BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Tábor 4:5 - Rebelové sérii porážek neprolomili, po přestřelce doma podlehli Táboru
Rebelové sérii porážek neprolomili, po přestřelce doma podlehli Táboru

Rebelové sérii porážek neprolomili, po přestřelce doma podlehli Táboru

29.11.2010 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod hostil po neúspěšném derby s Třebíči, jíž podlehl v domácím prostředí 0:2, jihočeský Tábor, kterému se v poslední době hodně daří a sbírá body jako na běžícím pásu. Ze zdánlivě klidného utkání se vyklubala díky strhujícímu tempu a oboustranně útočnému hokeji vášnivá přestřelka, na jejímž konci se ze tříbodového zisku radovali o jednu branku šťastnější Kohouti. Havlíčkobvrodské družině nebyla převaha ze druhé půlky závěrečného dějství nic platná a prohrála už počtvrté v řadě.

 
23.kolo, pondělí 29.11.2010, Havl. Brod
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Tábor
HC Tábor
4:5
(2:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Švaňhal, 13. Voj. Němec (Třetina, Meidl), 22. Zohorna (Morava), 46. Vošmik - 6. Kostourek (Török), 21. Kostourek (Šperger, Kocar), 33. Černý (I. Padělek, Horáček), 42. Šperger (Kocar, Kudrna), 56. Mrkvička (Nedorost). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

BK Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek - Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", M. Ondráček, Hlinka, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Zohorna, Knotek, Stromko, Švaňhal.

HC Tábor: Čech (Halmoši) - Kudrna "A", Lukáč, Horáček, K. Černý, Hartmann, Havran, Petráček, Koktan - Voříšek, Šperger "C", Kocar, Nedorost, I. Padělek "A", Mrkvička, Heřman, Červený, Krätzer, Török, Kostourek, Andres.

 

O poznání lepší vstup do utkání měli domácí rebelové, kteří se s velkou chutí tlačili do zakončení a táborská obrana měla hned od začátku plné ruce práce. Havlíčkobrodská převaha vyústila až ve vyloučení táborského útočníka Červeného a při jejich následné přesilovce se děly před brankou hostů zajímavé věci. Bojovníci z Kotliny se totiž nastěhovali do útočného pásma a nebezpečnými ránami od modré čáry, které gólman Čech vyrážel, si vypracovávali ideální pozice pro nepříjemné dorážky. Svůj enormní tlak však nevyužili a známé hokejové přísloví nedáš – dostaneš je velice brzy potrestalo. Na začátku 6. minuty se protlačili Jihočeši do útočného pásma a po nahrávce Jaroslava Töröka zpoza branky se ocitl před brankou osamocený MILAN KOSTOUREK, který střelou bez přípravy zblízka poslal puk přesně k tyčce – 0:1.

Táborské vedení však mělo jepičí život. Rebelové si na chvilku vynutili výrazný tlak, který sice Kohouti přerušili ziskem kotouče, jenže ten vybojoval zpět pro havlíčkobrodské barvy v levém kruhu ONDŘEJ ŠVAŇHAL a vpádu našel střelou po ledě mezeru mezi Čechovými betony – 1:1. V následujících okamžicích se pokračovalo ve vyrovnaném hokeji, ale územní převahu si pozvolna přece jen začínali vynucovat aktivní hosté. Při svém pobytu v blízkosti gólmana Suchana se však provinili faulem a opět s museli stáhnout do poctivého obranného bloku. Rebelům se povedla především první půlka hry v početní převaze, kdy zamkli Jihočechy v hloubi jejich pásma a pravidelně ohrožovali brankáře Čecha, který vytáhnul proti nepříjemným střelám hned několik povedených zákroků.

Poté se Táboru dařilo držet hru daleko od své brány a havlíčkobrodské družině se až do návratu vyloučeného Kostourka nepovedlo získat zpět ztracený tlak. V závěru přesilovky se ale probili do slibné šance, když zakončoval z levého kruhu tvrdou ranou Třetina, brankář Čech vyrazil puk jen do prostoru před sebou, kde pálil z otočky Voj. Němec, ale minul odkrytou bránu. Zahanbit se nenechali ani táborští hokejisté a rovněž nebezpečně zahrozili. Z prostoru pravého kruhu pohotově za tvrdě zakončoval zápěstím Kostourek, jenže z dobré pozice mířil nepřesně a poslal puk vedle vzdálenější tyčky. Ve druhé polovině 13. minuty už se měnilo skóre a Kotlina se mohla podruhé naplno radovat.

Po rychlém přechodu do útočného pásma se ocitli domácí v přečíslení 2 na 1, Miroslav Třetina adresoval z vrcholu levého kruhu přesnou nahrávku mezi kruhy na hůl VOJTĚCHA NĚMCE, jenž svou střelou zápěstím trefil skulinku mezi Čechovými betony – 2:1. Chvilku před první sirénou se ještě nabídly oběma táborům dvě přesilovky, ale ani jedna s sebou nepřinesla gólový efekt, přičemž Jihočeši si z ní přenesli značnou část do další třetiny.

