BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Šumperk 3:3 - Rebelové dotáhli proti Drakům dvougólovou ztrátu a remizovali 3:3
Rebelové dotáhli proti Drakům dvougólovou ztrátu a remizovali 3:3

Rebelové dotáhli proti Drakům dvougólovou ztrátu a remizovali 3:3

14.08.2012 | Pavel Buňat

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Třetí přípravné utkání hokejistů HC Rebel Havlíčkův Brod skončilo po základní hrací době nerozhodně 3:3. Šumperk v zápase dvakrát vedl, v první části dokonce o dvě branky. Dva přesilovkové góly Polodny a srovnávací pokus Romana Vondráčka ale poslaly utkání do nerozhodného stavu. Rebelové uspěli až v pozápasových samostatných nájezdech.

 
příp., úterý 14.8.2012, Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Draci Šumperk
Draci Šumperk
3:3
(2:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Polodna (Meidl), 18. Polodna (Meidl, Třetina), 50. Vondráček (Endál) - 2. Vrdlovec (Skoumal), 8. Vrdlovec (Cink), 40. Prokopec (Podešva). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Jan Kubát, Tomáš Kukeně. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

BK Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Knesl, Morava "C", Novotný, Protivný, Jelínek, Blažek, Ostrčil, Pavlík - Třetina, Polodna, Kontek, Vondráček, Endál, Ondráček, Meidl, Wasserbauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek

Draci Šumperk: Štůrala (Vajner) - Holík "C", Novotný, Vrána, Suchý, Mečiar, Bail, Tesařík, Vrtík, Gewiese, Rašner, Blinka, Škumát, Holinka, Haas, Hulva "A", Stoklasa, Cink, Vrdlovec, Skoumal, Brunec, Podešva, Prokopec

 
Šumperští hokejisté nastoupili do utkání v Havlíčkově Brodě s pořádnou vervou. Už ve druhé minutě se radovali z úvodní branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu a přihrávce od modré čáry neměl Daniel Vrdlovec problém zamést kotouč nad rameno mladého gólmana Rebelů. Krátce nato sice domácí zahrozili v situaci dva na jednoho, skvěle ujížděli Musil se Štěpánkem, ale nepodařilo se jim dotlačit puk za Štůralu, a tak přišel trest. Daniel Vrdlovec rozjásal skupinku hostujících fanoušků podruhé, když najel do pásma a z pravého kruhu zápěstí střelou vymetl prostor u bližší tyče Doješovy branky.
Rebelové nesložili zbraně a naopak se za nepříznivého stavu vší silou vrhli do útoku. Srovnat mohl prakticky Lukáš Edál, který dvakrát neúspěšně jel osamocen na Štůralu. Poprvé minul, podruhé gólman hostí fantasticky zasáhl vyrážečkou. Gól přišel až po krásné akci Václava Meidla. V útočném pásmu obehrál dva zadáky a na druhé vlně našel najíždějícího Petra Polodnu, jenž měl už jednoduchou úlohu. Příval útočních akcí domácích borců nekončil. Při přesilové hře v závěru třetiny přišlo zasloužené vyrovnání. Meidl zpoza branky opět namazal před brankoviště osamocenému Petru Polodnovi, ten před sedícím Štůralou přesně zamířil ke vzdálenější tyči.

Vysoké tempo hry z první dvacetiminutovky v té druhé ustalo. Oba týmy ostřelovaly brankáře již méně nebezpečnými pokusy. V úvodních minutách zahrozila pouze dvojice Knotek-Stehlík. Druhý jmenovaný byl v situaci dva na jednoho tísněn obráncem, a tak před přesouvajícím se Štůralou prostor mezi tyčemi minul. V polovině utkání zahrozil ještě Martin Ondráček, když prošel kolem obránce a ztroskotal až na zákroku ramenem hostujícího gólmana.
Na druhé straně následně Filip Stoklasa zahodil do té doby největší šanci druhé třetiny. Samostatný úprk zlikvidoval brankář Dolejš reflexivním zákrokem betonem. I následující minuty přinesly vzrůstající počet šancí. Tomáš Štůrala například zachraňoval nerozhodný stav po Kostourkově dorážce téměř až na brankové čáře. Diváci se nakonec gólu dočkali šest vteřin před druhou sirénou. Po pořádném závaru před domácí brankou se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Pavel Prokopec a kotouč dokázal propasírovat za ležícího Dolejše.

V úvodu třetí části mohli Draci zvýšit svůj náskok. Z rohu kluziště přes obránce Moravu přihrál Haas na úplně volného Mečiara. Tomu však kotouč na holi poskočil a nakonec se do zakončení ani nedostal. Po sérii dvou přesilových her se v 50. minutě po delší odmlce do výrazné šance dostali i domácí. A hned slavili úspěch! Po nahození Endála se k odraženému puku od Štůralovy výstroje dostal Roman Vondráček, načež jej z první zametl do branky.
Situace na ledě se po vyrovnávací brance pořádně přiostřila. V následující minutě utkání okořenil pěstní souboj Třetiny s Mečiarem. Rebelové navíc brzy mohli jít do vedení. Od mantinelu si před branku sjel Kostourek, jenže jeho pokus do protipohybu vystihl Štůrala mrštnou lapačkou.
V závěrečných minutách už se skóre nezměnilo. Blízko k tomu sice byl domácí Meidl, který zakončoval poté, co brankáři Draků vypadl puk z lapačky. Trefil však jenom boční síťku.

Utkání tak po šedesáti minutách skončilo spravedlivou remízou. Vedle dvougólových střelců Vrdlovce a Polodny hráli velkou roli oba brankáři. V pozápasových nájezdech se více dařilo tomu havlíčkobrodskému, který ze čtyř pokusů za svá záda propustil dva. Trefili se Škumát s Hulvou. Za Havlíčkův Brod úspěšně nájezdy zakončovali tři hráči – Stehlík, Vondráček a Třetina.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv