27. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Nejvyšší výhra v sezoně! Mladší dorost nadělil Táboru B patnáctku

Mladí Bruslaři přivítali v neděli na svém ledě Tábor B a s přehledem potvrdili roli papírového favorita. I když první třetina , kterou soubor z Kotliny vyhrál 2:0, žádné velké kanonádě nenasvědčovala, opak byl pravdou. Svěřenci trenérského tandemu Petr Beránek - Tomáš Hart nastříleli ve druhé periodě devět gólů a nakonec si došli pro hodně sladký triumf 15:0, který je jejich nejvyšší v této sezoně. Dvakrát se trefili Tomáš Kulhánek, Adam Rybáček, Marek Kopic (na snímku), Patrik Vacík, Filip Klofáč a Jakub Košťál, po jedné brance vstřelili David Matula, Patrik Brdičko a Adam Dvořák. Brankář Lukáš Vít a gólmanka Karolína Juřicová se podělili navíc o čisté konto!

Mladí Bruslaři měli od začátku výrazně navrch, ale trápili se v koncovce. Do slibných příležitostí se sice dokázali probít, ale většinou netrefovali branku. Tábor B se soustředil hlavně na defenzivu a úspěšně se bránil až do 11. minuty, kdy poprvé inkasoval. Před brankovištěm se rychle zorientoval Adam Rybáček a střelou z mírného úhlu na levé straně prostřelil gólmana Bartoně. Havlíčkův Brod Jihočechy jednoznačně přehrával a před první sirénou se dočkal ještě jednoho gólového vyjádření. Dan Fiala a Marek Kopic si počínali dostatečně důrazně před soupeřovým brankovištěm a druhý jmenovaný doklepl kotouč do sítě.

Mladí Broďáci naprosto jednoznačně ovládli druhou třetinu, v níž definitivně rozhodli o svém vítězství a tříbodovém zisku. Už ve 24. minutě vypálil z kruhu Jakub Košťál a ještě s tečí jednoho z protihráčů poslal puk za Bartoňova záda. Zanedlouho pálil Patrik Brdičko, brankář Bartoň ránu do protipohybu skvěle vyrazil betonem, ale puk doputoval jen k Patriku Vacíkovi, jehož dorážka doputovala do odkryté brány. Netrvalo to dlouho a povedenou ranou z mezikruží uspěl i David Matula. Kohouti vůbec nestíhali a zápas připomínal hru kočky s myší. Samostatný únik potom zakončil excelentní dělovkou pod břevno Patrik Vacík, po čemž gólmana Bartoně nahradil v brankovišti hostů brankář Stibal. Domácí byli však k nezastavení, z prostoru kruhů následně vypustili parádní projektily Patrik Brdičko, Filip Klofáč a Jakub Košťál. Jubilejní desátou trefu zaznamenal skrytou střelou zpoza obránce Filip Klofáč a v čase 39:00 se z dorážky prosadil ještě Adam Dvořák.

Havlíčkobrodská družina diktovala tempo hry i ve třetí periodě a dál střílela krásné branky jako na běžícím pásu. Ve 46. minutě se protlačil k puku před brankovištěm Kohoutů Tomáš Kulhánek a bez milosti došťouchal hrací předmět až za brankovou čáru. Ze hry uplynulo jen 10 sekund, když se ocitl na konci pohledné kombinace Marek Kopic a z ideální palebné pozice před gólmanem Stibalem potvrdil pověst střelce. Druhého zářezu na pažbě se pak dočkal i Adam Rybáček, jenž propašoval kotouč za záda gólmana Stibala při přesilovce. Konečnou podobu výsledku dal další dvojnásobný střelec Tomáš Kulhánek, jehož střela zblízka zaplula na místo určení. Havlíčkův Brod tak slavil drtivou výhru 15:0.

Liga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 11. Rybáček (Kopic, Fiala), 17. Kopic (Fiala), 24. Košťál (Brdičko, Kulhánek), 26. P. Vacík (Brdičko, Dudek), 29. Matula (P. Vacík, Pártl), 31. P. Vacík (Pártl), 32. Brdičko, 34. Klofáč, 35. Košťál (Pártl), 37. Klofáč (P. Vacík), 39. Dvořák (Rybáček, Kopic), 46. Kulhánek (Dudek), 46. Kopic (Fiala, Rybáček), 53. Rybáček (Fiala, D. Vacík), 56. Kulhánek (Dudek). Rozhodčí: Jan Kubát – Richard Cachnín ml., Miroslav Folvarský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 15:0.

Vít (31. Juřicová) – Dvořák "A", Horáček, D. Vacík "C", Matula, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Rybáček, Fiala, Košťál, Brdičko, Pártl, Kulhánek "A"