Do prostřední části měli raketový nástup Jihočeši, kteří za pouhých 14 sekund hry udeřili, a srovnali tak s Rebely krok. Do útočného pásma si najel s pukem na holi Zdeněk Šperger a z levého kruhu našel přesnou nahrávkou před bránou osamoceného MILANA KOSTOURKA, který střelou bez přípravy překonal přesouvajícího se gólman Suchana – 2:2. Havlíčkův Brod zareagoval tím nejlepším možným způsobem, když odpověděl stejnou mincí a potřetí rozjásal enklávu svých fanoušků. Po necelé minutě tvrdou ránu Mariana Moravy, jíž gólman Čech vyrazil do prostoru pravého kruhu, dorážel HYNEK ZOHORNA a zblízka pohotově skóroval – 3:2.

Krátce na to oslabil svůj tým dvouminutovým vyloučením Stromko a položil základy mohutnému táborskému tlaku, jenž sužoval defenzívu Rebelů vedenou gólmanem Suchanem. Ten se měl ve svém brankovišti proti nebezpečným projektilům co ohánět a několikrát mu pomohla také paní Štěstěna, jež mu byla nakloněna. Další minuty se nesly především ve znamení obrovské nedisciplinovanosti obou táborů. Nejdříve si vyzkoušeli dvouminutovou přesilovku 5 na 3 domácí hráči, jenže touto skvělou příležitostí trestuhodně pohrdli.

Táboru se naskytla brzy přesilovka čtyř proti třem a naložil s ní o poznání lépe než jeho soupeř, když brzy vyrovnal. Ivan Padělek při obléhání brodské brány naservíroval krásnou nahrávku napříč předbrankovým prostorem na hůl KAMILA ČERNÉHO, jenž se zblízka rychlou střelou nemýlil – 3:3. Chvíli před druhou sirénou ještě viděly prořídlé ochozy Kotliny několik vyloučení, jenže ta s sebou další branku nepřivábila.

Do závěrečného dějství opět vykročili mnohem pevnější chůzi hosté z jižních Čech, kteří se znovu ujali rychlého vedení. Na začátku 42. minuty v útočném pásmu vypálil z levé strany a mírného úhlu Jaroslav Kocar, jeho projektil gólman Suchan jen ztlumil betony, od nichž se puk odrazil před prázdné brankoviště, a ZDENĚK ŠPERGER měl snadnou úlohu dopravit puk do sítě – 3:4. Havlíčkův Brod měl brzy k dispozici přesilovou hru, jíž sice nepřetavil v kýžené vyrovnání, ale zahřál se na provozní teplotu a při hře s plným počtem hráčů na ledové ploše udeřil. Ve 46. minutě kuriózní situace přinesla Rebelům vyrovnání, naopak brankář Čech se musel ve svém brankovišti červenat. Nahozený puk neudržel ve své náruči a důrazný PETR VOŠMIK dorazil ležící puk před brankovištěm, těsně před Čechovými betony, za záda táborského muže s maskou – 4:4.

Havlíčkobrodská družina se navnadila na příznivou útočnou vlnu a nadále bušila do soupeřova obranného bloku, přičemž její nápor ještě umocňovala táborská vyloučení. Rebelové vrhli všechny své síly do útoku, ale v úvodu 56: minuty dostali tvrdou ránu do vazu. David Nedorost adresoval přihrávku do pravého kruhu VOJTĚCHU MKRVIČKOVI, který se rychle zorientoval a zkusil štěstí střelou z ostrého úhlu, za což sklidil úspěch, protože brankář Suchan puk vyrazil hodně špatně a ten se doklouzal až za jeho záda – 4:5. Bojovníci z Kotliny se ještě snažili ze všech sil vyrovnat, když zkoušeli štěstí i při závěrečné power-play, ale defenzívu Jihočechů už nepřekonali. Po závěrečné siréně se tak radovali tz těsného triumfu hosté a domácí hokejisté prodloužili svou sérii porážek bez bodového zisku. .

Ohlasy trenérů

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Do utkání jsme vstoupili špatně, když se soupeř chopil vedení, ale nám se podařilo ztrátu smazat. Nevím, co si dnes myslet o spoustě vyloučení, protože sice to určitě byl zajímavý zápas pro diváky, kteří viděli hodně gólů, ale hře to asi také příliš neprospívá, když se pořád hraje pět na čtyři nebo čtyři na tři. Podle mého názoru dnes rozhodli přesilovky, protože my jsme tu naší pět na tři narozdíl od soupeře nevyužili. Chtěli jsme mít z těchto dvou domácích utkání pět bodů, ale nemáme bohužel žádný. Poroto musí zabrat v Berouně.

Arpád Györi(HC Tábor):

Do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme rychle 1:0. Soupeře jsme ale pustili do hry, ten vývoj utkání otočil a dostal do vedení. Viděli jsme zajímavý zápas a musím našim klukům za předvedený výkon poděkovat, protože jsme díky velké bojovnosti strhli vedení zpět na naši stranu a zápas dotáhli do vítězného konce.

 
Zápasy v sezóně
8.kolo | Tábor - Havl. Brod | 4:3sn
23.kolo | Havl. Brod - Tábor | 4:5
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv