11. 10. 2019 | Štěpán Ondráček

Junioři třemi góly nezkrotili Lvy z Ústí nad Labem!

Havlíčkobrodští junioři nastoupili k dalšímu utkání. Na ledě Kotliny vyzvali ústecké Lvy. Domácí soubor začal lépe, když šel jako první do vedení, jenže hosté otočili vývoj utkání. Zápas nakonec nabídl devět branek a tři body si na své konto připsali hráči Ústí nad Labem, kteří oplatili Bruslařům úvodní porážku.

První minuty devátého kola Extraligy patřily obranám, které nepouštěly útoky do vážnějších šancí. V páté minutě byla Kotlina svědkem první branky. Kerber krásnou žabkou našel hůl Patrika Vacíka. Útočník druhé letky svoji šestou ranou v sezoně poslal touš do pravé šibenice. Vedení Havlíčkobrodským nezůstalo dlouho, protože za necelou minutu a půl bylo vyrovnáno. Lvi využili přečíslení dva na jednoho, když na jejím konci byl Matěj Harkabus. Slovan dokonal obrat v utkání dvě minuty před koncem první části. Hru ve čtyřech přetavil ve vedoucí branku hostů Patrik Matloch. Ústí mohlo ještě svůj náskok zvýraznit, ale Harkabus natřikrát neuspěl proti Nedvědovi, který držel svůj tým.

Slovan hrál na začátku druhé třetiny přesilovou hru, kterou nedokázal proměnit. Jenže po skončení početní výhody se hosté dočkali třetí branky. Harkabusův pokus vypíchl Nedvěd holí, ale na dorážku Adama Janouška už nedosáhl. Oba týmy si potom zahrály přesilovky a v jedné z nich byli úspěšnější Bruslaři. Pártl nabil Jaroslavu Musilovi, a ten přízemní ranou snížil na 2:3. Více ze hry potom mělo Ústí nad Labem, které mohlo navýšit své vedení. Brankář Nedvěd, ale zdatně odolával pokusům hostů. Ve 39. minutě byl maskovaný muž Havlíčkova Brodu krátký. Tot našel mezi kruhy Romana Brandnera. Útočník Slovanu dokázal dostat puk za přesouvajícího se gólmana. Endl mohl ke konci druhé části snížit, ale v dobré pozici promáchl.

Havlíčkův Brod dohrával na začátku posledního dějství přesilovou hru, ve které nevstřelil kontaktní branku. Naopak to byli hosté, kteří se ubránili, a posléze vstřelili pátou branku. Polatovu dělovku od modré čáry šikovně tečoval mimo dosah Nedvěda Pavle Gottfried. Bruslaři mohli rychle odpovědět, ale pokusy Pokorného a Havla skončily na Kmochovi. V 52. minutě mohl Slovan slavit šestý gól. Janoušek překonal gólmana domácích, ale toho zastoupila branková konstrukce. O šest minut později si diváci přišli na své, neboť viděli dva góly v rozmezí čtrnácti vteřin. Nejprve se prosadilo Ústí nad Labem. Hampl nádherným pasem našel osamoceného Jaroslava Šešinu. Útočník hostů uspěl tváří v tvář proti Nedvědovi. Blesková odpověď z holí Havlíčkova Brodu na sebe nenechala dlouho čekat. Musil oslovil před brankou Matyáše Machovského, který se nemýlil. Bruslaři ke konci utkání zkusili hru v šesti, jenže odvážný tah nenabídl kýženou branku.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 5. Vacík (Kerber), 31. Musil (Pártl, Trupl), 58. Machovský (Musil, Škareda) – 6. Harkabus (Janoušek), 18. Matloch (Brandner, Jarábek), 24. Janoušek (Harkabus), 39. Brandner (Tot, Harkabus), 45. Gottfried (Polata, Macel), 58. Šešina (Hampl, Matloch). Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 6:6, navíc Vyvial (HBR) 10 min. OT [VRAŽ.], Gottfried (UNL) 10 min. OT [NESP.]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 43:46 (17:17, 12:16, 14:13). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Nedvěd (Bielecký) – Škareda (C), Endl, Kerber, Trupl, Marek (A), Kratochvíl – Musil, Machovský, Janiurek – Pártl, Vacík, Fiala – Pokorný, Havel, Vyvial