5. 9. 2019 | Tomáš Sochor

DEBAKL! Bruslaři nadělili Žďáru jedenáctku, Matušík dal hattrick

Havlíčkobrodský celek se v posledním utkání přípravných zápasů představil na domácím ledě, kde přivítal rivala ze Žďáru nad Sázavou. První třetinu dokázali Bruslaři vyhrát o tři branky, v té druhé přidali ještě čtyři, čímž si pojistili vítězství. Aby toho nebylo málo, tak se v poslední části hry blýskli ještě dalšími čtyřmi trefami, čímž nadělili soupeři jedenáctku. Havlíčkův Brod ale čisté konto neudržel, jelikož v poslední půlminutě hry inkasoval.

První perioda posledního přípravného utkání byla zcela v rukou Bruslařů. Do vedení poslal domácí David Vala, jenž v přesilové hře dorazil střelu Jakuba Matušíka. Gólem skončila nádherná souhra Miroslava Třetiny a Tomáše Semráda. Havlíčkobrodský kapitán nahrál zkušenému bekovi. Ten mu puk sklepl nazpět a střelec gólu se po pravé straně hřiště protlačil až před bránu a překonal Jiřího Slámu. Bruslaři před koncem třetiny využili ještě jednu přesilovou hru. Patrik Přidal nahrál kotouč do rohu Miroslavu Třetinovi, který před brankou našel Romana Mikeše. Ten s přehledem zakončil a zvýšil tak náskok Havlíčkova Brodu na tři branky.

Herní pohodu si havlíčkobrodští přenesli i do druhé periody. První střelu Tomáše Semráda a dorážky Patrika Přidala a Ladislava Pospíchala se podařilo Jiřímu Slámovi vyrazit. Na druhou střelu prvně jmenovaného už ale gólman hostů nestačil a Bruslaři tak využili již třetí přesilovou hru. Jakub Matušík odpověděl na výzvu v podobě přihrávky Luboše Voříška a nadělil tak hostům „bůra“. Jen o pár sekund později se podařilo Miroslavu Třetinovi obrat o puk žďárského obránce a nahrát před bránu na volného Tomáše Ludvíka, který se zakončením neměl problém a vyhnal tím Jiřího Slámu z branky. Ještě jednou udeřili domácí. Marcel Juráň objel bránu a hosté si znovu špatně pohlídali předbrankový prostor, kde tentokrát zaúřadoval Jakub Matušík.

Do třetí třetiny vstoupili domácí vlažněji. Hráči Žďáru nad Sázavou se tak párkrát dostali do zajímavých střeleckých pozic. Ještě ve druhé třetině střídající Martin Nedvěd však za svá záda nic nepustil. Gól tak zase vstřelili bruslaři. Petr Kuchta s Kryštofem Kulhánkem připravili šanci pro Jakuba Matušíka. Zkušený forvard se šance nezalekl a dokonal hattrick. Michal Kliment dostal následně přihrávku na pravou stranu hřiště od Patrika Přidala a vstřelil tak již desátý gól Bruslařů v tomto utkání. O necelou minutu později vsítil další branku Ladislav Pospíchal. Půl minuty před koncem ještě snížil David Pazourek a překazil tak naděje Martina Nedvěda na čisté konto.

přát.. kolo, čtvrtek 5.9.2019 od 18:00
11:1
(3:0, 4:0, 4:1)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 4. Vala (Matušík), 6. Třetina (Semrád), 11. Mikeš (Třetina, Přidal), 22. Semrád (Pospíchal, Přidal), 25. Matušík (Voříšek), 25. Ludvík (Třetina), 29. Matušík (Juráň, Voříšek), 48. Matušík (Kulhánek, Kuchta), 49. Přidal (Kulhánek, Třetina), 53. Kliment (Přidal, Třetina), 53. Pospíchal – 60. Pazourek (Kovářů, Gregar). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. Střely na branku: 42:22 (18:4, 9:7, 15:11). Průběh utkání: 11:0, 11:1.

Holík (33. Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Holenda, Kadlec, Plachý – Kuchta, Ludvík