10. 2. 2014 | Ladislav Vácha, Soňa Jirásková, Zdeněk Kamínek ml.

Rebelové v Ústí nad Labem dvakrát srovnali krok, nakonec jedou domů s prázdnou

Havlíčkův Brod měl před odjezdem do Ústí nad Labem o motivaci dobře postaráno, mohl si totiž definitivně zajistit čtvrté místo v tabulce a tím pádem začátek play-off na domácím ledě. V sestavě se objevili hned tři nováčci, z juniorky Komety Rebelům vypomohli brankář Lukáš Klimeš s obráncem Lukášem Vágnerem, z Kolína dorazil útočník Milan Valášek. Soubor z Kotliny dvakrát prohrával, ale nejtěsnější manko dokázal vždy smazat po trefách Ladislava Gengela. Tristní návštěva necelých pěti set fanoušků se nakonec radovala z vítězství, v 56. minutě rozhodl o vítězství Slovanu zkušený matador Jaroslav Roubík. Vzhledem k tomu, že pátá Třebíč suverénně vyhrála v posledním Mostě, boj o 4. pozici bude ještě hodně zajímavý.

Utkání začalo v rychlém tempu. Ve druhé minutě se dostal před Dlouhého Kadlec, ale netrefil se. O chvíli později se před Klimešem ocitli Dostálek s Kuchynkou, ale jejich snahu zabrzdila tyčka. V páté minutě se po zákazaném uvolnění hostí vhazovalo před Klimešem. Hráči Slovanu ostřelovali jeho klec, ale gól nepadl.

Poté byl za podražení vyloučen Rod a Havlíčkobrodští získali početní výhodu. Bíločervení se usídlili před Dlouhým, ale ten byl pozorný. V desáté minutě odešel na trestnou lavici hostující Endál. Šelmy tuto power-play využily a díky střele Jakuba Pořického se ujaly vedení 1:0. Další šanci mohl využít Roubík, ale neprosadil se.

Čtyři minuty před první sirénou fauloval Černý a Rebelové získali početní výhodu. V té se jim ale gól dát nepodařilo. Naopak žlutomodří se znovu ocitli před gólmanem hostí. Ale ani z této akce branka nepadla.

Druhá třetina začala ve stejné rychlosti jako úvodní. Hned po hvizdu se dostali před Dlouhého červenobílí, ale jejich snaha byla neúspěšná. Na druhé straně se Lvi snažili dobýt svatyni Havlíčkova Brodu. Ve dvaadvacáté minutě Dostálek vrazil soupeře na hrazení a odešel pykat za katr. Ale ani tuto výhodu Rebelové nevyužili. O chvíli později se vrátka na trestnou lavici otevřela znovu.

Ústecký Meidl zadržel protihráče a za tento prohřešek byl vyloučen. Tentokrát ale hokejisté z Vysočiny početní výhodu zužitkovali. Ladislav Gengel dorazil za záda Dlouhého odražený puk a srovnal stav. Hra se přelévala ze strany na stranu. Bíločervení se usadili v útočném pásmu, ale jejich kombinace nebyly úspěšné.

Na druhé straně se před Klimeše dostali Krušnohorci, ale jejich střely cíl nenašly. Další přesilovou hru získal Slovan čtyři minuty před druhou sirénou, ale ani tentokrát se mu skórovat nepodařilo. Stav se měnil znovu až v devětatřicáté minutě, když gól do šatny vstřelil Tomáš Vávra a poslal Lvy do vedení.

Do třetí části šli Ústečané s jednobrankovým náskokem. O ten ale po padesáti vteřinách přišli. Endál našel dobře postaveného Ladislava Gengela a ten se nemýlil. Na tabuli se změnil stav na 2:2. V šestačtyřicáté minutě Sklenička fauloval kolenem a byl odeslán za katr. Rebelové uzamkli Slovan v jeho obranné třetině. Poté ale chybovali a Lvi se dostali do protiútoku. Ale ani oni se netrefili.

Oba celky byly útočně naladěny a o pohledné akce nebyla nouze. Stav na multimediální kostce se měnil znovu čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Tentokrát se prosadil střelou z mezikruží Jaroslav Roubík a zajistil modrožlutým těsné vedení.

Dvě minuty před sirénou byl odeslán na trestnou lavici Kadlec. Severočeši ale početní výhodu nevyužili a faulovali. Rebelové tak v samotném závěru měli dvojnásobnou power-play, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Ústečtí hokejisté tak zvítězili 3:2.

Ústí n. L. - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 0. Pořický (Sklenička, Přeučil), 39. Vávra (Hanzl, Videlka), 56. Roubík (Rod, Baránek) – 29. Gengel (Endál, Číp), 41. Gengel (Endál). Rozhodčí: P. Würtherle – Beneš, Krátký. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 468. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.