14. 9. 2018 | Štěpán Ondráček, Jan Kousal

Junioři poprvé padli, navíc v Liberci nedali ani branku

LIBEREC – Havlíčkobrodští junioři, kteří zahájili sezonu dvěma vítězstvími na vlastním ledě, se představili na severu Čech v Liberci. Tým okolo kapitána Marka Tecla prohrával už 9. minutě, kdy se po krásné kombinaci prosadili domácí Tygři. Havlíčkobrodští byli vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali proměnit své šance a utkání se odvíjelo podle scénáře Libereckých, kteří si dokráčeli pro první tříbodové vítězství v sezoně. Mladí Bruslaři si spravili chuť, alespoň v nadstavbě, kde brali bod za výhru na samostatné nájezdy.

Tempo zápasu v úvodních minutách nebylo bůhvíjaké, všechno ale jako by nastartovala první branka. Slavili ji Bílí Tygři. Hájek ustál za bránou nelehký souboj, mezi dvěma obránci přihrál přesně na hůl Vojtěcha Strnada a ten pohotově otevřel skóre.

Ve skvělé formě se poté blýskl Lukáš Pařík. Liberecký gólman zlikvidoval několik slibných příležitostí Havlíčkobrodských a výrazně se postaral o to, že šelmy odcházely do kabin spokojenější.

Ve druhé periodě dokázali domácí ještě přidat. O druhou branku zápasu se postaral Jan Cikhart, který dobře mířenou střelou nad beton rozjásal domácí publikum. To nejlepší však mělo teprve přijít.

Okolo třicáté minuty totiž Tygři zasadili svým soupeřům hned dvojitý úder, který se ukázal jako rozhodující. Nejprve dotlačil puk za brankovou čáru Jan Žemba a prakticky vzápětí zvýšil na 4:0 liberecký dlouhán Adam Klapka.

Havlíčkobrodské provázelo celým zápasem střelecké prokletí, které se hráčům z Vysočiny nepodařilo zlomit ani ve třetí části. Severočeši se naopak dočkali ještě jedné branky. Na svědomí ji měl Petr Šafařovský, jenž přesnou tečí uzavřel gólový účet úvodní šedesátiminutovky.

Po vítězství 5:0 si pak svěřenci Milana Plodka poprvé mohli vyzkoušet tzv. bonusové prodloužení, které se nově hraje za jakéhokoliv stavu. V nastavené pětiminutovce se ale nerozhodlo, tak se šlo do samostatných nájezdů. V nich viděli fanoušci hned devět sérií. Ta poslední přece jen vykouzlila radost na straně hostů. Díky Štěpánu Dudychovi urval Havlíčkův Brod cenný bod útěchy.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Hájek, Hampl), 22. Cikhart (Jiruš), 32. Žemba (Klapka), 35. Klapka (Žemba), 53. Šafařovský (Had, Drábek). Rozhodčí: Radek Wagner – Petr Bosák, Michal Axman. Vyloučení: 8:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:34 (12:9, 14:14, 13:8 – 2:3). Průběh utkání: 5:0. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:2.