21. 8. 2013 | Martin Schwarz, Pavel Buňat

Rebelové Šumperku znovu nastříleli šest branek a zvítězili

Š U M P E R K - Odvetné přátelské utkání mezi Šumperkem a Havlíčkovým Brodem znovu vyznělo lépe pro tým z Vysočiny. Stejně jako v prvním zápase, tak i tentokrát do zápasu lépe vstoupili Draci. Rebelové ovšem za necelých deset minut hry dokázali zasadit soupeři tři zásahy a vedení už do konce zápasu nepustili. Šumperští sice celkem třikrát v průběhu utkání stáhli rozdíl ve skóre na jediný gól, hosté ovšem vždy kontrovali odskočením za dvoubrankový rozdíl. Tím posledním byl Petr Polodna v poslední minutě při power-play domácích. Na vítězství 6:4 se nejvýrazněji podíleli Tomáš Semrád a Jan Berger, kteří shodně zaznamenali po jednom gólu a asistenci.

Ke druhému utkání ve třech dnech nastoupili ve středu 21. srpna Draci ze Šumperka. Na svém ledě přivítali svého velice tradičního soupeře - HC Rebel Havlíčkův Brod. A o zábavu pro diváky bylo postaráno, hokejisté obou celků rozvlnili síť v brance svého protivníka hned několikrát.

Po krátkém rozjezdu v podobě dlouhých přihrávek se ve druhé minutě do první větší šance dostal domácí Ondřej Starý. Jeho únik po pravém mantinelu zakončený bekhendovým blafákem ale za brankovou čárou neskončil. O pár vteřin později si první zákrok lapačkou připsal i strážce domácí svatyně - Vratislav Vajner. A nebezpečných akcí každou minutou přibývalo, o několik málo okamžiků se v mezikruží zjevil hostující Maliník, jehož pokus zápěstím těsně minul levou tyčku šumperské branky. První vyloučení v zápase, které proběhlo na straně Havlíčkobrodských, okamžitě přineslo gólové ovoce. Radovali se domácí fandové, když se v 6. minutě Tomáš BRUNEC propracoval sám až na brankoviště, kde vykoupal Dolejše a poslal touš do klece – 1:0.

Zápas byl, stejně jako ten minulý šumperský, velice poznamenám extrémním počtem vyloučení. Šumperští byli v 8. minutě posláni do třech. Ale prvnímu většímu tlaku Rebelů odolali. Na světelné tabuli běžela 16. minuta, když se v další dvojnásobné početní výhodě už Rebelové prosadili. Na hrotu pravého kruhu se napřáhl Tomáš KOLAFA, jehož pumelice jen prosvištěla kolem Vajnera – 1:1. V samotném závěru první periody ještě domácí celek dostal příležitost přesilovky pět na tři, ale ve svůj prospěch ji využít nedokázal. Na počátku druhé části se o rychlý rozjezd postarali hokejisté v červenobílém. Ve 23. minutě zůstal volný před domácí svatyní Petr ŠTĚPÁNEK, jenž poslal hostující mančaft poprvé do vedení. Rebelové se neradovali naposledy, o tři minuty později svou povedenou střelu zavěsil do dračí sítě Jan BERGER a poslal tým z Vysočiny do vedení o dvě branky. Necelých devět minut před koncem druhé části se ke slovu dostal domácí Gewiese, ovšem ke gólové radosti mu chybělo pár milimetrů, když těsně minul.

Salith zvedal radostně ruce nad hlavu až ve 35. minutě. To se plnou parou vpřed rozjel útočník Adam ČERVENKA. Objel Daniela Dolejše po celé délce brankoviště a poslal po ledě kotouč za úroveň brankové čáry – 2:3. Ještě to nebylo z prostřední části vše. Běžela 39. minuta, před bránou zůstal úplně volný hostující Artur RYBALKIN, který střelou mezi betony zvýšil na 2:4. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Třetí třetina přinesla velice svižný hokej. Draci nejdříve ubránili další oslabení a hned poté se ujali útočných pozic. A úspěšně. 45. minuta patřila modrožlutým. Patrik Moskal si na brankovišti povodil havlíčkobrodského brankáře, poslal kus černé gumy na hůl volného Karla PLÁŠKA, a ten už jednoduše uklidil kotouč do sítě. Časomíra ukazovala výsledek 3:4 z pohledu Šumperka. Po několika rychlých výpadech Rebelů se nakonec povedlo i zadruhé straně protlačit další puk do svatyně. Vratislav Vajner nechal ve 51. minutě maličkou mezírku mezi svou rukou a levou tyčí, ovšem skvěle ji dokázal najít Tomáš SEMRÁD, který zvyšoval na 5:3 pro tým z Vysočiny.

Šumperským už nezbývalo příliš času na dohánění manka, které nabralo podobu dvou branek. Draci ještě dostali v posledních pěti minutách příležitost přesilové hry, ovšem počtvrté v ní puk za záda gólmana Dolejše nepropasovali. To se ale povedlo v 57. minutě, když naději pro domácí vykřesal svou peckou obránce Aleš HOLÍK. Hosté se však ubránili závěrečnému tlaku a přidal ještě gól už do prázdné branky, trefil se v poslední minutě Petr POLODNA. Ze severu Moravy si Rebelové po přestřelce odvezli vítězství 6:4.

příp.. kolo, středa 21.8.2013 od 18:00
4:6
(1:1, 1:3, 2:2)
Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Brunec (Žalčík, Richter), 35. Červenka, 45. Plášek (Moskal, Starý), 57. Holík (Moskal, Novotný) – 16. Kolafa (Polodna, Havel), 23. Štěpánek P. (Maliník), 25. Berger (Rytnauer, Knotek), 39. Rybalkin (Beneš), 51. Semrád (Berger), 60. Polodna (Semrád). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:9, navíc Janeba 10 minut - zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.