9. 1. 2013 | Richard Wagner

Rebelové rozhodli o svém triumfu ve druhé třetině!

H A V L Í Č K Ů V  B R O D - Rebelové mají za sebou první ze tří domácích vystoupení, které dopadlo nad očekávání některých fanoušků. Písečtí se drželi v první třetině, kdy dokázali uhrát s domácími bezbrankovou remízu, ale od druhé části, jíž Havlíčkův Brod ovládl jasným poměrem 4:0, dominoval především výběr trenérského dua Jiří Rech - Milan Chalupa. V závěrečné periodě sice po druhém gólu Lukáše Havla domácí trochu polevili a nechali soupeři šanci na vstřelení dvou gólů, ale na konečných 6:2 upravil ještě Pavel Musil.

První perioda branku nenabídla

Rebelové na začátku zápasu ubránili dvě přesilovky soupeře, které necelou minutu běžely souběžně a domácí byli jen ve třech. Poté se však útočného kormidla chopil výběr trenérského dua Jiří Rech - Milan Chalupa, který mohl otevřít skóre zápasu. Radim Ostrčil vyvezl puk do útočné třetiny, kde křížem našel Petra Polodnu, který svižnou střelou trefil jen přesouvajícího se Lukáše Cikánka. Havlíčkův Brod pokračoval v aktivní hře a po objetí branky Milanem Kostourkem natřikrát dorážel Ondřej Starý, ale dvakrát trefil jen Cikánkovy betony a napotřetí jeho dorážku zastavila tyčka. Hra se poté zklidnila a mnoho šancí k vidění nebylo, a to ani v přesilovce Rebelů. Domácí gólman Daniel Dolejš byl prakticky bez práce a za první část likvidoval pouhé čtyři střely. Necelých pět minut před koncem třetiny mohl protrhnout střeleckou smůlu Milan Kostourek, který po šikovném uvolnění od Ladislava Rytnauera ujížděl sám na bránu, ale ve chvíli, kdy si richtoval puk na forehand, upadl a nedokázal ani zakončit. Poslat domácí do vedení mohl v samotném závěru Jan Knotek, ale jeho střelu z úhlu zastavila jen tyčka.

Čtyři branky pohřbily písecké naděje

Havlíčkobrodští hokejisté měli parádní vstup do druhé třetiny. Jan Knotek si za brankou vyměnil puk s Lukášem Endálem, který následně vyjel zpoza klece a lehkou střelou pod brusli brankáře Písku poprvé rozjásal místní tribuny. Rebelové byli na koni a Lukáš Cikánek měl plnou výstroj práce, ale šanci jeho jmenovce Endála vykryl ramenem. Netrvalo však dlouho a byl pokořen podruhé. Druhá lajna Rebelů ve složení Ladislav Rytnauer - Martin Ondráček - Milan Kostourek totálně rozebrala obranu soupeře a poslední jmenovaný napálil puk po diagonále přes brankoviště od Ondráčka do okryté klece. Záhy mohlo být pro IHC ještě hůře, ale dorážka Petra Polodny se otřela o Cikánkovu výstroj a vypadla ven z brankoviště. Písek se dostával do šancí spíše sporadicky, ale i přesto se v dobré pozici objevil Marek Vaniš, ale jeho střela po nahrávce zpoza brány skončila na masce Dana Dolejše, který se proti ní včas přesunul.

Hokejisté z Kotliny pokračovali v aktivní hře a do šancí se dostali Roman Vondráček s Pavlem Musilem, ale prvně jmenovanému puk sjel z hole a druhého vychytal lapačkou Lukáš Cikánek. Hráči od Otavy následně přežili oslabení, když na trestnou lavici putoval starší dorostenec Lukáš Volf, ale půl minuty po vypršení jeho trestu se promrzlá Kotlina radovala potřetí. Pavel Musil udělal za brankou velký kus práce, když vydoloval puk, jejž následně naservíroval před ní, kde se do touše opřel Lukáš Havel a střelou pod víko přesunujícího se strážce písecké klece skóroval. Uběhlo pouhých deset vteřin a domácí byli ve varu znovu. Jan Knotek vyhrál buly na středu hřiště, kotouč zachytil Aleš Jelínek, který udělal pár temp, na modré čáře předal kotouč Romanovi Vondráčkovi, který si sjel na levý kruh a přesně mířenou střelou do protějšího rohu Cikánkovy branky dal již na 4:0. Tímto výsledkem také prostřední část skončila.

Rebelové si již výhru ukrást nenechali

Na domácích hokejistech bylo vidět, že mají zápas pod kontrolou a všechny akce se snažili dohrávat do prázdné brány. V permanenci byl více také brankář Daniel Dolejš, ale jako první inkasoval ve třetí části Lukáš Cikánek. Jan Knotek nejprve neuspěl, když mu byl puk vypíchnut z hole, ale černé kolečko se dostalo k Lukášovi Havlovi, který si jej hodil na forehand a střelou nad vyrážečku maskovaného muže Písku zvýšil již na 5:0. Hosté měli krátce na to i velkou dávku štěstí, když Petr Štěpánek chytře tečoval holí puk nahozený od mantinelu, ale ten proletěl kolem Cikánka a skončil mimo klec. Hosté se však nakonec čestného gólu dočkali. Frank Kučera na levém kruhu vypálil a puk propadl výstrojí domácího muže s maskou do sítě.

Netrvalo dlouho a hosté zadělali na drama. Dělovka Jakuba Marka se odrazila od zadního hrazení před brankoviště, kde jej za dezorientovaného Dolejše doklepl Martin Heřman. Rebelové však chtěli vrátit na své hole čtyřbrankový náskok, ale pokus Ladislava Rytnauera dokázal Cikánek nadvakrát pokrýt. Uběhlo půl minuty a kladenský brankář ve službách prvoligového Písku inkasoval pošesté. Lukáš Havel, ač faulován, dokázal vybojovat puk pro Pavla Musila, který z první zametl puk mezi tři červené tyče. Vykřesat alespoň mizivý plamínek naděje mohl Marek Vaniš, ale proti jeho dorážce se na brankové čáře parádně roztáhl domácí muž s maskou. V samotném závěru mohla domácí skvadra stav zápasu ještě navýšit, ale Lukáš Cikánek dokázal zasednout tečovaný puk. Havlíčkobrodští hokejisté tak zvládli odplatu za nepovedené první utkání na svém ledě a získali důležité tři body pro boj o play-off.

Havl. Brod - Písek

Branky a nahrávky: 22. Endál (Knotek), 24. Kostourek (Ondráček, Rytnauer), 39. Havel (Musil), 39. Vondráček (Knotek, Jelínek), 50. Havel (Knotek), 54. Musil (Havel) - 52. Kučera, 53. M. Heřman (Marek, Vlček). Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Protivný (HBR) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 821. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Dolejš (Suchan) - M. Blažek, Starý, Jelínek, Soldán, Pavlík "A", Ostrčil - Polodna, Endál "C", Vondráček, Knotek, Ondráček, Milfait, Rytnauer, Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek