6. 2. 2013 | Lukáš Rousek, Pavel Buňat

Nečekaný závěr poslal derby do prodloužení, v němž o výhře nad Třebíčí rozhodl Protivný

T Ř E B Í Č - Po nevydařeném regionálním souboji s Jihlavou havlíčkobrodští hokejisté zvítězili v dalším derby na ledě Horácké Slavie Třebíč. Po dramatické přestřelce a famózním závěru třetí třetiny ze strany Třebíče brali dva body za výhru po prodloužení. S Jaroslavem Suchanem v brance skvěle vstoupili do utkání a po trefách Vondráčka a Havla se ujali dvoubrankového vedení. Ve druhé části se domácí dvakrát dostali na dostřel a do šaten se šlo za těsného stavu 2:3. Rebelové následně převdedli skvělý nástup do třetí třetiny a během minut a půl upravili na pohodlný náskok 5:2, čímž vyhnali Čiliaka z branky. Toto skóre platilo ještě na začátku 57. minuty, pak se ale na zimním stadionu v Třebíči začaly dít věci. Horáci po dvou trefách Dočekala a Kauta poslali zápas do prodloužení! V něm málem ztracenou výhru zpět vystřelil Tomáš Protivný.

Rebelové vstoupili do utkání hodně motivováni po předchozím domácím debaklu. Havel vyslal první střelu, pak se prodral do koncovky Polodna. Aktivní nástup hostí vyvrcholil jedovkou Ostrčila, kterou Čiliak zlikvidoval parádním semaforem. Suchan se zahřál při průniku Čuříka.

V 7. minutě šel pykat Burian. V oslabení mohl otevřít skóre Ostřížek, jenže neuspěl ani s opakovanou střelou. Na druhé straně dostal na levém kruhu prostor Roman Vondráček, který namířil přesnou střelu pod Čiliakovu lapačku. Třebíčští se dostali do mírného útlumu. Polodnovi nabídnul šanci chybující Káňa. Za okamžik hosté vyhráli vhazování a Lukáš Havel pálil do černého.

Domácí lavička si vyžádala oddechový čas. Rebelové však pokračovali v aktivním pojetí hry. Během trestu Bilčíka pálil Ostrčil do tyče třebíčské klece. Za pár chvil zneškodnil Čiliak nájezd Kostourka. Třebíč se dokázala vrátit do zápasu před první sirénou. Hostující Jelínek sledoval z trestné lavice, kterak Ranglovu dělovku od modré čáry uklízí do branky Martin Dočekal. Horáky polila živá voda. Suchan uhájil Rebelům těsný náskok do přestávky, i když se hodně zapotil po střelách Buriana, Kauta a Maleny.

Třebíčským se nepodařilo navázat na dobrý konec první periody. Ve 24. minutě domácí zaváhali v rohu za vlastní brankou, Knotek vybruslil před branku a mezi Čiliakovými betony zavěsil. Marek Čiliak držel nad vodou akcie Horácké Slavie a blýsknul se v dalším souboji s Knotkem. Domácí se snažili vstřelit kontaktní gól. Dočekalův smělý průjezd celým kluzištěm zastavil až Suchan. V početní výhodě vypálil backhandem Burian, Suchan jeho střelu odrazil nad sebe a ve snaze odpálit puk do rohu si ho sám hodil hokejkou za svá záda. Třebíč se dostala do tempa, zejména šance Nahodila volala po gólu.

Na začátku poslední dvacetiminutovky doplatili domácí na velkou nekoncentrovanost. Nejprve využil přesilovku Polodna a za necelou minutu a půl našel střelec čtvrté hostující branky dobře najetého Lukáše Havla, který nekompromisně stanovil průběžný stav na 2:5.

Naštvaný brankář Čiliak odjel z brány a Třebíč byla zralá na ručník. Střídající gólman Dusík se okamžitě zaskvěl, když si na něm vylámal zuby Havel v brejku. Řada domácích příznivců opustila stadion, čehož mohla hořce litovat. V čase 56:32 zakončil zdařilou kombinaci Horáků Dočekal, za 12 vteřin vymetl šibenici Kaut a rázem měli Třebíčští o co hrát. Tlak domácích sílil a byl umocněn vyloučením Romana Vondráčka za zdržování hry. Horáci využili přesilovky za pět sekund, když Hruškovu dělovku zametl za Suchana Martin Dočekal, jenž tak 12 vteřin před třetí sirénou dokonal svůj hattrick.

V prodloužení mohli domácí obrat dokonat, ale Suchan si poradil s pokusy Ostřížka a Dočekala. Prémiový bod vystřelil hostům na začátku 64. minuty Tomáš Protivný.

Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 18. Dočekal (Rangl, Malena), 34. Burian, 57. Dočekal (Čejka, Zdráhal), 57. Kaut (Ostřížek), 60. Dočekal (Hruška) - 9. Vondráček (Polodna, Protivný), 13. Havel (Polodna), 24. Knotek (Vondráček), 41. Polodna (Musil), 42. Havel (Polodna), 64. Protivný (Jelínek). Rozhodčí: Pešina, Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 8:9, navíc Hruška (TRE) OT 10 min. za nesp. chování, Dvoráček (HBR) OT 10. min. za nesp. chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1710. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 5:5, 5:6.