10. 8. 2018 | Dominik Adam

Škoda! Dorostencům nevyšel druhý přátelák, doma padli s Hradcem

Havlíčkobrodští dorostenci mají za sebou druhé přípravné utkání, ve kterém přivítali na domácí půdě Hradec. Zápas to byl ze začátku vyrovnaný, dokonce šli Bruslaři do vedení, na které Hradec našel rychlou odpověď. Po druhé třetině prohrávali Broďáci o dvě branky. V úvodních deseti minutách třetí třetiny se Havlíčkobrodští dotáhli na rozdíl jedné branky. V posledních čtrnácti vteřinách se Mountfield trefil do prázdné klece. V nájezdech byli lepší domácí, když je vyhráli 2:0. Za Bruslaře se trefili Vladislav Juřica a Michal Beneš. Fantastickými zákroky se blýskl Daniel Král (na snímku).

Domácí tým mohl jít v úvodních dvou minutách do vedení, když Michal Beneš přihrál na hůl Matěje Kozlíka, který z bezprostřední blízkosti trefil pravý beton přesouvajícího se brankáře. Bruslaři měli početní výhodu, avšak i přes velký tlak ji nedokázali využít. Hradečtí si také vytvořili slibnou šanci, když Geisl s Budinou jeli dva na jednoho. Druhý jmenovaný přenechal puk Geislovi, který jej nedokázal zasunout do poloprázdné klece. Za malý okamžik šli Bruslaři do vedení. Michal Beneš se proháčkoval do mezikruží, odkud i přes tísnění obránci dokázal poslat kotouč za brankářova záda. Za pouhých dvanáct vteřin dokázali Hradečtí vyrovnat. Matěj Beneš přihrál před branku Lukáši Pajerovi, který rychlou střelou bez přípravy poslal puk do branky. Následně Král předvedl fantastický zákrok, když se vytáhl proti třem hráčům Hradce.

V úvodu druhé periody šli Hradečtí vedení. Brankář Král čelil několika šancím, které vychytal, až na tu poslední. Petr Moravec našel u levé tyčky Šimona Marhu, který si ještě podržel puk na holi a do prázdné branky zakončil. Za třicet sekund mohl jít Mountfield do dvoubrankového vedení, jelikož Pajer trefil tyčku, od které se puk odrazil na hůl Matěje Pinkase, který hned vystřelil, ale proti němu byl Král, jenž skvělým přesunem zamezil hradeckému hráči ve skórování. Ve druhé třetině byl ve velké šanci domácích Michal Beneš, který chtěl dorazit odražený puk do poloprázdné klece, ale nakonec mu ho odebral jeden ze soupeřů. Pajer s Marhou jeli sami na Krále. První jmenovaný přihrál Marhovi, který hned do poloprázdné klece vypálil. Král vytasil neskutečný zákrok, když se po Haškovsku natáhl a hokejkou vytěsnil puk do bezpečí. Netrvalo dlouho a Bruslaři prohrávali o dvě branky. Petr Moravec a Šimon Marha přečíslili obranu a krásná střela k tyči druhého jmenovaného překonala brankáře.

Na začátku třetí periody proběhlo současné vyloučení. Ve hře čtyř hráčů na každé straně měli více šancí hostující hráči, ale brankář Král jejich šance pochytal. Ve čtyřicáté deváté minutě se domácí hráči dotáhli na rozdíl jedné branky. Karel Matoušů se dostal po levé straně až před Tichého a poslal puk na Vladislava Juřicu, který střelou bez přípravy překonal brankáře. Hradec si mohl vzít své dvoubrankové vedení zpět, když tři hráči přečíslili obranu, ale celou akci překombinovali a skončili za brankou. Necelé tři minuty před koncem utkání mohli domácí vyrovnat, avšak gólového úspěchu nedosáhli. Matěj Kozlík našel u pravé tyče postaveného Filipa Vašáka, který neposlal puk do poloprázdné klece. Čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou jel Lukáš Pajer na prázdnou branku, na pravém kruhu si přibrzdil a poslal puk na Petra Moravce, který jej doklepl do branky.

přát.. kolo, pátek 10.8.2018 od 12:45
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)
Havl. Brod - Hr. Králové

Branky a nahrávky: 7. Mi. Beneš, 49. Juřica (Matoušů, Vašák) – 7. Pajer (Ma. Beneš), 26. Marha (Moravec, Pajer), 40. Marha (Moravec), 60. Moravec (Pajer, Marha). Rozhodčí: Tomáš Krejčí – Jakub Rubner, Jan Blaha. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 2:0.

Král (Kukeně) – Juřica Rauš, Matoušů, Dymák, Vašák, Jiráček, Kozlík, Mi. Beneš, Krejčí, Lederer, