17. 11. 2019 | Ladislav Vácha

Další heroický výkon! Oslabená juniorka doma skolila Chrudim

Havlíčkobrodští junioři prožili fantastický víkend! Po dvoubodovém importu z Písku ve značně zeštíhlené sestavě, když nastoupilo jen dvanáct hráčů do pole, doma vybojovali všechny tři body i proti Chrudimi, s níž v dosavadním průběhu sezony ještě nedokázali bodovat. Bruslaři sice ztratili v první třetině vedení, ale ještě před první sirénou dokázali na soupeřovo vyrovnání odpovědět. Ve třetí periodě díky dlouhé pětiminutové přesilové hře udeřili ještě dvakrát a slavili zaslouženě zisk všech tří bodů za vítězství 4:1. Z brodského tábora se dvakrát trefil Radim Pejchal, po jedné brance vsítili Jaroslav Musil a Richard Cachnín, Parádní výkon předvedl brodský brankář Hynek Petržílka, který si připsal na konto 27 úspěšných zákroků.

Bruslaři měli k dispozici jen 12 hráčů do pole, ale i přesto se dočkali rychlého vedení. Ve 2. minutě ujeli do přečíslení 2 na 1 Richard Cachnín s Radimem Pejchalem, prvně jmenovaný počkal s přihrávkou na ten nejvhodnější moment a jeho parťák pohodlně zametl hrací předmět do odkryté brány. Hosté mohli vyrovnat v 5. minutě, ale ránu Prýla zblízka skvěle zneškodnil brankář Petržílka. Na druhé straně zahrozil v přesilovce Cachnín, proti jehož nebezpečné střele se zaskvěl gólman Matoušek. Východočeši byli blízko vyrovnání ve 13. minutě, ale s jejich sérií nepříjemných dorážek si poradil Hynek Petržílka. Černé Orlice však srovnaly krok v 18. minutě při hře v početní převaze. Po několika zblokovaných střelách se dostal k zakončení Dennis Hrdlička a i s trochou štěstí procedil kotouč za Petržílkova záda. Mladí Bruslaři si však vzali vedení rychle zpět. Richard Cachnín nabil na modrou čáru Matěji Škaredovi, jehož jedovku vyrazil brankář Matoušek betony do levého kruhu přímo k Radimu Pejchalovi, jenž zachoval chladnou hlavu a trefil volný kout brány.

Havlíčkův Brod v hodně oslabené sestavě bojoval ze všech sil i nadále a Chrudim s tím měla velké problémy. V první půlce třetiny se dopustili hosté hned tří nedovolených zákroků, ale Bruslaři toho nedokázali využít. Udeřit pak mohli i při vlastním oslabení po vyloučení Pejchala. Sám na bránu se hnal útočník Machovský, na pozorného gólmana Matouška však nevyzrál. Východočeši si potom vynutili tlak a po Markově faulu se jim naskytla výhoda přesilové hry. Parta z Kotliny ale i nadále příkladně bojovala a podpořena v pohodě chytajícím Hynkem Petržílkou držela nejtěsnější náskok. Další ránu mohl zasadit soupeři těsně před druhou sirénou Cachnín, jenž si elegantně vybruslil volným prostorem zpoza brány až do příhodné palebné pozice, jenže brankář Matoušek proti němu vytáhl výborný zákrok. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Domácí naskočili do třetí periody velmi aktivně a brzy za to sklidili zasloužené ovoce. Předčasně do sprch putoval za zákeřný zákrok na obránce Kerbera Formánek a Cachnínův soubor pětiminutovou přesilovku nekompromisně využil. Matěj Škareda poslal nahrávku do kruhu Jaroslavu Musilovi, jenž vypálil z první a jeho parádní rána zapadla za Matouškova záda. Vzápětí předvedli havlíčkobrodští mladíci další výtečnou přesilovkovou kombinaci a skórující Richard Cachnín je výrazně přiblížil veledůležitým třem bodům. Hosté ještě zkusili s výsledkem něco udělat, ale Havlíčkův Brod už si komfortní náskok utéct nenechal a po skvělé výhře 4:1 si užil zaslouženou euforii.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 2. Pejchal (Cachnín, Kerber), 19. Pejchal (Cachnín, Škareda), 48. Musil (Škareda, Cachnín), 50. Cachnín (Škareda, Pejchal) – 18. Hrdlička (Obr, Formánek). Rozhodčí: Vojtěch Král – Tomáš Krejčí, Erik Berger. Vyloučení: 4:4, navíc Formánek (CHR) 5 + OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 35:28 (12:12, 14:10, 9:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Petržílka (Nedvěd) – Škareda (C), Kerber, Trupl, Sapík, Marek – Pejchal, Cachnín (A), Musil – Vacík, Pártl, Pokorný – Machovský