1. 2. 2020 | Ladislav Vácha

Bruslaři skolili Nový Jičín, základ výhry položili v první třetině

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v domácím prostředí nepříjemný Nový Jičín, který bojuje o play off. Bruslařům se proti Ďáblům daří a to potvrdili už v úvodní dvacetiminutovce, kterou ovládli 4:1. V prostřední části přidali ještě jednu branku, a i když soupeř snížil na dvoubrankový rozdíl, vítězství už si pohlídali. Hosty porazili 6:3 a připsali si důležité tři body do tabulky. Dvakrát mířil přesně do černého uzdravený kapitán Miroslav Třetina (na snímku), po jednom přesném zásahu na pažbu si připsali Patrik Přidal, Luboš Voříšek, Tomáš Ludvík a David Vala.

Bruslaři se do svého soupeře zakousli s velkou chutí a už ve 4. minutě šli do vedení. Roman Mikeš vyslal do trháku po levém křídle Patrika Přidala, který si sjel až před bránu a chladnokrevným zakončením nedal gólmanu Šimonů vůbec žádnou šanci. Hosté se z první rány ještě nestihli ani pořádně vzpamatovat a inkasovali podruhé. Luboš Voříšek vybojoval kotouč při napadání soupeřovy rozehrávky, když Ďáblové vyrobili obrovskou hrubici, a přesnou ranou z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Šimonů. Nový Jičín nesložil zbraně a brzy odpověděl. Roh Macuh narýsoval zpoza brány ideální pas mezi kruhy, odkud vypustil dělovku Jan Poruba a brankář Holík se natahoval marně. Domácím však stačilo na odpověď pouhých 29 sekund. Tomáš Ludvík využil volného prostoru, najel si do ideální palebné pozice a svižnou střelou skóroval k bližší tyčce. A za pouhých 31 sekund se Kotlina radovala znovu! Puk od Davida Valy přebral Miroslav Třetina, sjel si na osu hřiště a z mezikruží zápěstím se trefil přesně na místo určení.

Havlíčkův Brod naskočil do druhého dějství naprosto pohádkově! Už pouhých 16 sekund stačilo Miroslavu Třetinovi na to, aby předvedl před brankovištěm hostů vzorný důraz a doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru. Nedovoleného zákroku vysokou holí se však poté dopustil Kuchta a Ďáblové přesilovku v jejím úplném závěru využili. Jakub Lehečka přihrál do pravého kruhu Roku Macuhovi, jenž si dobře sešteloval mířidla a propálil brankáře Holíka k tyčce. Domácí mohli odpovědět rovněž při přesilovce, ale Dvořák po Cachnínovu přiklepnutí o kousek minul bránu. Pořekadlo nedáš – dostaneš dostihlo Bruslaře velmi brzy. Kotouč putoval po ose Filip Rufer – Lukáš Finsterle – Dominik Kafka, přičemž posledně jmenovaný z voleje poslal kotouč za Holíkova záda. Nový Jičín dál tlačil svého soka a vytvořil si další příležitosti, ale gólman Holík náporu na svou osobu odolal. Ve 36. minutě ještě zahrozil kapitán Třetina, který obkroužil bránu a chtěl zasunout puk k bližší tyčce, ale brankář Šimonů zasáhl dobře svým betonem.

Ve třetí periodě mohli hned snížit na nejtěsnější rozdíl, ale Macuhovi vypíchl gólman Holík kotouč holí. Na druhé straně pláchl hostům do samostatného úniku Kuchta, jenže nenašel mezírku mezi betony Šimonů. Se svou troškou do mlýna přispěchal i novojičínský Kafka, jehož ránu neudržel brankář Holík v lapačce, ale kotouč minul bránu. Jiskřičku naděje ještě mohl pro Ďábly vykřesat Palička, hrací předmět však za Holíkova záda nedopravil. Zápas ještě okořenila potyčka mezi brodským Benákem a Kubou, když bek domácích se zastal faulovaného Martina Holíka. Moravané ještě zkusili závěrečnou hru v šesti bez brankáře, při níž uzavřel na konečných 6:3 přesnou trefou do prázdné brány David Vala. Havlíčkův Brod tak slavil plný bodový zisk.

Havl. Brod - Nový Jičín

Branky a nahrávky: 4. Přidal (Mikeš, Dvořák), 7. Voříšek, 11. Ludvík (Kuchta, Kulhánek), 12. Třetina (Vala), 21. Třetina (Kulhánek, Přidal), 59. Vala – 11. Poruba (Macuh), 24. Macuh (Lehečka, Tomeček), 30. Kafka (Finsterle, Rufer). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Musil, Jan Vašíček. Vyloučení: 7:7, navíc Krutil (NOJ) TH [NROZ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 408. Střely na branku: 40:27 (22:8, 10:10, 8:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Holík (Nedvěd) – Dvořák, Kulhánek, Krejčí, Vala, Benák, Pospíchal – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Holenda, Cachnín, Voříšek (A)– Kuchta, Ludvík, Musil – Čermák