5. 11. 2011 | Pavel Buňat

Rebelové pod vedením nových trenérů premiéru zvládli úspěšně, Beroun porazili 5:2

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Trenéři Karel Dvořák a Milan Chalupa mají premiéru na lavičce Rebelů úspěšně za sebou. Medvědy z Berouna jejich svěřenci zdolali po pohledném výkonu 5:2. Domácí do utkání vlétli jako uragán a za prvních dvanáct minut skórovali hned třikrát. Hosté sice ještě do konce první části snížili na rozdíl jediné branky, v dalších třetinách ale Rebelové svůj náskok navýšili a zaslouženě si připsali 3 body. Na dvou vstřelených brankách Berouna už nic nezměnilo ani neproměněné trestné střílení.

Vstup do utkání vyšel jednoznačně lépe domácímu mužstvu. Během úvodních dvanácti minut tahal brankář Slipčenko puk z branky třikrát. Nejprve v samostatném úniku skóroval Pavel Musil, který si položil gólmana a po úspěšném blafáku poslal Rebely do vedení. O chvilku později ho napodobil střelou z vrcholu levého kruhu Petr Štěpánek. Havlíčkův Brod ani po druhé brance nepřestával tlačit na pilu. V přečíslení předložil Vojtěch Němec puk před Jana Semoráda, jenž před padajícím Slipčenkem neměl už těžkou úlohu.

Berounští vzápětí snížili. Laitinen vyrazil puk po střele Tomáše Micky jen na brusli svého spoluhráče a po nešťastném odrazu puk skončil za čarou. Když už to vypadalo, že třetina skončí za stavu 3:1, hosté si v samotném závěru vypracovali tlak a Jiří Hašek krásnou střelou od modré čáry do rohu branky skóroval. Do vypršení časového limitu zbývala 1 vteřina!
„Dostali jsme dva zbytečné góly úplně z ničeho,“ měl po utkání jasno dvougólový střelec Jan Semorád. „Beroun si v první třetině prakticky nic nevypracoval. Byly to náhodné góly.“

„Inkasované branky nás příliš nerozhodily. Možná tak na pět minut. Hráli jsme dobře a oba góly padly po našich chybách, takže jsme věděli, že když je nebudeme dělat, nemůžeme prohrát.“ Zbytečných chyb se Rebelové ve druhé části vyvarovali, a dokonce svoje vedení ještě navýšili. O jediný gól druhé dvacetiminutovky se postaral Petr Polodna, když využil zmatků kolem branky hostí – puk dorazil bekhendem do prakticky odkryté klece. Oba celky si konečně vyzkoušely i početní převahu a oběma brankářům bylo rázem pořádně horko. Blízko k brance byli Kostourek i Pavlík, oba ale v dobrých pozicích těsně minuli. Na druhé straně musel krotit Laitinen nebezpečný pokus Nedvěda od modré a po Žalčíkově střele po buly si zase málem kotouč srazil sám do branky. Na poslední chvíli ale zasáhl lapačkou. Druhá třetina tak přinesla znovu útočný hokej s několika dobrými příležitostmi na obou stranách. „Přesilovku jsme hráli nově ve stejném složení, jako hrají normálně první dvě pětky,“ zamyslil se Semorád nad hrou v početní převaze pod novými trenéry. „Jinak se naše hra nelišila, dodal.

Do třetí části nastoupili domácí s dvoubrankovým vedením. „Chtěli jsme hrát dobře dozadu, ale zároveň i aktivně, protože to na Beroun platí.“. A slova šikovného útočníka se nakonec potvrdila. Ve třetí části Havlíčkův Brod znovu pojistil svoje vedení, čímž udělal za utkáním definitivní tečku. Autorem branky byl právě Jan Semorád, který uspěl sám před Slipčenkem po přesné nahrávce Vojtěcha Němce, jenž dojel vyhozený puk, a měl tak na celé brance velký podíl. „Nevím, jestli to byl icing nebo ne, to už je na rozhodčích. Střela mi příliš nesedla, ale šla k tyči, a to bylo důležité. Po páté brance už si domácí výhru pohlídali. Možná klíčovým momentem však bylo neproměněné trestné střílení za stavu 4:2. Havlíčkobrodský odchovanec v barvách Berouna Jan Milfait finského gólmana svou střelou pod horní tyč nepřekvapil.

Utkání se dohrálo během dvojnásobné přesilové hry Rebelů. Další branka už ale nepadla. Havlíčkův Brod tak po výhře 5:2 uhájil všechny body. Průběžně poskočil na sedmé místo a na svého soupeře z Berouna už ztrácí jediný bod.

Havl. Brod - Beroun

Branky a nahrávky: 3. P. Musil (Morava), 10. Štěpánek (Protivný), 12. Semorád (Voj. Němec, Meidl), 26. Polodna (Kostourek), 52. Semorád (Voj. Němec, Švaňhal) - 12. Micka, 20. Hašek (Veselý. Rozhodčí: Jaromír Vampola - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 4:4 + Stehlík (HBR) a Žalčík (BER) 10 min. OT, Poletín (BER) 5 min. a trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1278. Střely na branku: 48:39. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Laitinen (Suchan) - Šenkeřík, Morava (C), Sova, Protivný, A. Jelínek, Poskočil, Pavlík (A), Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Jonáš, Semorád, Voj. Němec (A), Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek.