BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Šumperk - Havl. Brod 4:7 - Jedenáctigólovou přestřelku zvládli lépe hokejisté Havlíčkova Brodu
Jedenáctigólovou přestřelku zvládli lépe hokejisté Havlíčkova Brodu

Jedenáctigólovou přestřelku zvládli lépe hokejisté Havlíčkova Brodu

28.08.2012 | Jaroslav Svoboda, Pavel Buňat

Š U M P E R K - Šesté přípravné utkání plné gólů a vyloučení dotáhli havlíčkobrodští hokejisté do vítězného konce. V Šumperku dostal mezi tyčemi důvěru Petr Opršal, jehož tým si dvakrát v zápase vypracoval dvoubrankové vedení. Draci jej dokázali v obou případech dotáhnout, na tři góly v závěrečných sedmi minutách už ale byli krátcí a poprvé v přípravě prohráli. Dvěma góly se blýskl Martin Ondráček a třemi kanadskými body Lukáš Endál. Rebelové tak vezou výhru 7:4. Pozápasové nájezdy pro změnu ovládli domácí v poměru 2:1.

 
příp., úterý 28.8.2012
Draci Šumperk
Draci Šumperk - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:7
(2:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:12. Vrdlovec (Brunec), 20. Novotný (Stoklasa), 34. Holík (Haas, Haloda), 46. Haas (Červenka) - 4. Vondráček (Endál), 12. Ondráček (Novotný, Kostourek), 30. Endál (Ostčil, Vondráček), 31. Meidl (Třetina), 54. Ondráček (Endál, Kostourek), 56. Polodna (Protivný, Meidl), 58. Morava (Ondráček, Rytnauer). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:7.

Draci Šumperk: Vajner (Štůrala) - Pastor, Suchý, Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Blinka, Hulva, Haas, Červenka, Vrána, Stoklasa, Půhoný, Vrdlovec, Haloda

BK Havlíčkův Brod: Opršal (Suchan) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík, Novotný, Morava, Blažek, Jelínek, Vondráček, Knotek, Endál, Polodna, Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Fiedler

 

Hosté přijeli do Šumperka s červenými dresy a mezi tyče postavili od úvodních minut Petra Opršala, Draci pak nasadili do brankoviště Vratislava Vajnera.

Od úvodních minut se hrálo zajímavé utkání, ve kterém oba kluby nešetřily ofenzivními výpady. Již ve druhé minutě provětral Vajnera tvrdou ranou Meidl, kontrovat se snažil Hulva, ten se ale k zakončení nedostal. Ve čtvrtě minutě během chvilky hlavní sudí poslal na trestnou lavici duo Brunec - Knotek a při hře čtyř proti čtyřem hosté udeřili. Endálova přihrávka našla u tyče neobsazeného Vondráčka, který nadvakrát protlačil puk za Vajnera.

Srovnat mohl v sedmé minutě Blinka, ale jeho střela na lapačku příliš přesnosti do vínku nepobrala. A tak se podruhé dočkali hosté. Ve 12. minutě se při vyloučení Haase prosadil Martin Ondráček, který dopravil za Vajnera nepovedenou střelu Radka Novotného. Draci se brzo otřepali, již za 36 vteřin našel Brunec na druhé straně rozjetého Vrdlovce a bývalý Rebel trefil za Opršala.

Možný tlak domácích otupilo Vránovo vyloučení, a tak místo vyrovnání málem slavili třetí gól Rebelové. Soldán zůstal sám před Vajnerem, ale nová tvář v šumperské sestavě betonem zachránil. V osmnácté minutě se podobná situace opakovala na druhé straně, po vyloučení Ondráčka pálil Haas z mezikruží, tentokrát se ale vyznamenal Opršal. Přesto se Šumperk dočkal. V úvodu poslední minuty třetiny se prosadil jen sporadický autor branek, Martin Novotný, který tak udělal určitě radost i své přítelkyni, která pravidelně navštěvuje šumperská utkání.

Druhá třetina pak nabídla podobný vývoj jako ta první. Po počátečním oťukávání, kdy obrana hasila nepříjemné výpady soupeřů, se snažil trefit i Hulva, následně hostující Vondráček, ale nezapršelo. Hosté se ale znovu dostali do vedení při trestech Červenky a Haase, když tvrdou bombou trefil skulinku mezi Vajnerovými betony Endál. Chvíli poté mohl přidat další gól Radek Novotný, ale ten ještě na Vajnera nevyzrál. O mnoho lépe si vedl Václav Meidl, který vytěžil z krásné přihrávky Třetiny vedení 4:2.

Šumperk znovu na dvougólový náskok soupeře dokázal rychle reagovat. Červenka ještě v obrovské šanci neuspěl, když jej vychytal Opršal, v čase 33:14 se však trefil od modré čáry Aleš Holík. Jeho bomba vypadla Opršalovi z lapačky, asistenci si připsal i Marek Haloda, kterého Šumperk testuje ze Zlína. Navázat na první třetinu se ale Drakům nepodařilo, tentokrát již srovnat do sirény nestihl.

Třetí třetina přinesla v úvodních minutách spíše zátěžový test vrátek od trestné lavice, když sudí posílali na jednu či druhou stranu jednoho hráče za druhým. Těsně před koncem přesilovky se prosadilo duo Červenka - Haas. Marek Haas prostřelil Opršala a srovnal skóre.

Další okamžiky zápasu již tolik úspěšné pro domácí nebyly. Nejprve při vyloučení Kostourka mohli sami inkasovat, Třetina ale jemnou tečí poslal kotouč těsně vedle. V 54. minutě se však hosté již dočkali. Martin Ondráček trefil krásně pod břevno. Aby toho nebylo málo, v úvodu 56. minutě přidal již šestý gól do Vajnerovy branky Petr Polodna, který doklepával za čáru vyražený pokus Tomáše Protivného.

Rebelové si závěr zápasu pořádně vychutnali, v 58. minutě se totiž Havlíčkův Brod dočkal již posedmé. Marian Morava napálil puk mezi betony Vajnera.

Spravit chuť si Draci chtěli ve své oblíbené disciplíně, samostatných nájezdech. Jenže Radek Kučera poslal na tuto technickou disciplinu nevšední exekutory - Adama Červenku, Martina Novotného a Petra Gewieseho. Právě on srovnal ve třetí sérii na 1:1, když odpověděl na trefu Milana Kostourka. Za Rebely přitom neuspěli Endál ani Meidl. Druhý pokus pak Kostourek v úvodu čtvrté série nedal, rozhodnutí v nájezdech tak přinesla trefa Patrika Vrány.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv