21. 11. 2012 | Miroslav Fantal, Pavel Buňat

Havlíčkův Brod na Hané sahal po bodech, nakonec se vrací s prázdnou

O L O M O U C - Rebelové nastoupili v rámci 24. kola první ligy na ledě průběžně třetí Olomouce. Proti silnému soupeři vyrukovali s Jaroslavem Suchanem v brance a byli na dobré cestě přivést zpět na Vysočiny bodový úspěch. Klíčovou roli sehrály v utkání přesilové hry, když využito jich bylo hned pět! Rebelové se díky jedné z nich dostali po gólu Knotka do těsného vedení. O to však přišli ve druhé třetině a nic na tom nezměnila ani třetí část. Rytnauer sice v převaze pěti proti třem srovnal na 2:2, na body to přesto nestačilo. Po trefách Hrni a Kucsery, který přidal pojistku 76 sekund před koncem, se Olomouc radovala z výhry 4:2.

Olomoucká sestava doznala po nepovedeném utkání v Berounu hned několik změn. Po dvou měsících navlékl dres Kohoutů vítkovický Petr Kolouch, jenž nahradil Zbyňka Hampla. Dalším navrátilcem do sestavy byl Ondřej Švaňhal. Ani defenzíva Mory nezůstala beze změn. Kapitána Jakuba Bartoně nahradil junior David Škůrek, místo Michala Nedbálka nastoupil Martin Janáček.

Souboj třetího celku s desátým viděli diváci na Hané. Přestože Kohouti byli jasným favoritem, do vyloženějších příležitostí se nedostávali. Světlou výjimkou byla akce Michala Vodného, jehož zakončení havlíčkobrodský gólman zneškodnil.

V polovině první dvacetiminutovky v přesilové hře tečoval puk Radim Ostrčil, brankář domácího celku se musel prezentovat hbitým zákrokem. Ve třinácté minutě už byl však Libor Kašík překonán. Ladislav Rytnauer z rohu kluzištěm nahodil puk před brankoviště, kde v tu chvíli stál osamocený Jan Knotek. Útočník Rebelu nadvakrát protlačil puk za brankovou čáru.

Hanáci měli vzápětí příležitost odpovědět. Erik Hrňa se po vyhraném buly v útočném pásmu prodral až k hostující kleci, Jaroslava Suchana ovšem nepřelstil. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení celku z Vysočiny.

Prostřední dějství odstartovali lépe hráči domácího celku, pokusy Alexandra Lhotského, Jiřího Řípy ani Radima Kucharczyka si však cestu mezi tři tyče nenašly. Kohouti udeřili až v polovině zápasu. Při výhodě jednoho muže v poli zamíchal s pukem Pavel Selingr a zakončil do prázdné.

Netrvalo dlouho a domácí dokonali obrat. V další početní výhodě napřáhl z pravého kruhu Robin Staněk a tvrdým projektilem poslal kotouč do sítě. Domácí měli možnost do konce druhé části zvýšit náskok, nejlepší střelec soutěže Matěj Pekr ovšem nedostál své pověsti a netrefil odkrytou branku.

Na začátku třetí třetiny mohla Kohouty nevyužitá příležitost mrzet ještě víc, ve dvojnásobné přesilovce si hostující hráči rychle vyměnili kotouč a Ladislav Rytnauer nehlídaný u pravé tyčky zakončil přesně.

Olomoucký celek se přesto nechtěl vzdát domácích bodů a ve třiapadesáté minutě udeřili potřetí. A znovu to bylo v početní výhodě. Ve skrumáži v brankovišti Jaroslava Suchana doslova dotlačil Erik Hrňa puk za brankovou čáru.

Havlíčkův Brod se poté snažil s výsledkem něco udělat, ovšem hosté se sami vlastní nedisciplinovaností připravili o možnou naději. Přesto za zády Libora Kašíka zazvonila čtyři minuty před koncem tyčka.

Hanáci občasné výlety soupeře přežili bez úhony a minutu před koncem definitivně rozhodli o vítězi. Lukáš Kucsera ujel havlíčkobrodské defenzívě a prostřelil gólmana.

Hanáci tak potvrdili roli favorita a v domácím prostředí znovu bodovali. Díky zaváhání Ústí nad Labem se tak Kohouti přiblížili k druhému místu.

Olomouc - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 31. Selingr (Hrňa, Diviš), 35. Staněk (Kucharczyk, Hrňa), 53. Hrňa (Houdek), 59. Kucsera - 13. Knotek (Rytnauer, Ondráček), 44. Rytnauer (Knotek, Soldán). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:11 navíc Ondráček (HBR) 10 min [ZHK]. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1024. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.