15. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Dorostenci uspěli v derby s Jihlavou, rozhodl Jaroslav Prášek!

JIHLAVA – Po cenném skalpu Mladé Boleslavi vycestovali dorostenci Havlíčkova Brodu do nedaleké Jihlavy, kde je čekalo pikantní derby Vysočiny. Vstup do utkání se povedl hostům, kteří vedli 1:0, ale domácí Dukla dokázala během minuty vyrovnat. Duel byl po čtyřiceti minutách vyrovnaný 1:1, a tak o vítězi rozhodla třetí část, kterou opanovali Havlíčkobrodští 2:0. V nadstavbě uspěla Jihlava, která lépe zvládla samostatné nájezdy. O branky se postarali Filip Dymák, Jaroslav Prášek (na snímku) a Matěj Kozlík. (Foto: Ronald Hansel, juniorský hokej)

Derby Vysočiny začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si v úvodních minutách vytvořili velký tlak. Do vedení mohl poslat hosty Adam Rauš, jenže toho nadvakrát zastavila branková konstrukce. Dukla potom hrála dvě oslabení, která ustála, nicméně po konci druhého trestu inkasovala. Střelu Dymáka vyrazil brankář Maláč před sebe, kde se nejlépe zorientoval Matěj Kozlík. Nejlepší střelec Brodu poslal hrací předmět bezpečně do branky. Bruslaři se z vedení neradovali moc dlouho, neboť za necelou minutu bylo na Horáckém zimním stadionu vyrovnáno. V samostatném úniku se ocitl Daniel Pavelec, který ho chladnokrevně proměnil. Jihlava mohla hned záhy otočit stav utkání, ale gólman Kubík si se všemi pokusy poradil.

Dukla na začátku druhého dějství přežila ohromný tlak Havlíčkova Brodu, který si nepřišel na výborně chytajícího Maláče. Na druhé straně se vyznamenal brankář Kubík, jenž si pohlídal projektil od modré čáry. Těsně před polovinou utkání se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách, ale většího prostoru na ledové ploše nikdo nevyužil. Ve 34. minutě se zaskvěl gólman Dukly, který dlouhou přihrávkou poslal do šance svého spoluhráče, ovšem ten s ní nenaložil moc dobře.

Zkraje třetí třetiny se Jihlavští ocitli v situaci dva na jednoho, ale akce neskončila brankou, jelikož vše vyřešil úspěšným zákrokem Kubík. Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Holendův pokus nebyl přesný, ale z následné dorážky před brankou se prosadil Jaroslav Prášek. Hosté mohli navýšit své vedení, když se do úniku dostal Kozlík, ale toho skvělým zákrokem vychytal Maláč. Maskovaný muž Havlíčkova Brodu potom držel hosty nad vodou, jelikož Dukla mohla vyrovnat hned dvakrát. Domácí hokejisté neuspěli ani v jednom případě, když nenašli recept na brankáře Kubíka. Konečnou podobu výsledku dal v 55. minutě hostující útočník Filip Dymák, který využil krásné přihrávky od Kozlíka.

Derby Vysočiny pokračovalo nadstavbou, ve které byla nebezpečnější jihlavská Dukla. Hokejisté s ježkem na hrudi připravili gólmanovi Kubíkovi těžkou pětiminutovku. Nejprve mohl rozhodnout v samostatném úniku Pavelec, ten ale neuspěl. V podobné situaci se objevil Sapík, který také nepřekonal gólmana Bruslařů. Při brankáři hostů stálo i štěstí, jelikož v 63. minutě orazítkoval Jungwirth tyč. O bodu navíc rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých vyhrála Jihlava. Dukla dokázala hned dvakrát dostat puk za Kubíka, přičemž hosté si na Maláče ani jednou nepřišli.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 9. Pavelec (Maláč), rozh. náj. Pavelec – 8. Kozlík (Dymák, Jiráček), 43. Prášek (Holenda), 55. Dymák (Kozlík, Rauš). Rozhodčí: Nikola Marek – Erik Berger, Marek Tichý. Vyloučení: 7:8. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 40:29 (10:8, 12:11, 8:10 – 10:0). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:0.