BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Ml. Boleslav 2:3sn - Senzační bod! Dorostenci doma remizovali s Mladou Boleslaví
Senzační bod! Dorostenci doma remizovali s Mladou Boleslaví

Senzační bod! Dorostenci doma remizovali s Mladou Boleslaví

21.09.2019 | Richard Wagner

HAVLÍČKŮV BROD - Reprezentačními hráči oplývající Mladá Boleslav byla po více jak polovinu zápasu téměř permanentně v útočném pásmu, ale bravurně chytající gólman povolil středočeskému celku jen dva zásahy. Domácí tým se pak zvedl a v závěrečném dějství dokázal vyrovnat. Rozhodnutí nakonec přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější hostující favorit. Bod do tabulky dorostenecké extraligy je ale velmi cenný a především za defenzivní obětavost zaslouží bruslaři pochvalu. Vavříny by pak slušely preciznímu výkonu brankáře Filipa Tučka.

 
4., sobota 21.9.2019
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Dymák (Rauš), 52. Zych (Kuchta, Dymák) – 12. Půček (Plíšek, Hrouda), 33. Szturc (Polák), rozh. náj. Szturc. Rozhodčí: Kratochvíl - Havel, Jiruška. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:60. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3sn.

BK Havlíčkův Brod: Tuček – Jakubec, Zych, Kuchta, Fišer, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Rauš, Janko, T. Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Prášek.

BK Mladá Boleslav: Šatný – T. Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajg, Hrouda, Žabka, D. Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek.

 

Mladá Boleslav začala hned v úvodu zápasu diktovat tempo hry. Pomohla jí k tomu i přesilovka, ve které se však spíše zastřelovala. Brankář středočeského týmu neměl téměř žádnou práci, zato jeho protějšek se musel činit. Na Tučkovi si vylámalo zuby hned několik hráčů, ale ani jeho famózní zákroky nakonec nestačily. Plíškova střela od modré zůstala domácímu strážci svatyně ležet mezi betony, bránící hráči pak jen nečině přihlíželi tomu, jak si Jan Půček sjel k brankovišti a puk snadno doklepl do volné klece.

Obraz hry zůstával nezměněn i ve druhé části. V podstatě trvalý tlak mladoboleslavských honců puku odrážela brodská obrana s vypětím všech sil. Domácí družina se nedokázala pořádně prosadit ani v početní převaze. Hostující obrana veškeré náznaky umě ničila a gólman Šatný řešil veskrze jednoduché pokusy. Přesně sedm minut před druhou sirénou pak zatlačila Mladá Boleslav do brankoviště a důraz slavil úspěch. Za bezmocného Tučka doklepl touš Gabriel Szturc. V podstatě vzápětí ale zatáhl Rauš kotouč za brankovou čáru a přesnou kolmicí na vrchol brankoviště hodil pomyslnou rukavici Filipu Dymákovi, jenž z první překonal vyjíždějícího gólmana.

I do závěrečné části vstoupil lépe celek z města automobilů, ale srážely jej tresty. Havlíčkobrodští se v přesilovkách chytili a dokonce v jedné části převzali iniciativu. A nejen to. Kapitán Martin Zych vystřelil v početní převaze od modré a jeho dělovka zaplula přesně pod horní tyč. Překvapivé vyrovnání následovala salva radosti. Středočeši měli v závěru nápor a snažili se strhnout vývoj zpět na svou stranu, avšak skvělý Tuček jim skórovat nedovolil. Naopak, v poslední vteřině se zjevil sám před Šatným Rauš, ale mladoboleslavský muž s maskou remízu uhájil.

V prodloužení prožila ekipa z Kotliny horké chvíle, Mladá Boleslav dostala k dispozici početní převahu, ale maskovaný hrdina v havlíčkobrodské kleci předvedl několik úchvatných zásahů. Duel tak dospěl až k samostatným nájezdům. Hostující bruslaři byli nakonec úspěšnější a proměnili hned třikrát, bojovní Broďáci se prosadili jen jednou. Rozhodující trefu si zapsal na pažbu Gabriel Szturc.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv