21. 10. 2013 | Richard Wagner

Motor v závěru kousal, body ale zůstávají v Kotlině!

Havlíčkův Brod - Rebelové slaví druhý úspěšně zvládnutý domácí zápas v řadě. Tentokrát hostili osmý celek tabulky - českobudějovický Motor. Hosté byli sice v první třetině mírně aktivnější, ale gólově se prosadili pouze Havlíčkobrodští. Ti pak svůj náskok ještě umocnili, když v průběhu prostřední části přidali dva góly. Jihočeši se ale zmohli na odpor a snížili na rozdíl jediné branky. Nicméně tento stav již vydržel až do poslední sirény, a tak hokejisté z Kotliny mohli oslavit tříbodový zisk.

Aktivnější byl Motor, ale do vedení se dostal domácí tým

Hned od první minuty hýřili aktivitou více hosté, kteří si vypracovali několik nadějných šancí. Ani jedna však gólem neskončila. To domácí se dostali pořádně ke slovu až v páté minutě a Martin Vágner nejprve trefil jen natažený beton Hynka Kůdely, ale z následné šance se již zadařilo. To nabil Lukáš Havel před kasu na levý roh brankoviště Tomáši Kolafovi, který, oproti Vágnerovi, touto nabídkou nepohrdl a zvedl puk pod horní tyčku. Hokej přinášel krásné akce a mnoho zajímavých soubojů.

Po jedné takové příležitosti zakončoval nebezpečně Tomáš Semrád, ale brankář Motoru vytáhl ze svého arzenálu bravurní zásah ramenem. Následně předvedl „blikanec“ Zdeněk Ondřej, když po odehrání puku sejmul dosti necitlivě Ondřeje Stehlíka, jemuž uštědřil koňara a dostal za to spravedlivý pětiminutový trest. Dlouhou přesilovku ale domácí nevyužili, když si vypracovali jen jednu lepší šanci, kterou však vyčapal Kůdela. Naopak sami inkasovali trest a Aleš Kotalík zajímavou střelou řádně prověřil Daniela Dolejše. Ten ale udržel hrací gumu na hrudi.

Havlíčkův Brod navýšil své vedení

Hned na úvod periody se dostal do dobré šance Lukáš Havel, ale na Kůdelu si nepřišel. Následně byl necitlivě poslán k zemi Ladislav Rytnauer, ale faul, a ani nájezd, se nepískal (brodský hráč zakončoval před prázdnou svatyní). Domácí kapitán nakonec zápas nedohrál pro natržené vazy v koleni. Následně mohl skórovat agilní Roman Maliník, ale hostující muž s maskou vytáhl bravurní zákrok lapačkou, když se položil na zem a vyškrábl puk do ochranné sítě. Kouzlo hostujícího strážce tří červených tyčí ale pohaslo o pár chvilek později, když jej po nahrávce od mantinelu pokořil dělovkou pod horní tyč Jan Berger. Borci z Kotliny pak nevyužili minutovou přesilovku pět na tři. Hlavní strůjcem tohoto byl gólman Motoru, který předvedl hned několik bryskních zákroků.

České Budějovice pak vyrovnaly hru a Aleš Kotalík řádně protáhl střelou do šibenice Daniela Dolejše, ale jeho lapačka byla na místě. Definitivní hřebíček do rakve prostřední části přinesla pětatřicátá minuta. Znovu zaúřadovala první formace Havlíčkova Brodu. Lukáš Havel se po dvou nahrávkách konečně dočkal i gólu. Po Zdráhalově pasu se ocitl na brankovišti před Kůdelou, který napoprvé puk ztlumil, ale následně se domácímu střelci povedlo procpat černou pryž pod jeho nataženou rukou za čáru. V závěru třetiny se domácím naskytla šance v přesilovce, ale tu nevyužili.

Hosté zadělali na drama, to ale šťastný konec nemělo

Rebelové začali poslední část zápasu zostra. Jan Zdráhal projel na levý kruh, ale svou ranou po ledě orazítkoval pouze tyčku. Motor se ale dokázal celkem brzy dostat do kontaktu. Obrana Havlíčkobrodských si nepohlídala prostor před brankovištěm a Adam Přibyl dokázal v závaru před domácím brankářem vydolovat kotouč, který následně poslal na zcela volného Marka Vaniše a ten bez problému zavěsil. Poté přišla pasáž, během níž se hrál bojovný hokej s minimem přerušení. Na obou týmech byla vidět až křečovitá snaha nedostat gól. Tato mise ale nakonec nevyšla domácím, kteří znovu po nedůrazu v předbrankovém prostoru skórovali. Daniel Dolejš sice dokázal Robovu střelu vyrazit, ale na dorážku Jiřího Bárty pod horní tyč byl již krátký. Celek z Kotliny pak přežil oslabení a zavřel svou modrou čáru. Jihočeši v závěru zkusili ještě power-play, ale ta jim nevyšla. Sami naopak málem inkasovali, ale Polodna byl včas zakřižován.

1. liga

Branky a nahrávky: 6. Kolafa (Havel, Berger), 26. Berger (Polodna, Havel), 35. Havel (Zdráhal, Polodna) – 46. Vaniš (Přibyl), 53. Bárta (Rob). Rozhodčí: Jan Hribik, Jakub Smitka – Petr Bosák, Marek Šmika. Vyloučení: 6:5, navíc, Ondřej 5+DKU [KOL], Novák (oba CEB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1121. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 3:0, 2:3.

Dolejš (Opršal) – Kolafa, Zdráhal, Jank, Vágner "A", Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna "A", Berger – Rytnauer "C", Říha, Drtina – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Rybalkin.

Č. Budějovice

Kůdela (Halmoši) – Novák, Kříž, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Turek – Kotalík, Rob, Skuhravý – Kuchejda, Přibyl, Pitule – Ferebauer, Vaniš, Bárta – Ondřej , Šachl, Třetina.