BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Třebíč 2:3sn - Neskutečné drama v Kotlině dospělo až do samostatných nájezdů, Třebíč v nich rozjásal David Dolníček
Neskutečné drama v Kotlině dospělo až do samostatných nájezdů, Třebíč v nich rozjásal David Dolníček

Neskutečné drama v Kotlině dospělo až do samostatných nájezdů, Třebíč v nich rozjásal David Dolníček

22.02.2014 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

V Kotlině odstartovalo čtvrtfinále play-off mezi papírově nejvyrovnanějšími soupeři, což se potvrdilo i na ledě. Ve skvělé atmosféře, o kterou se starala i hodně hlasitá skupina fanoušků Třebíče, vlétly do prestižního derby Vysočiny aktivněji Bílé hvězdy a Rebely brzy zaskočily vstřelenou brankou. Havlíčkův Brod výrazně zlepšil svůj herní projev v prostřední části a dočkal se zaslouženého vyrovnání. Ve třetí třetině se hrál hodně vyrovnaný a bojovný hokej. Nakonec se podruhé radovala Třebíč a měla skvěle nakročeno k prvnímu vítězství, jenže domácí nesložili zbraně a doslova utekli hrobníkovi z lopaty, když znovu s krajským rivalem srovnali krok. Tajenku o jménu vítěze nerozluštilo ani prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem třebíčský David Dolníček a ranou pod horní tyčku vystřelil svému týmu důležitý první bod.

 
ČF1, sobota 22.2.2014
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3sn
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Polodna (Gengel, Pohl), 58. Polodna (Gengel, Zdráhal) – 3. Kaut (Křivohlávek, Čejka), 54. Dočekal (Laš, Dolníček), rozhodující nájezd Dolníček. Rozhodčí: Petr Úlehla, Pavel Würtherle – Tomáš Svoboda, Milan Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1430. Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Kacetl (Dolejš) – Kolafa, Zdráhal, Jank, M. Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Gengel, Polodna, Pohl – Endál, Číp, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Bilčík, Malena (A), Dietz, Čejka, Přibyl, Peroutka, Šaur – Dočekal, Dolníček (C), Laš (A) – Čuřík, Nahodil, Fořt – Moučka, Kaut, Křivohlávek – Juráň, E. Kadela, Čech.

 

Bílé hvězdy měly do play-off raketový nástup a zaskočené Rebely velmi brzy srazily do kolen. Trocha volného prostoru se otevřela na pravém křídle před exRebelem Janem Křivohlávkem, který si sjel blíže k bráně a z kruhu adresoval milimetrově přesný pas na hůl dobře najetého Tomáše Kauta, který ze vzdálenosti několika kroků usměrnil kotouč přesně k levé Kacetlově tyčce. Havlíčkův Brod se z tohoto tvrdého úderu pomalu vzpamatovával, naopak Třebíč i nadále hýřila pohybem.

I přesto mohl nadšení Horáků trochu zchladit Petr Polodna, jenž se prosmýkl za záda soupeřových zadáků, jenže zblízka ani nadvakrát neprostřelil pozorného brankáře Faltera. Lépe si nevedl po nahrávce Davida Dvořáčka ani Roman Maliník, jenž z ideální palebné pozice před brankou těsně minul. Domácím se brzy nabídla úvodní přesilovka, jenže hosté tlak ustáli a málem podruhé rozesmutnili brodské fanoušky, když Marek Laš v samostatném úniku trefil tyčku.

Začátek prostřední části se odvíjel podle zcela odlišného scénáře než úvodní dvacetiminutovka. Rebelové vyjeli z kabiny jako vyměnění a aktivním pohybem dělali průvan v třebíčské defenzivě. Šikovné ruce prokázal mladý šikula David Stach, který obešel dva protihráče a vyprášil Falterův beton. Po přerušení hry putovali na lavici hanby hned dva hosté a Havlíčkův Brod šel pevným krokem za vyrovnáním.

David Stach po přiťuknutí Davida Dvořáčka ranou k bližší tyči ještě neuspěl, ale zanedlouho při obrovském zmatku před třebíčským brankovištěm došťouchal puk za brankovou čáru důrazný Petr Polodna. Potom museli úřadovat rozhodčí, kteří posílali na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Nedisciplinovanost jako kdyby se z ledu přesunula do ochozů, jinak skvěle fandící příznivci Třebíče se pustili do potyčky s ochrankou. Bílé hvězdy si vytvořily další dvě gólové šance, jenže Jakub Čuřík ani Martin Dočekal zblízka nepropálili Kacetlovy betony.

Bojovníkům z Kotliny se v počátku třetího dějství naskytla výhoda přesilové hry, jenže třebíčská obrana v čele s gólmanem Falterem ustála těžké chvilky bez úhony. Fanoušci přihlíželi vyrovnané a hodně bojovné partii, při níž na ledě dominovaly především obě pozorné defenzivy. Důrazné varování zaslal havlíčkobrodským obráncům Jan Křivohlávek, který nabral rychlost na levém křídle a mířil zápěstím ke vzdálenější tyčce, jenže gólman Kacetl pohotově vymrštil vzhůru svou lapačku. Rebelové si z toho nevzali ponaučení a stihl je krutý trest, když nechali před brankou volného Martina Dočekala, jenž zblízka uklidil kotouč do sítě po přesné nahrávce Marka Laše zpoza brány.

Domácí soubor vrhl všechny své síly do útoku a pokoušel se o vyrovnání. Po nahození Jana Zdráhala od modré čáry se ke kotouči dostal Ladislav Gengel, jenž vybídl přesným pasem před brankoviště ke skórování Petra Polodnu, jenž touto příležitostí nepohrdl a svou druhou trefou rozjásal Kotlinu. Základní hrací doba tak o vítězi nerozhodla a na řadu přišlo desetiminutové prodloužení.

Už v jednašedesáté minutě měl vítězství na holi Lukáš Endál, jenže úplně sám z pravého kruhu o kousek minul vzdálenější tyčku. Zahanbit se nenechali ani hosté, Jakub Čuřík našel před bránou Davida Dolníčka, ale ani on si nesešteloval dobře mířidla. Radovat se nemohl ani Tomáš Kolafa, jenž při početní vyhodě nezacílil přesně. Drama tak v Kotlině vyvrcholilo samostatnými nájezdy.

V první sérii neuspěl ani jeden z exekutorů, třebíčský Jakub Čuřík a David Stach. První úspěšným střelcem se stal David Dolníček, jenž krásně zavěsil pod horní tyčku. Nikdo ze zbývajících hráčů už neuspěl, a tak si důležitý první bod připsaly Bílé Hvězdy.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím si, že do utkání jsme vstoupili velice špatně, když jsme po neskutečné minele ve středním pásmu inkasovali první gól. Hráči znervózněli a po celou první třetinu jsme tahali za kratší konec. Do druhé třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo, ale Třebíč je jeden z nejlepších týmů venku, což dneska potvrdila. My jsme dali kontaktní gól při přesilovce pět na tři, kterou jsme sehráli dobře. Zápas směřoval do prodloužení, na které nakonec došlo. Hosté dali po další naší chybě gól na 2:1, ale my jsme v závěru zaslouženě vyrovnali a myslím si, že jsme v prodloužení sahali po vítězství, ale hokejové štěstí se nakonec přiklonilo k soupeři. Nastřelili jsme dvě tyčky a neproměnili jednu gólovou šanci, o níž asi ještě ani teď brankář Falter neví, jak ji chytil. To k hokeji patří. Penalty už jsou vabank, Třebíč jednu proměnila a vyhrála.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Byl to typický play-offový zápas. Hrálo se hodně z obrany. My jsme rychle vedli 1:0, pak jsme ale dali tyčku. Pak dostal Brod velkou příležitost. Hráli jsme ve třech a téměř se nám to povedlo odpracovat, ale nakonec soupeř srovnal. My jsme se dostali do vedení a domácí hráli vabank. My jsme do toho šli s přílišnou obětavostí a chtěli to zachránit. Bohužel, soupeř dal gól a nás pak zachránily v prodloužení dvě tyčky. Byla tam ta přesilovka čtyři na tři od domácích, kteří dostali další výhodu, ale tu jsme ubránili. Penalty už jsou loterie, nám to zaplaťpánbůh parádně trefil Dolňa a Martin Falter nás podržel. Vedeme 1:0, ale je to jen bod a cesta k cíli je daleká, takže jedeme dál.

 
Zápasy v sezóně
příp. | Třebíč - Havl. Brod | 2:3
3.kolo | Havl. Brod - Třebíč | 2:4
16.kolo | Třebíč - Havl. Brod | 1:2
29.kolo | Havl. Brod - Třebíč | 3:2p
42.kolo | Třebíč - Havl. Brod | 4:1
ČF1 | Havl. Brod - Třebíč | 2:3sn
ČF2 | Havl. Brod - Třebíč | 1:2sn
ČF3 | Třebíč - Havl. Brod | 3:2p
ČF4 | Třebíč - Havl. Brod | 1:2p
ČF5 | Havl. Brod - Třebíč | 1:6
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv