12. 1. 2020 | Štěpán Ondráček, Pavel Kovanda

Šestkrát a dost: Juniorka v hektickém finiši porazila Písek!

PÍSEK – Havlíčkobrodští junioři sehráli další kolo REDSTONE Extraligy juniorů. Celek z Kotliny změřil síly s jihočeským Pískem. Domácí Králové vstoupili do utkání lépe když vedli o dvě branky. Bruslaři dokázali dvoubrankový deficit smazat. Písek se ještě jednou ujal vedení, ale závěr patřil hostům. Havlíčkův Brod dvěma trefami překlopil vítězství na svoji stranu.

Písečtí do utkání vtrhli jako uragán a ve třetí minutě už se mohlo slavit, protože hostujícího brankáře prostřelil František Schwartz. Domácí hokejisté se po vstřelené brance nadále drželi v útočném pásmu a pokoušeli se o vstřelení další branky a to se jim povedlo. Schwartz nalezl zadovkou Václava Brože, který skóroval. Králové mohli vést už 3:0, ale branku rozhodčí neuznal z důvodu vysoké hole. Avšak krátce po této situaci se ozvala i ofenziva soupeře. Rychlý brejk dokázal využít Filip Dymák. Vypadalo to, že těsné vedení si domácí pohlídají do konce první třetiny, ale dvě minuty před koncem fauloval Matěj Novotný a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Samostatného nájezdu se ujal šikovný útočník Richard Cachnín, kterému nedělalo problém přesně zakončit.

I ve druhé části byla k vidění poněkud rychlá branka z domácí dílny, o kterou se postarala stejná dvojice jako v první třetině. Schwartz skvěle obešel bránícího hráče a jel po křídle nikým nehlídaný, přihrál na opačnou stranu, kde číhal Václav Brož, který si tak připsal druhý gól v utkání. Cachnín chtěl opět vyrovnat, ale s jeho zakončením si poradil brankář Buchta, který předvedl fantastický zákrok hokejkou. Celkově prostřední část byla taková přestřelka a hra se přelévala ze strany na stranu. Nejblíže brance byl hostující Musil. Nejprve trefil tyčku a z následné dorážky branku minul.

Písečtí junioři tedy do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili s jednobrankovým náskokem. Havlíčkův Brod ale nechtěl odjíždět s prázdnou a okamžitě na svého soupeře tlačil. Jeden z protiútoků Havlíčkova Brodu vyšel na výbornou. Autorem vyrovnávací branky byl označen Matěj Krejčí. Poté se bohužel pro domácí projevilo známé hokejové ,,Nedáš, dostaneš!“. Milan Petřík trefil tyč a z následné protiakce se prosadil Lukáš Pokorný. O pár okamžiků později našel Cachnín krásnou žabičkou Pejchala, ale brankář Buchta držel písecké naděje. Největší možnost měli Králové minutu a půl před koncem, když na trestnou lavici usedl hostující Musil. Písek to zkoušel v šesti mužích, ale čtveřice obránců dokázala odvrátit jakékoliv nebezpečí.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 3. Schwartz (Tampier, Šafář), 9. Brož (Schwartz), 25. Brož (Schwartz) – 10. Dymák (Machovský), 18. Cachnín (TS), 48. Krejčí (Musil, Pejchal), 52. Pokorný (Vacík). Rozhodčí: Tomáš Poskočil – Tomáš Kučera, Václav Kubíček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.