BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav - Havl. Brod 5:4sn - Mladší dorost byl blízko vítězství, nakonec prohrál v nájezdech
Mladší dorost byl blízko vítězství, nakonec prohrál v nájezdech

Mladší dorost byl blízko vítězství, nakonec prohrál v nájezdech

25.11.2017 | Štěpán Ondráček, Tomáš Taybner

MLADÁ BOLESLAV - Mladší dorostenci zkřížili své hole s Bruslaři Mladé Boleslavi. Tým z Vysočiny nezačal dobře, když prohrával 0:1, ale mladí Bruslaři nasázeli tři branky během pěti minut a ovládli první třetinu 3:1. Zápas nakonec nabídl pořádné drama, jelikož mladoboleslavští skóre vyrovnali na 3:3. Havlíčkobrodští dorostenci si vzali vedení zpět, když se prosadili v oslabení, ovšem domácí i tentokrát srovnali krok. Utkání nakonec rozhodly samostatné nájezdy ve, kterých byli lepší domácí. Do listiny střelců se zapsali David Matula, Dan Fiala, Marek Kopic a Dominik Vacík.

 
17., sobota 25.11.2017, Ško-Energo Arena
BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:4sn
(1:3, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Dlask (Závora), 30. Dlask (Haas, Závora), 54. Táborský (Pokorný, Dlask), 56. Holoubek (Pokorný, Dlask) – 13. Matula (Dáňa), 14. Fiala (Kopic), 18. Kopic (Fiala, Vyvial), 55. Vacík. Rozhodčí: Štěpán Souček - Daniel Horažďovský, Josef Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc Dáňa (HBR) 5 + OK [NAP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 51. Střely na branku: 42:34 (6:15, 21:6, 11:11 - 4:2). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4sn.

BK Mladá Boleslav: Hradiský (Krinwald) – Kredba, Sommer, Přenosil, Táborský, Rajgl, Holoubek, Pokorný – Závora, Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask(C), Kapal, Haas, Moc, Ďurač, Kos

BK Havlíčkův Brod: Vácha - D. Vacík(C), Matula,Trupl, Kerber -Vacík P. ,Kopic, Klofáč, Dymák ,Fiala, Rauš, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl, Juřica

 

První třetina byla velmi zajímavá, jelikož tempo utkání bylo hned od začátku vysoké. Hostující se postupně zlepšoval celou třetinu. Domácí zaznamenali hned několik velmi dobrých příležitostí, hlavně kapitán Tomáš Dlask. Právě ten se prosadil jako první. Po jeho brance už ale následovala kanonáda hostům, kterou otevřel David Matula další branky hned po něm zapsali Dan Fiala a Marek Kopic, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro hosty.

Ve druhé třetině se vše obrátilo a domácí začali hrát ze zajištěné obrany. Hned na začátku ovšem museli bránit oslabení, jelikož přišli pozdě na led a obdrželi tak dvě trestné minuty. Hosté se takřka k ničemu nedostali a začali faulovat. Ve 30.minutě hrála Boleslav přesilovou hru 5 na 3 po faulech Vyviala a Kerbera. Těsně před návratem prvního vyloučeného hráče z kruhu vystřelil Tomáš Dlask, který dal svoji druhou branku v zápase. Poté následovala dlouhá pasáž hry bez přerušení, při které si domácí brankář ani na puk nesáhl, zatímco Vácha na druhé straně měl pořád co dělat. Na konci třetiny fauloval domácí obránce Rajgl a odešel na trestnou lavici, tím třetina skončila.

Zápas pokračoval několik minut, ale pak byl kvůli faulu zastaven a dlouho se nehrálo, jelikož na ledě zůstal ležet Moc. Dáňa za vražení nahrazení obdržel trest na 5 minut plus do konce. Domácí ovšem nevyužili a tak jsme na rozhodnutí čekali pěkně dlouho. Po brance domácího Šimona Táborského. V oslabení ujel hostující kapitán Dominik Vacík a bylo to znovu o gól. Pět minut před koncem srovnal Tomáš Holoubek. Víc už se nestalo a nastalo prodloužení.

V prodloužení měl tlak domácí celek, ale branku nevstřelil. V nájezdech uspěli dva hráči, jedním z nich byl domácí kapitán. Tomáš Dlask nejprve vyrovnal a potom sám rozhodl.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv