19. 10. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Drama se šťastným koncem! Rebelové ubránili výhru nad favoritem z Hané!

Havlíčkův Brod - Parádní počin si do statistik připsali hokejisté z Kotliny. Ti si zvedli sebevědomí a po debaklu na ledě Mladé Boleslavi dokázali porazit čtvrtý celek tabulky. Olomoucká Mora byla sice po čas zápasu lepším týmem, ale Rebely držel nad vodou parádním výkonem Daniel Dolejš. V dobrém světle se uvedlo také duo mladíků David Stach - David Dvořáček, kteří ukázali, že jim vzájemná kooperace svědčí.

Olomouc byla lepší, ale gól nedala

Úvod utkání se nesl v režii Olomouce. Ta si vypracovala hned několik fantastických šancí, ale bravurně chytající Daniel Dolejš předváděl skvělé zákroky. Postupně si na něm vylámali zuby Jiří Řípa a Jan Jaroměřský. Následně dvakrát ztroskotal ve velké šanci Matěj Pekr. Nejprve jeho pas postrádal přesnost a následně mu při dorážce do prázdné brány přeskočil puk hůl. Výtečný zákrok ramenem musel vytáhnout havlíčkobrodský muž s maskou proti dělovce Radima Kucharczyka z levého kruhu. Gólman Rebelů byl neustále pod palbou, zato jeho protějšek mezi tyčemi Olomouce moc práce neměl. Pořádně se zapotil až ve čtrnácté minutě, kdy David Dvořáček nabil svému jmenovci Stachovi, ale jeho zakončení do prázdné chytil bryskním zásahem lapačkou Tomáš Vošvrda. Po zbytek třetiny měla stále navrch Mora. V posledních vteřinách to šikovně zkoušel Jiří Ondrušek, ale na Dolejše si nepřišel.

Domácí celek si vypracoval vedení

Druhá třetina začala ve zcela odlišném tempu. Rebelové přidali na důrazu a začali létat po kluzišti jako diví. V první šanci se v přesilové hře objevilo mladé duo Davidů ex-reprezentantů do dvaceti let Dvořáček – Stach. Druhý jmenovaný ale z pravého rohu brankoviště přestřelil horní tyčku. Následně už to ale Havlíčkobrodským vyšlo. Karol Korím na modré čáře nahrál do palebné pozice Davidu Dvořáčkovi, jehož dělovku sice dokázal Vošvrda vyrazit, ale jen do míst, kam si šikovně najížděl Roman Maliník, který ranou pod horní tyč otevřel skóre. Následně měl olomoucký gólman i pořádnou porci štěstí, když Stachovu vybídku před prázdnou bránu jeho parťák Dvořáček minul a v následné skrumáži mířil Lukáš Havel jen vedle. Infarktový závěr měl tento dvacetiminutový úsek hry. Nejprve obětavou rybičkou zamezil gólu Korím a v brejku napálil Roman Maliník břevno.

Mičkova parta si těsné vedení pohlídala

Jakoby uspokojeni jednogólovým vedením naskočili brodští hokejisté do závěrečné periody. Ve velkých šancích se objevili Denis Kindl s Romanem Kadelou, ale prvním jmenovaný mířil vedle a olomouckého beka vychytal Dolejš, jemuž následně pomohl odpálením puku Karol Korím. Rebelové byli pod mohutným tlakem a mohli jen děkovat svému brankáři za to, že stále vedli. Nejnebezpečněji pálil Jakub Herman, ale Dolejšovy betony šly rychle na zem. Havlíčkův Brod pořádně zahrozil až sedm minut po startu této třetiny. Jan Berger ale zblízka nedokázal sklepnout puk mezi tři tyče. Téměř z brejku pálil Jakub Bartoň, ale trefil jen levou tyčku Dolejšovy svatyně. Celek z Kotliny se v polovině závěrečného dějství dostal také do tempa, ale nebyl si schopen podat kvalitní nahrávku do finální fáze. Poslední minuty zápasu nabízely infarktové momenty, ale Daniel Dolejš neskutečně držel své spoluhráče nad vodou. Ve velké šanci se zjevil Jakub Bartoň, ale ani nadvakrát domácího mladíka mezi tyčemi nepokořil. Do konce chyběly jen vteřinky a Roman Maliník nejprve trestuhodně zahodil šanci před prázdnou bránou a na druhé straně byla střela Matěje Pekra zablokovaná nad bránu

Havl. Brod - Olomouc

Branky a nahrávky: 27. Maliník (Dvořáček, Korím). Rozhodčí: Petr Úlehla – Milan Kis, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 4:1, navíc Kolafa (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1094. Střely na branku: 29:44 (9:12, 12:13, 8:19). Průběh utkání: 1:0.

Dolejš (Opršal) – Kolafa, Zdráhal, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Berger – Rytnauer, Říha, Drtina – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Rybalkin