24. 9. 2016 | Richard Wagner

Druhá čtvrtina extraligy nezačala pro starší dorostence dobře, v odvetě nestačili na Pardubice

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci prohráli čtvrtý zápas v řadě. Proti silným Pardubicím rozhodl nástup do druhé třetiny. Havlíčkův Brod totiž vedl po první části o jednu trefu, jenže brzy po začátku prostředního dějství Dynamo vyrovnalo a v polovině se dostalo do vedení. To v závěru druhé třetiny domácí stáhli díky gólu Michala Teplého, jenže hned vzápětí se hosté prosadili znovu. Na startu třetí části pak tým z města perníku udeřil popáté a svou výhru pak potvrdil v samotném závěru zápasu.

Havlíčkův Brod do zápasu vlétl s obrovskou chutí a brzy byl odměněn první vstřelenou brankou. Obránce Daniel Polák se vydal na útočný výlet, zatáhl puk po pravém křídle až k soupeřově bráně a našel před brankovištěm Lukáše Pokorného, který už měl snadnou úlohu zblízka trefit odkrytý kout brány. Hosté vyrovnali v čase 10:00, když Michal Pochobradský vysunul svým pasem po pravé straně dopředu Ondřeje Matýse, jenž se dostal až před brankáře Blažka, kterého si položil a uklidil puk do sítě. Mladí Bruslaři si vzali zpět ztracené vedení při přesilové hře, když Vojtěch Holenda naservíroval zpoza brány dobrý pas před brankoviště svému parťáku Michalu Teplému, jenž ukázal, že má skvělou střeleckou formu. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl na holi další branku brodský kapitán Vojtěch Holenda, ale z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou bránu.

Pardubice naskočily do prostřední části aktivně a brzy se radovaly z vyrovnání. Jan Oliva přihrál do pravého kruhu Filipu Kofferovi, jehož prudká a přesná rána skončila až za Blažkovými zády. Havlíčkobrodská družina se začala trápit a Dynamo při hře v početní převaze dokonalo obrat. Postaral se o to znovu Filip Koffer, jenž si položil gólmana Blažka na led a chladnokrevně skóroval. Mladí z Kotliny nesložili zbraně a rovněž využitou přesilovkou srovnali průběžný stav v poslední minutě druhé třetiny. Nádhernou individuální akcí se blýskl Michal Teplý, jenž si až od levého mantinelu vybruslil do příznivé palebné pozice a z mezikruží se trefil přesně do protipohybu gólmana Jánského. Jenže ze hry uplynulo jen 25 sekund, když Matěj Blümel adresoval hezkou nahrávku Filipu Kofferovi a ten ranou do šibenice završil hattrick. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment zápasu.

Brodský trenérský tandem Václav Adam - Jaroslav Benc se rozhodl před třetí periodou ke změně v brankovišti, kde Tomáše Blažka nahradil jeho kolega Miroslav Folvarský. Ale tomu se vstup do rozjetého duelu vůbec nepovedl. V podstatě hned po vhazování vystřelil z pravého kruhu Jakub Mert, jehož projektil brankář Folvarský neudržel v lapačce a kapituloval. Soubor z Kotliny potom mohl vrátit na dostřel při vlastním oslabení aktivní Lukáš Pokorný, ale v samostatném úniku si neporadil dobře. Poslední slovo tak patřilo Ondřeji Matýsovi, který v 57. minutě rychlou a přesnou dorážkou potvrdil vítězství Východočechů.

Extraliga staršího dorostu

Branky a nahrávky: 4. Pokorný (Polák, Piskač), 14. Teplý (Holenda, Pejchal), 40. Teplý (Holenda) – 10. Matýs (Pochobradský), 23. Koffer (Oliva, Blümel), 32. Koffer (Blümel, Mert), 40. Blümel (Koffer, Rudy), 41. Mert (Rudy, Blümel), 57. Matýs (Machač, Javůrek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Šustr, Michal Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Rozlílek (PCE) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.

Blažek (od 41. Folvarský) – Zvěřina, Polák, Adam, Rubner, Horák, Krejčí, Lachman "A", Pejchal – Piskač, Donda, Kohout, Tecl, Holenda "C", Přibyl "A", Křehlík, Pokorný, Cachnín, Teplý.