8. 8. 2013 | Luboš Vácha

Rebelové si v přípravě poradili s Draky

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli svůj již druhý přípravný duel. Poprvé se však představili před svými domácími diváky. První třetinu svým tlakem a důrazem ovládli hosté. Pak se ovšem zamíchaly karty a góly začaly padat do sítě Šumperku. Kanonáda se zastavila až v samotném závěru. Za Rebely si nejlépe počínali Tomáš Chlubna s Janem Kočanem, oba se totiž přesně trefili dvakrát.

Rychlý hokej z jedné strany kluziště na druhou, tak by se daly zhodnotit první minuty zápasu. Nejvíce se zapotili oba brankáři, kteří s přehledem likvidovali jednu šanci za druhou. První nebezpečnou akci sehráli v polovině osmé minuty hosté, kteří dostali oslabené Rebely pod tlak. Aktivní Škorík se nejprve ocitl sám před Suchanem, ale na poslední chvíli mu byl kotouč vyseknut z čepele. Hned po něm střílel Žalčík, jehož pozemní pokus domácí gólman vytěsnil betonem. Domácí se však stále nedokázali osvobodit, čehož se znovu pokoušel využít Škorík. Ten ovšem ani na podruhé převalujícího se Suchana nepřekonal. Chvíli poté se po levém křídle probojoval k zakončení Plášek, po jeho ráně zazněl Kotlinou cinkot brankové konstrukce. Odražený kotouč sebral domácí hráč Štěpán Štěpánek, jenž sprintoval až před Vajnera, který ale zůstal klidným a forhendovou kličku zmařil efektním rozštěpem.

Prvním, kdo se radoval ze vstřelené branky, byli v 13. minutě hokejisté se zeleným drakem na hrudi. Rozjetý Ondřej Starý dostal k pravé straně brankoviště přesnou nahrávku a podél tyčky ji nasměroval za Suchana. Rebelům zatrnulo při následné střelecké šanci Půhoného. Ten si povyjel zpoza branky a z otočky vypálil. Kotouč se pak ještě nebezpečně kutálel po brankové čáře. Posléze musela domácí obrana likvidovat další závar před svou brankou. Chomič svižně vystřelil z kruhu, ale při pokusu dorážet mu Suchan kotouč vypíchl. Nic nevzdávající Chomič zkusil ležícího brankáře přestřelit padáčkem. To se mu povedlo, ovšem ze vzduchu letící kotouč sklepl Rybalkin a jeho kolega Novotný jej golfem uklidil do bezpečné vzdálenosti.

Rebelové se ke slovu dostali minutu a půl po první přestávce. Georg Mavrojanidis se svižným krokem prodral po levém křídle do útočné třetiny a předložil puk do jízdy Janu Kočanovi, který se středně vysokou ránou k tyči nemýlil. Úspěšná jízda domácí družiny nekončila. Uběhlo zhruba půl minuty a Havlíčkobrodští se dostali do vedení. Šumperští totiž velice riskantně rozehrávali do brejku, což se jim rozhodně nevyplatilo. Nepřesně letící touš zachytil Roman Maliník, jenž se pohodově proháčkoval skrz dobruslující obranu a střelou k pravé tyčce skóroval.

Palebný kolotoč domácích měl k překvapení všech fanoušků další pokračování. Ve 30. minutě vypálil od modré čáry Artur Rybalkin. Odražený puk se pokoušel usměrnit do branky Roman Maliník. Nakonec se ke kotouči nachomýtl Tomáš Chlubna, který dezorientovanému Vajnerovi uštědřil jesle. O minutu později se po levé straně hřiště utrhl rychlík Jan Milfait, jehož tvrdá rána do vzdálenější šibenice měla oči, a domácí tak mohli slavit třígólový náskok.
S Draky už to vypadalo nahnutě, ale na konci 32. minuty se do puku na pravé straně útočného pásma opřel Stanislav Škorík, čímž pro hosty vykřesal jiskru naděje na zdramatizování zápasu.

Pro poslední dějství zvolila hráčská lavice Rebelů změnu v brankovišti. Jaroslava Suchana vystřídal mezi tyčemi jeho kolega Petr Opršal a hned v úvodu třetiny si připsal pár úspěšných zákroků. Jeho spoluhráči dobře bránili a nakonec si vydobyli šanci, kterou přetavili ve svůj pátý gól. Kamil Kinkor si v 50. minutě vyšlápl po levém mantinelu a všiml si z druhé vlny najíždějícího Jana Kočana, kterému adresoval přesnou přihrávku. Pro něho už nebyl problém procedit puk mezi betony natahujícího se Vajnera. Hotovou popravou pro hostující celek byl šestý gól v síti hostujícího gólmana. Svůj bleskový únik dokonale zužitkoval Tomáš Chlubna, který zamířil přesně nad pravý beton a stanovil tím konečné skóre.

příp.. kolo, čtvrtek 8.8.2013 od 17:30
Havlíčkův Brod
6:2
(0:1, 4:1, 2:0)
Havl. Brod - Šumperk

Branky a nahrávky: 22. Kočan (Mavrojanidis), 24. Maliník (Rybalkin), 30. Chlubna (Maliník, Rybalkin), 31. Milfait, 49. Kočan (Kinkor), 57. Chlubna – 13. Starý (Cink), 32. Škorík (Peslar, Haas). Rozhodčí: Jaromír Vampola – Tomáš Kukeně, Marek Honza. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2 .

Suchan (41. Opršal) – Beneš, Zítka, Rybalkin, R. Novotný "C", Havlík, Löbl, Pecen, M. Blažek "A", Semrád, Korim – Kočan "A", Kozlík, Milfait, Chlubna, Matějka, Maliník, M. Havel, Kinkor, Szilva, Dvořáček, Mavrojanidis