BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Benátky n/J - Havl. Brod 6:1 - Rebelové u Jizery schytali nepříjemný debakl, trefil se jen Tomáš Troliga
Rebelové u Jizery schytali nepříjemný debakl, trefil se jen Tomáš Troliga

Rebelové u Jizery schytali nepříjemný debakl, trefil se jen Tomáš Troliga

04.02.2015 | Ladislav Vácha, Martina Válková

Havlíčkův Brod přijel do Benátek nad Jizerou s jasným cílem – získat co nejvíce bodů a vybudovat si co nejlepší výchozí pozici pro tuhé boje v rámci play-out. Středočeši rozhodně měli o co hrát a od začátku zápasu jasně ukazovali, kdo bude na ledě pánem. Rebelové poprvé inkasovali už ve 2. minutě a do druhé sirény nabrali čtyřbrankové manko. Domácí v závěrečném dějství završili potupného „bůra“, ale čestnou branku souboru z Kotliny vstřelil Tomáš Troliga. Poslední slovo však patřilo hokejistům od řeky Jizery, kteří uzavřeli na konečných 6:1. Jeřábkovu družinu mohlo těšit alespoň to, že její manko na předposlední Prostějov se nezvýšilo, protože Jestřábi utrpěli v Chomutově nepříjemný debakl. Oba nejhorší prvoligové týmy tak půjdou do bojů o záchranu se stejným bodovým ziskem.

 
52., středa 4.2.2015
HC Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:1
(2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Král (Mikyska, Kolmann), 8. Plodek (Jonák, Mikyska), 23. Kolmann (Mikyska, Král), 35. Plodek (Kalfiřt, Pabiška), 43. Mikyska (Král, Kolmann), 55. Kalfiřt (Plodek) – 51. Troliga (Maliník). Rozhodčí: Grech – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 246. Střely na branku: 38:16. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

HC Benátky nad Jizerou: Jelínek (Fučík) – Jandejsek, Ulrych, Niko, Pabiška, Říha, Kolmann, Pálek – Miškovský, Skořepa, Špaček – Kalfiřt, Plodek, Víšek – Král, Mikyska, Jonák – Skalický, Vařecha, Bittner

BK Havlíčkův Brod: Novák (Spáčil) – Sedlák, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Zítka, Saňa – Švaňhal, Melka, Sedláček – Maliník, Milfait, Babka – Rousek, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík

 

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří po 65 vteřinách potvrdili roli jasného favorita, když přesnou přihrávku od Josefa Mikysky za Novákova záda stihl doklepnout zcela volný Zdeněk Král.

Aktivnější benátečtí hráči si nedlouho po úvodní brance utkání vynutili první přesilovou hru. Ta kromě svižných kombinací před Novákem postrádala jediné - gól. Ten však přišel záhy v té následující početní výhodě, když na snažení Jonáka navázal kapitán Jan Plodek, jehož střela z obtížného úhlu si mezi betony havlíčkobrodského gólmana cestu našla.

Černého svěřenci se činili i po zbytek úvodní periody a hosty takřka do ničeho nepouštěli. Jednou z mála akcí na jejich straně byla v 15. minutě střela Troligy, kterou měl možnost za Fučíkova záda usměrnit Milfait, k dorážce se ale nedostal. Rebel nakonec mohl po prvních dvaceti minutách být rád, že Benátky z čtrnácti střel na Nováka v gól přetavily jen dvě. Dvoubrankové vedení soupeře jim totiž naději na obrat stále ještě skýtalo.

Ta se však po necelých třech minutách druhé třetiny opět o něco umenšila. Krásnou souhru totiž předvedla dvojice Mikyska - Kolmann, z nichž tahoun liberecké produktivity Josef Mikyska si před bránou mazácky počkal na dojíždějícího Petra Kolmanna, který puk zavěsil do odkryté brány a poslal Benátky již do tříbrankového vedení.

Výraznější šanci na straně Havlíčkova Brodu si po delší odmlce připsal Maliník. Benátecký Fučík měl se zpacifikováním jeho střely co dělat a od prvního gólového úspěchu Rebelu ho uchránila horní tyčka.

V půli zápasu se hladem po další benátecké brance prezentoval Plodek, jenž sólo akcí před Novákem započal sérii svých pokusů, z nichž ani jeden pukem v síti neskončil. O tři minuty později si ale Jan Plodek spravil chuť, když ho přesnou přihrávkou před bránou našel Kalfiřt a Plodek se po trefě do prázdné mohl spolu s ostatními zaradovat již ze čtyřbrankového náskoku.

V závěru třetiny ještě hráči na straně Rebelu stačili vyprodukovat jednu nebezpečnější situaci, za níž stál Sedláček. Jeho nájezd ale Fučík obratně zlikvidoval. Do několika šancí se stihli dostat ještě i domácí, z nichž tu nejvíce hrozivou vytvořil tandem Bittner - Vařecha. Puk se ale již v závěrečných minutách za brankovou čáru Rebelu ani přes snahu Benátek vedení ještě navýšit nepodíval a domácí si do kabin odnášeli povzbudivý výsledek 4:0.

Stejně jako v předchozích třetinách, i v té třetí Benátečtí během prvních okamžiků dokázali skórovat. Před Nováka si od pravého mantinelu vybruslil Josef Mikyska a zakončením nad rameno přidal do sbírky již čtvrtý individuální bod v utkání.

V následujících minutách byli Havlíčkobrodští rozhodně nebezpečnějším celkem, než tomu bylo dosud, o čemž leccos vypovídá i poměr střel ve třetí třetině. Ten jen těsně - 10:9 hovořil ku prospěchu domácích. Těm v 51. minutě utkání nárok na čisté konto upřel Tomáš Troliga, jenž po Maliníkově vyhraném buly napřáhl a vymetl pravý růžek Fučíkovy branky.

To však bylo z gólových akcí Rebelu vše. Benátečtí naopak o chvíli později své příznivce na ochozech rozradostnili ještě pošesté a naposledy, když po Víškově přihrávce svůj samostatný výlet před Nováka gólově zakončil Jakub Kalfiřt.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (Benátky nad Jizerou): S výsledkem jsme spokojení. Každou třetinu jsme dokázali vyhrát. Byl to reálný obraz výkonnosti obou týmů. Gólman Fučík nás nezklamal, neměl tolik práce, ale několik jistých zákroků předvedl.

Martin Kubát (Havlíčkův Brod): V Benátkách jsme chtěli získat nějaké body. Bohužel se to nepodařilo. Náš výkon byl mdlý. Benátky hrály výborně, ve všem nás přehrávaly.

 
Zápasy v sezóně
příp. | Havl. Brod - Benátky n/J | 4:4
příp. | Benátky n/J - Havl. Brod | 2:3
13. | Havl. Brod - Benátky n/J | 2:4
26. | Benátky n/J - Havl. Brod | 1:2sn
39. | Havl. Brod - Benátky n/J | 4:5sn
52. | Benátky n/J - Havl. Brod | 6:1
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv