4. 1. 2020 | Tomáš Sochor

Havlíčkobrodští dorostenci těsně nestačili na Chomutov!

C H O M U T O V - Po dvou a půl týdenní pauze odehráli svůj další zápas havlíčkobrodští dorostenci. V osmém kole nadstavbové části o pořadí v play off se utkali s Chomutovem. Domácí vstřelili první branku, na kterou však hosté odpověděli hned dvakrát. Dalšími dvěma trefami však Piráti strhli vedení na svou stranu. Na začátku třetí třetiny Bruslaři srovnali stav utkání. Ve čtyřicáté deváté minutě však vsítil rozhodující gól Chomutov. Ten nakonec na domácím ledě zvítězil.

Na konci šesté minuty, když se po nahození před Tučkem ocitl Čech, jenž kotouč nedorazil do branky. O tři a půl minuty později přišlo nahození z pravé strany, po němž se na brankovišti nejrychleji zorientoval Poch, ovšem hostující brankář se bleskurychle přesunul a zasáhl. Neuběhlo ani půl minuty a na druhé straně musel zasahovat Ciple, který vychytal z předbrankového prostoru střílejícího Práška.

Psala se jedenáctá minuta a Piráti se poprvé radovali z vedoucího gólu. Na hranici brankoviště se nejlépe zorientoval Ondřej Čech, jehož pokus překonal maskovaného muže – 1:0. V čase 13:08 bylo vyrovnáno, jelikož se na chomutovského brankáře hnal osamocený Tomáš Krejčí, jehož pokus skončil v levém horním rohu svatyně – 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky lépe vstoupil Havlíčkův Brod, jenž překlopil stav zápasu na svou stranu. Od modré čáry vystřelil Rykl a celou akci zakončil Tomáš Krejčí, který taktéž poslal černou gumu do šibenice – 1:2. Ovšem vedení hostujícího mužstva trvalo pouze minutu a šest vteřin. Tvrdou bombou z levého kruhu se mezi střelce gólů zapsal Jan Vostiňák – 2:2.

Téměř v polovině střetnutí se branku hnal Lukáš Novotný, který byl faulován, a tak bylo nařízené trestné střílení. K tomu se rozjel sám faulovaný hráč, jemuž vyšel forhendový blafák – 3:2. Na konci prostřední části našel Šilar rozjetého Pavláka, jehož pokus ze strany zastavil Tuček.

Minutu po začátku poslední dvacetiminutovky bylo znovu vyrovnáno! Ihned po vhazování vystřelil Jan Vaněček, a jelikož Ciple neviděl, tak znovu kapituloval – 3:3. Na světelné kostce byl čas 46:32, když se sám na branku hnal Tomáš Krejčí, jemuž černá guma v rozhodujícím momentu utekla. V devětačtyřicáté minutě Severočeši otočili hru a hnali se do přečíslení. Rána Döringa byla brankářem vyražena, a tak se druhým zásahem v duelu činil Lukáš Novotný – 4:3.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 10. Čech (Šilar, Spudich), 27. Vostiňák (Poch), 30. Novotný (TS), 49. Novotný (Döring, Perný) – 14. Krejčí T. (Fišer), 26. Krejčí T. (Rauš, Kuchta), 41. Kuchta (Dymák). Rozhodčí: Tomáš Plachý, Tomáš Micka – David Dyršmíd, Dominik Herles. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 35:17 (10:4, 12:4, 13:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.