24. 1. 2020 | Štěpán Ondráček

Infarktový závěr: Junioři uhráli těsné vítězství nad Kobrou!

Havlíčkobrodští junioři odehráli další utkání v REDSTONE Extralize juniorů, když přivítali na domácím ledě Kobru Praha. Celek z Kotliny začal dobře, když vedl 2:0. Soupeř na konci první části snížil, ale v dalším průběhu byli lepší Cachnínovi svěřenci. Junioři vedli 5:1, ale závěr patřil Pražanům. Hosté ve třetí třetině dokázali vstřelit tři branky, když se dostali na rozdíl jedné trefy. Dramatický zápas nakonec dopadl těsným vítězstvím Havlíčkova Brodu.

První střídání utkání znamenalo i úvodní gól celého střetnutí. Nejprve zahrozili hosté pomocí Muchy, který promáchl ideální puk. Hned z protiútoku se radoval Havlíčkův Brod. Cachnín byl mezi kruhy, odkud se štěstím prostřelil gólmana Pražanů, ale kotouč dostrčil do branky pohotový Radim Pejchal. Celek z Kotliny byl aktivnější a v sedmé minutě se ujal dvoubrankového vedení. Pejchal obešel obránce, když naservíroval puk na zlatém podnose Richardu Cachnínovi, který se nemýlil. Bruslaři potom hráli dvojnásobnou přesilovku, ve které mohl udeřit Vacík. Jeho pokus, ale trestuhodně minul prostor Ondríka. Pražané se dostali do hry, rovněž v početní výhodě, kterou nedokázali proměnit, ale vyrovnali hru s domácími. Kobra se nakonec dočkala kontaktní branky, a to ve vlastním oslabení. Do úniku se dostal Richard Mucha, jenž pověsil puk nad pravé rameno Nedvěda.

Bruslařům vyšel vstup do druhé třetiny parádně. Nejprve neuspěl Pártl, ale hned poté vše napravil Jaroslav Musil. Útočník elitního útoku si sjel mezi kruhy, když pověsil puk do pravého horního rohu. Pražané mohli snížit v přesilové hře, ale Havlíčkobrodští ubránili oslabení bez větších problémů. Oba týmy si potom vyměnily šance, ale skóre zůstalo neměnné. Bruslaři přidali čtvrtý gól ve vlastním oslabení, a to za výrazné pomoci hostů. Ondrík špatně rozehrál puk na obránce, čehož využil Cachnín. Mladičký útočník nesobecky nahrál na volného Jaroslava Musila a ten trefil k pravé tyči.

Bruslaři nešetřili svého soupeře ani v závěrečné části utkání. Ve 44. minutě se v pravém kruhu dostal ke kotouči Matyáš Machovský, který ho dostal do sítě. Pražané potom vyměnili gólmana, což na ně mělo blahodárné účinky. O tři minuty později to bylo 2:5 z pohledu Kobry. Jan Janiurek poslal puk do pravého horního rohu. Hosté rázem ožili, když přidali další trefu. Výrut nahrál na Dejana Ribarovskiho, který doklepl kotouč za Nedvěda. V 53. minutě mohl přinést klid na domácí hle Musil, ten ale neproměnil svoji šanci. Pražané v samém závěru zkusili hru bez brankáře, která jim vynesla snížení. K úspěšné dorážce se dostal Mikuláš Černý, který uzavřel gólový účet utkání.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 1. Pejchal (Cachnín, Musil), 7. Cachnín (Pejchal, Krejčí), 24. Musil (Cachnín, Pejchal), 37. Musil (Cachnín), 44. Machovský (Juřica, Křišta) – 20. Mucha (Ksandr), 47. Janiurek (Mucha), 50. Ribarovski (Výrut, Janiurek), 60. Černý (Ženíšek, Janiurek). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Kristýna Hájková, Michal Havel. Vyloučení: 4:6, navíc Cichoň (KOB) 10 min. OT [ZHK]. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 27. Střely na branku: 22:34 (8:10, 9:8, 5:16). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4.

Nedvěd (Bielecký) – Křišta, Krejčí, Trupl, Kerber, Kratochvíl, Škareda (C), Klofáč – Pejchal, Cachnín (A), Musil – Juřica, Vacík, Pártl – Vyvial, Machovský, Fiala – Dymák