29. 9. 2018 | Štěpán Ondráček

Juniorka držela s Libercem krok 2 třetiny, ale na body nedosáhla!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v domácím prostředí liberecké Tygry. Utkání bylo po dvou třetinách vyrovnané, když o dva góly vedli Severočeši 4:2. Ve třetí třetině Bruslaři odpadli a Liberečtí toho dokázali využít k navýšení skóre. Pod Ještěd zamířil i bonusový bod, který v prodloužení vystřelil Šafařovský. Do listiny střelců se z řad Havlíčkobrodských zapsali Jakub Petržilka s Martinem Nepokojem.

Na začátku utkání byli aktivnější hosté z Liberce, kteří jako první prověřili brankáře Folvarského, který si s první střelou poradil. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách a skóre se poprvé měnilo v 5. minutě. Michael Drábek dobruslil puk, který byl u zadního hrazení a namířil ho před branku. Kus černé gumy si za Folvarského záda srazil jeden z obránců. Mladí Bruslaři mohli hned dvakrát srovnat krok se soupeřem, ale ani v jedné přesilové hře nebyli úspěšní, když gólman Pařík byl bezchybný. V 16. minutě se diváci v havlíčkobrodské Kotlině mohli radovat z první braky domácích hokejistů. Pokorný našel rozjetého Jakuba Petržilku, který tváří v tvář uspěl proti libereckému gólmanovi, když jej prostřelil mezi betony. Severočeši hráli ke konci první třetiny přesilovou hru, kterou dokázali využít. Vomáčka nahrál na modrou čáru Jakubu Žůrkovi, jenž z první prostřelil Folvarského nad levé rameno.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil a Liberečtí šli do dvoubrankového vedení. Rychlovský našel Jana Žembu, jenž prostřelil domácího gólmana mezi betony. Po brance Severočechů padly dohromady tři tresty, při kterých se střelecky zadařilo Havlíčkobrodským. Spolupráce dvou obránců byla úspěšná, když Dudycha nabil Martinu Nepokojovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bruslaři byli při chuti, ale liberecký Pařík další puk za svá záda nepustil. Tygři se počtvrté v zápase prosadili v polovině utkání, když Jiruš nahrál před branku Jakubu Rychlovskému, jenž prostřelil Folvarského k pravé tyči. Hosté ke konci druhého dějství hráli dvojnásobnou přesilovku, avšak tu nedokázali využít.

Poslední dějství jednoznačně patřilo libereckým Tygrům, kteří hned v úvodu přežili tři oslabení a navíc v jednom z nich udeřili. Jakub Rychlovský obral u modré čáry domácího obránce o puk a tváří v tvář uspěl proti Folvarskému. Ve 47. minutě navýšili Liberečtí své vedení, když Klapka našel Jana Cikharta, který střelou bekhendem vymetl všechny pavouky v pravém horním rohu a tím vyhnal domácího gólmana z brány. Mladí Bruslaři zcela odpadli a na ledové ploše byl jen jeden tým, a to Bílí Tygři, kteří byli při chuti. Jan Žemba od modré čáry vystřelil přesnou střelu, která zapadla za Nedvěda, jenž přes klubko clonících hráčů neměl nárok na zákrok. Bruslaři si vytvořili velkou šanci, když se před Paříka probil Kopic, jenž nahrál na Pokorného, ten ale netrefil přesně. Zmar domácího týmu podtrhla osmá branka v jejich síti. Brankář Nedvěd namazal puk Vojtěchu Jirušovi a ten neměl problém trefit odkrytou klec. V prodloužení uspěli Severočeši, kteří využili početní výhodu. Rychlovský nabil přes šířku pásma Petru Šafařovskému, který střelou k pravé tyči poslal puk za brankovou čáru.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 16. Petržilka (Pokorný, Kohout), 25. Nepokoj (Dudycha, Holenda) – 5. Drábek, 19. Žůrek (Vomáčka), 22. Žemba (Rychlovský), 30. Rychlovský (Jiruš), 47. Rychlovský, 49. Cikhart (Klapka), 53. Žemba (Šafařovsý, Hampl), 58. Jiruš, 64. Šafařovský (Rychlovský). Rozhodčí: Filip Vrba – David Otáhal, Robin Horký. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 27:37 (7:7, 11:13, 6:14 – 3:3). Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:3, 2:8. Prodloužení: 0:1.

Folvarský (49. – 60. Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Horák, Najman, Krejčí, Nepokoj, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Holenda, Vyvial, Pokorný, Cachnín (A)