ve Slezském poháru.

V prodloužení sice hokejisté Osvětimi ubránili zbytek nepříjemného oslabení, jenže brodská družina dál tahala za delší konec pomyslného provazu a nakonec urvala cenné vítězství, na turnaji už třetí! Kapitán Třetina získal puk ve vlastním pásmu a poslal přesnou nahrávkou dopředu rozjetého Jana Milfaita, který si po pravém křídle najel do kruhu a úchvatnou ranou vymetl horní roh Fikrtovy svatyně.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Byl to těžký zápas, hrálo se nahoru – dolů. Řekl bych, že jsme se při vedení 2:0 trochu uspokojili a sami jsme se vyhodili z rytmu zbytečnými fauly. Osvětim byla nejzkušenějším týmem, který na turnaji hrál. Měla zkušené hráče, kteří si počkali na naše nevynucené chyby a dokázali je potrestat. Soupeř šel do vedení 3:2, ale před třetí třetinou jsme trochu sáhli do sestavy a mužstvo znovu ukázalo svůj charakter. Myslím si, že jsme zaslouženě získali dva body. Ceníme si nejen vítězství v tomto utkání, ale i prvenství na turnaji. Kvůli tomu jsme do Opavy jeli, každé vítězství se počítá.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv