6. 10. 2017 | Dominik Adam, Štěpán Ondráček

Konečně! Starší dorost smazal manko a Dynamo zdolal v nájezdech!

Starší dorostenci konečně získali první body v sezoně! Doma hostili Pardubice, a i když úvodní dvacetiminutovku vyhráli těsně 1:0, v prostřední části svůj náskok promrhali a Dynamo vedlo před třetí periodou 3:1. Mladí Bruslaři však podali v dalších dvaceti minutách doslova heroický výkon, svou dvoubrankovou ztrátu smazali a usilovali i o obrat. V prodloužení měli více ze hry Východočeši, kteří si vytvořili velké šance, ale domácí podržel brankář Rachůnek. Cachnínova parta pak nevyužila přesilovku, ale samostatné nájezdy ovládla, a brala tak kýžený bonusový bod a první výhru v sezoně. Za Havlíčkův Brod se trefili Radim Pejchal, Marek Tecl, Tomáš Kulhánek a Richard Cachnín.

První třetina vyšla lépe domácímu celku. Hosté byli od začátku zápasu aktivnější. Domácí celek se nenechal zaskočit jejich tempem a v čase 7:13 skóroval Radim Pejchal, který si sjel před brankáře Růžičku a prostřelil jej mezi betony. Domácí od té doby hráli aktivněji a soupeře přehrávali.

Druhá třetina byla výrazně horší pro domácí celek. Hosté soupeře přehrávali už od prvních minut. V čase 28:12 po chybné rozehrávce domácího obránce propálil brankáře z Vysočiny Jiří Bucek . Za pouhých 42 vteřin hosté využili přesilovou hru a vsítili další branku. Matěji Rachůnkovi vypadl kotouč z lapačky, k brance byl nejblíže Martin Kostka , který kotouč dorazil do branky. Za necelých 5 minut hosté znovu skórovali Vít Rozlílek přihrál ke vzdálenější tyči, kde byl postavený Martin Kostka , který poslal kotouč za záda Rachůnka.

Třetí třetinu začali lépe domácí, když v čase 45:13 ujel sám na branku kapitán Marek Tecl , který svou střelou nad beton brankáře Růžičky skóroval. Domácí vzápětí vyrovnali po velké chybě Růžičky, který nahrál přímo na hůl Tomáši Kulhánkovi , který svou střelou o horní tyč poslal kotouč za brankářova záda. V závěru 3. třetiny byla hra vyrovnaná, hrálo se nahoru a dolu, ale ani jeden z celků nedal góla a hra šla do prodloužení.

Prodloužení neskončilo gólem, a tak musel jít zápas až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější celek z vysočiny po brankách Tomáše Křehlíka, Richarda Cachnína, Štěpána Dudychy. Domácí brankář podal skvělý výkon. Rozhodující nájezd: Richard Cachnín.

Havl. Brod - Pardubice

Branky a nahrávky: 8. Pejchal (Cachnín, Krejčí), 46. Tecl (Kalačev), 48. Kulhánek (Dvořák, Tecl), rozh. náj. Cachnín – 29. Bucek (Kostka), 29. Kostka (Chára, Rozlílek), 34. Kostka (Rozlílek, Oliva). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Marek Tichý, Jiří Roupec. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 24:42 (8:11, 8:14, 8:8, 0:9). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3.

Rachůnek (Arbelovský) – Krejčí, Dudycha, Kalačev, Dvořák, Škareda, Adam, Brdičko – Pejchal, Cachnín "A", Křehlík – Tecl "C", Vaňous, Kulhánek – Pokorný, Kohout, Petržilka – Hromádka, Rybáček

Pardubice

Růžička (Klas) – Dubovčí, Oliva, Leder, Pejzl, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Chára, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer