16. 10. 2013 | Ladislav Vácha, Lukáš Chuchválek

Překvapení se nekonalo, Rebelové divokému tempu Mladé Boleslavi nestačili

Havlíčkův Brod čekal hned na úvod série těžkých zápasů nejsilnější možný soupeř, jímž je Mladá Boleslav. Středočeši byli jako aktuální lídr tabulky papírovým favoritem, a Rebelové tak mohli jen překvapit. V úvodní dvacetiminutovce čelili velkému tlaku soupeře, ale z pohledu skóre drželi s hokejisty z města automobilů krok, když prohrávali 0:1. V prostřední části už ale divokému tempu svého soka nestačili a po dvou třetinách sledovali na světelné tabuli hrozivý stav 5:0. Na konečných 6:0 upravil v posledním dějství Tomáš Jiránek. Na dělbě bodů nic nezměnila ani potyčka, do níž se zapojil i brodský brankář Opršal. Svěřenci trenérského tandemu Mička - Cachnín si nedokázali pohlídat zkušený útočný tandem David Výborný – Michal Broš, který nesl na mladoboleslavském vítězství výrazný rukopis.

Bruslaři se od začátku tlačili před bránu soupeře a první šanci si už záhy vypracoval David Výborný, s ním měl Dolejš trochu problémy. Následně si domácí celek zahrál přesilovku, v níž se blýskl například Lenc, ovšem Dolejš svůj tým dobře podržel. Po jejím uplynutí se dostávali více do hry Havlíčkobrodští, jenže měli trochu problémy dostávat se před Willa. To se povedlo až Maliníkovi, jehož pokus brankář vyrazil. Na druhé straně pak neuspěl se svou tečí Broš.

Velmi dobrou příležitost měl kolem 11. minuty Lukáš Endál, jenž projel boleslavskou obranou a nastřelil tyč. O čtyři minuty později se ale už skóre měnilo, produktivní byli domácí. Rozjetý obránce Lukáš Bohunický dostal výbornou přihrávku od Klimenty a zasunul puk do brány. Nutno podotknout, že pro Bohunického to byla první přesná trefa v mladoboleslavském dresu. Rebel dostal šanci srovnat dvě minuty před sirénou, když hrál dvojnásobnou přesilovku. Nejlepší příležitost měl Musil, když na něj zívala prázdná brána, jenže netrefil puk.

Po změně stran měl možnost k vyrovnání v další přesilovce Říha s Rytnauerem, před nimiž se dvakrát otevřela půlka brány, ovšem příhru od kruhu nedokázal ani jeden z nich trefit. Jakmile Boleslavi skončilo toto oslabení, ukázali Rebelům, jak se tato šance proměňuje, neboť ji ve 24. minutě využil David Výborný, jenž od tyče zakončil do prázdné brány. O zhruba minutu a půl později pak Rebel podcenil při vlastní přesilovce buly a hráči nechali Tomáše Klimentu uniknout do brejku, který vyvrcholil jeho úderem pod břevno.

Ve 30. minutě přišel další úder, kterým Tomáš Protivný vyhnal Dolejše z brány. Rebelové prohrávali už 0:4 a Boleslav byla i nadále při chuti, zejména Demel s Brošem, kteří číhali při přesilovkách před brankovištěm na dorážky. Duhému jmenovanému, Michalu Brošovi, se nakonec podařilo vstřelit pátý gól, když protlačil u levé tyče puk do sítě. V následující přesilovce mohli Rebelové snížit, když Kolafa nastřelil z mezikruží břevno. Pak ale ujel do brejku Lenc, s nímž si Dolejš rozklekem poradil. Čtyři minuty před koncem třetiny bylo nařízeno trestné střílení proti Rebelům, v němž se proti Jiránkovi vyznamenal vypíchnutím puku povyjetý Petr Opršal.

Poslední dějství načnul solidní ranou od modré Josef Jindra, kterou ještě tečoval Vrbata. Opršal včas zasáhnul betonem. Tentýž hráč to ze stejné pozice zkusil o pár minut později znovu, nepřesně. Přesto už za stavu 5:0 zápas moc vzruchu nepřinesl a hrálo se spíše v tréninkovém tempu. To však skončilo v 50. minutě díky faulu Endála na Výborného, po němž se strhla před trestnými lavicemi hromadná bitka, do které se zapojilo nejméně šest hráčů. Ovace diváků sklidil Radan Lenc, jenž poslal svého soka Semráda v pěstním duelu k zemi, a znovu dodal zápasu náboj.

Byly uděleny celkem čtyři tresty do konce utkání, včetně jednoho pro havlíčkobrodského brankáře, takže se mezi tři tyče vrátil Daniel Dolejš. Netrvalo to dlouho a lovil znovu puk ze sítě, když skóroval přesnou střelou bez přípravy Tomáš Jiránek. Snížit mohl vzápětí Rybalkin, ovšem Roman Will jeho pokus k pravé tyčce vykryl betonem. Před koncem se ocitl sám před brankářem i boleslavský Němeček, dopadl ale podobně.

Ml. Boleslav - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Bohunický (Klimenta, Broš), 24. Výborný (Mikulík, Nouza), 26. Klimenta (Broš), 30. Protivný (Výborný), 34. Broš (Výborný, Protivný), 53. Jiránek. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:5, navíc Žabka (MBL) OT 10 min, Opršal, Semrád (oba HBR), Lenc, Bohunický (MBL) 5 + OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2710. Střely na branku: 50:18. Průběh utkání: 6:0.