BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Kolín - Havl. Brod 2:2 - Rebelové potřetí v přípravě uhráli remízu
Rebelové potřetí v přípravě uhráli remízu

15.08.2013 | Pavel Buňat, Richard Wagner

K O L Í N (AKTUALIZACE: ohlas trenéra) - Neporazitelnost v přípravě po základní hrací době se havlíčkobrodským hokejistům podařila udržet i ve čtvrtém zápase. Na ledě druholigového Kolína uhráli v pořadí již třetí remízu. Hosté dvakrát vedli, a to po brankách Štěpána Štěpánka a Ondřeje Stehlíka. Kolínští však v obou případech dokázali se soupeřem srovnat krok. Rebelové tak uspěli alespoň v disciplíně samostatných nájezdů.

příp., čtvrtek 15.8.2013
SC Kolín
SC Kolín - BK Havlíčkův Brod
2:2
(0:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Morkes (Kadlec), 48. Šafránek (Pohl, Jankovský) – 6. Š. Štěpánek, 38. Stehlík (Mavrojandis). Rozhodčí: Kubeš – R. Špringl, P. Špringl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

SC Kolín: Moravec (32. Sejpal) – Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Pohl, Skokan, Chaloupka, Výborný – Morkes, Kadlec sr., Šifta – Malý "C", Kubát, Kočí – Jankovský, Šafránek, Ježek – Semirád, Zumr, Kadlec jr.

BK Havlíčkův Brod: Opršal (40. Dolejš)- Jelínek, Semrád, Beneš, Novotný, Korim, Rybalkin, Havlík, Zítka - Š. Štěpánek, Musil, P. Štěpánek, Dvořáček, Milfait, Maliník, Chlubna, Matějka, Stehlík, Mavrojandis, Kozlík, Szilva

Oproti minulému zápasu udělali havlíčkobrodští trenéři v sestavě několik změn. V Kolíně chyběl Lukáš Endál, Jan Berger, Marek Drtina či Jan Knotek. A mezi tyčemi před Danielem Dolejšem dostal důvěru Petr Opršal. Právě Opršal v přípravě předvádí stabilní a dobré výkony, na druholigovém ledě držel neprůstřelnost až do začátku druhé části.
Do utkání o poznání lépe vstoupili Rebelové, kteří šli do vedení už na konci šesté minuty. Po sérii pokusů na gólmana Moravce se puku ujal Štěpán Štěpánek a po samostatné akci otevřel skóre zápasu.
Moravec se musel činit i v dalších minutách. Do hry se ale výrazněji ve druhé desetiminutovce dostali i domácí. Velkou šanci spálil Kadlec, když dostal nabídku od Šifty – střelou z první ale našel jen náruč Petra Opršala. Neuspěl ani Šafránek o tři minuty později, jeho přesně tečovaný kotouč si cestu do sítě nenašel.

Kozlové si chuť spravili až na začátku druhé třetiny. Kadlec nahodil puk na branku a tentokrát již teč Petra Morkese skončila za Opršalovými zády.
V polovině utkání měl Havlíčkův Brod jedinečnou a možná i klíčovou možnost strhnout celé utkání na vítěznou stranu. Po faulech Hanzla a Pohla hráli hosté minutu přesilovou hru 5 na 3, ovšem ta zůstala nevyužita. Slovo si tak vzali domácí a v závěru druhé části si připravili hned několik dobrých příležitostí. Paradoxně to však byli nakonec oni, kdo odcházel do kabin za nepříznivého stavu. Ve 38. minutě totiž v brejku Mavrojandis vybídl Ondřeje Stehlíka, který uspěl před Moravcem a vrátil svému týmu vedení.

Do závěrečné dvacetiminutovky trenéři na obou stranách prostřídali brankáře. Do branky Kolína se postavil Sejpal a na druhé stráně Opršala vystřídal Dolejš. Druhý jmenovaný po necelých osmi minutách tahal z branky vyrovnávající branku Kolína. Trio Jakovský-Pohl-Šafránek předvedlo pohlednou akci, načež David Šafránek přesně vymetl volné místo u Dolejšovy tyčky.
Rebelové se snažili ze všech sil strhnout opět vedení na svojí stranu, což se ovšem nepodařilo. Vůbec nejblíže k tomu byl v 59. minutě Szilva, jenž prokličkoval přes několik hráčů až před brankáře Sejpala, ten však jeho úmysl vystihl. Šedesát minut hry vítěze neurčilo – Kolínští Kozlové remizovali s Rebely z Havlíčkova Brodu.
V pozápasových samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté. Rozhodující trefu zaznamenal Roman Maliník.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): My jsme dnes nastoupili více-méně bez dvou pětek základní sestavy. Dali jsme ještě šanci těm mladým klukům, aby se poprali o místo v sestavě. S Jirkou Mičkou jsme se shodli, že jsme tahali za kratší konec. Kolín hrál živelný hokej, který na nás platil, i když jsme na to hráče před utkáním nabádali. Málo jsme drželi puky, nebruslili jsme a výsledek je takový. Jsme ve třetím týdnu přípravy a únava se také dostavuje, ale není to výmluva. Domácí si dnes zasloužili o gól vyhrát. Naši gólmani tam vyřešili několik spletitých situací a v nájezdech jsme nedostali gól.