BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Karlovy Vary - Havl. Brod 3:2 - Juniorům obrat na Karlovy Vary nestačil a jsou bez bodů!
Juniorům obrat na Karlovy Vary nestačil a jsou bez bodů!

Juniorům obrat na Karlovy Vary nestačil a jsou bez bodů!

04.01.2019 | Štěpán Ondráček, Jakub Mahr

KARLOVY VARY – Po vánoční přestávce se rozjela juniorská extraliga, když se svěřenci Jiřího Čelanského představili v lázeňském městě Karlovy Vary. Energie šla v první třetině do vedení, ale celek z Vysočiny dokázal do sirény vyrovnat. Soubor z Kotliny dokonal v následujícím dějství obrat, jenže Karlovarští odpověděli v přesilovce. V poslední části hry se hrál vyrovnaný hokej a zlomový moment utkání přišel v 53. minutě. Havlíčkobrodští měli přesilovou hru, ovšem sami v ní inkasovali rozhodující gól. V nadstavbě rovněž uspěla domácí Energie, která lépe zvládla samostatné nájezdy. Brankáře Kašpara překonali Tomáš Kulhánek (na snímku) a Marek Tecl.

 
B8, pátek 4.1.2019, KV Arena
HC Energie Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 – N 0:0 – 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Hotěk (Přibyl, Zavřel), 34. Holub (Hotěk, Prošek), 53. Prošek (Jiskra), roz. náj. Křehlík – 18. Kulhánek (Tecl, Dudycha), 26. Tecl (Cachnín, Kulhánek). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Petr Fiala, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 83. Střely na branku: 33:34 (14:12, 12:11, 7:9 – 0:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 2:1.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (A. Horák) – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Benda, Tureček, Zavřel – Záruba, Prošek, Rozhon, Jiskra, Křehlík, Holub, Hotěk, Černý, Křemen, Remeš

BK Havlíčkův Brod: Král (s.n. Nedvěd) – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, V. Horák, Krejčí, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec, Košťál

 

V prvních dvaceti minutách se podařilo vstřelit oběma celkům po jedné brance. Skóre otevřel ve 13. minutě Michal Hotěk svým blafákem z mezikruží. V 18. minutě přišla odpověď od Tomáše Kulhánka, Tecl a Dudycha zpracovali Kašpara a celou akci dokonal prvně jmenovaný střelou zleva.

Druhé dějství přineslo znovu dvě branky, znovu po jedné na každé straně. Marek Tecl překonal v 26. minutě Kašpara zblízka. Ve 34. minutě odpověděl David Holub z předbrankového prostoru a vyrovnal.

O tom, kdo získá tři body, bylo po třetí třetině již rozhodnuto. Energie si díky třetímu gólu zajistila vítězství před vlastním publikem, v 53. minutě. Ve vlastním oslabení se prosadil Radek Prošek, když přelstil vyjetého Krále před jeho brankou.

Nadstavbové prodloužení o majiteli čtvrtého bodu nerozhodlo, muselo se přijít na řadu samostatné nájezdy. Po dvou sériích byl stav 1:1, aby hned potom přiřknul čtvrtý bod Karlovým Varům Tomáš Křehlík.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl ocenit výkon soupeře, hrál dynamicky a zarputile. Dnes jsme získali jednoznačně více bodů, než jsme si za předvedený výkon zasloužili.

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Forčekinkem jsme dostávali soupeře pod tlak, bohužel jsme slabí v koncovce a zkolabovali jsme v přesilovkách.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv