17. 3. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři zvládli třetí zápas a mají proti Bobrům mečbol!

Havlíčkobrodští hokejisté dali zapomenout na nezdar ze druhého semifinále, když do třetí bitvy vstoupili výborně. Bruslaři v úvodní třetině dvakrát překonali gólmana Slováka. Valašské Meziříčí se prosadilo za stavu 0:3, když snížil Rudl. Bruslaři nakonec své vedení uhájili a ujali se vedení v sérii. Do listiny střelců se zapsali Jakub Matušík, Miroslav Třetina, David Michálek a Luboš Voříšek. (stav série 2:1)

Úvodní minuty utkání patřily Valašskému Meziříčí, které si vytvořilo několik šancí. Největší příležitost měl Seidler, ale toho vychytal Novák. Hosté měli možnost přesilové hry, ale vedoucí branku nevstřelili. V 11. minutě bylo po faulu na Chlubnu nařízeno trestné střílení, na které se postavil Milfait. Domácí útočník zkusil zakončení mezi betony, jenže neuspěl. Bruslaře promarněná šance nemusela mrzet dlouho, neboť Vala poslal Jakuba Matušíka do úniku. Havlíčkobrodský útočník si rozhýbal Slováka, kterého překonal střelou nad beton. Celek z Kotliny se trefil podruhé v utkání čtyři minuty před koncem první části. Michálek poslal puk na branku Valašského Meziříčí, kde Miroslav Třetina uplatnil svůj důraz, když dostal puk do sítě. Hosté mohli snížit vzápětí, ale Vaňka vychytal Novák.

Druhou třetinu začali domácí hokejisté ve velkém stylu, když několikrát zaměstnali střídajícího Plška. Maskovaný muž Bobrů zmařil pokusy Milfaita, Kuchty a Třetiny. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovou hru, ve které vsítil třetí gól. Plšek vyrazil Přidalovu střelu na hokejku Davida Michálka, který trefil poloprázdnou branku Valašského Meziříčí. Bruslaři potom zahrozili při vlastním oslabení, ale Chlubna nedokázal dostat puk do sítě. Hostující tým se dočkal dvě minuty před koncem prostřední části. Vávra přenechal kotouč Dominiku Rudlovi. Útočník Valašského Meziříčí prostřelil Nováka na pravou tyč.

Poslední dějství nabídlo snahu Valašského Meziříčí o kontaktní branku, jenže všechny pokusy lapil Novák nebo je zablokovala pozorná obrana. Ukazatel skóre se měnil až ve 46. minutě, když se prosadili hráči Havlíčkova Brodu. Kulhánek křižným pasem našel najetého Luboše Voříška a ten překonal přesouvajícího se Plška. O čtyři minuty později mohl dát naději Bobrům Seidler, toho ale vychytal pozorný Novák. V 52. minutě vyhrál další souboj maskovaný muž Havlíčkova Brodu, když vychytal Vaňka. Hosté se dočkali čtyři minuty před závěrečnou sirénou druhé branky. Weintrittovu nabídku šikovně tečoval Petr Dvořák. Valašské Meziříčí zkusilo ke konci utkání hru bez brankáře, ovšem stav už se nezměnil.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Play off skupiny Jih + Východ

Šumperk – Moravské Budějovice 1:2 (stav série 1:2)

Play off skupiny Sever + Střed

Vrchlabí – Kolín 2:1 (stav série 2:1)
Sokolov – Most 9:1 (konečný stav série 3:0)

Havl. Brod - Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 12. Matušík (Vala, Milfait), 16. Třetina (Michálek, Semrád), 29. Michálek (Přidal, Milfait), 46. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 38. Rudl (Vávra, Peška), 56. Dvořák (Weintritt). Rozhodčí: Pokorný, Veinfurter – Křivohlavý, Řezníček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 019. Střely na branku: 26:37 (10:9, 10:12, 6:16). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Novák (Marek) – Horák, Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vacík, Vala – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Matušík.