14. 10. 2021 | Štěpán Ondráček

Dorost ztratil vedení a z Budějovic se vrací s prázdnou!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po reprezentační přestávce pokračovala Extraliga dorostu 9.kolem, když havlíčkobrodští mládežníci vyjeli na led Českých Budějovic. Hosté z Vysočiny se ujali dvoubrankového vedení a měli k výhře blíž. Motor se nevzdal a utkání otočil. Zlomovým momentem byla přesilová hra na konci druhé části, která se přesunula na začátek posledního dějství. Ve třetí části domácí dvěma trefami v řadě zvrátili stav zápasu na svoji stranu. Mladí Bruslaři se pokoušeli o vyrovnání, ale na body nedosáhli.

V 1. třetině se domácím nepodařilo ani jednou překonat brankáře hostů Marka Berana. Oba dva týmy měly několik šancí, které se jim ale nepodařilo proměnit. Před koncem 1. třetiny to vypadalo, že neuvidíme ani na jedné straně gól, ale v poslední minutě se podařilo Ilarionvi Kupriianovi prostřelit domácího Davida Cinku a stav byl po 1. třetině 0:1.

V 2. třetině se začalo hrát agresivněji a na obou stranách to bylo velice vypjaté. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Alexandr Gutsu za sekání, ale domácí nedokázali přesilovky využít. Za nedovolené bránění byl v půlce 2. třetiny vyloučen domácí Tomáš Strnad, hosté po několika sekundách přesilovku využili a zvýšili skóre na 2:0. Domácí však na nic nečekali a hned na to vstřelil první branku Samuel Drančák a snížil tak skóre na 1:2. Před koncem 2. třetiny byl vyloučen hostující hráč Alexandr Gutsu na 2 minuty za napadení + 2 minuty za faul loktem. Stav byl po 2. třetině 1:2.

Třetí třetinu domácí začínali přesilovkou, které hned po několika vteřinách využil Samuel Drančák a vstřelil tak druhý gól domácích, dorovnal tak stav na 2:2. Budějovičtí ovšem využili i druhé přesilovky a Lukáš Váňa vstřelil třetí branku domácích. Náhle na to byl vyloučen Tomáš Lukeš za krosček, ale hosté nesrovnali a stav byl stále 3:2. V polovině 3. třetiny byli vyloučeni domácí hned dvakrát a to Martin Willmann za držení a poté hned Samuel Drančák za sekání, ale hosté nedokázali ani jedné přesilovky využít. Zápas byl velice napínavý až do konce, oba týmy měly několik šancí, ale ty se jim nepodařilo proměnit. Zápas tak skončil 3:2 a domácí si po dnešním zápase připsali důležité tři body do tabulky.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 32. Drančák (Kotalík), 41. Drančák (Lukáš, Kotalík), 42. Váňa (Vachun, Schuppler) – 20. Kupriianov (Vaněček, Gutsu), 32. Kupriianov (Bakus, Teplý). Rozhodčí: Jakub Hornáček – Milan Jindra, Zuzana Svobodová. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 24:26 (6:7, 7:9, 11:10). Průběh utkání: 0:2, 3:2.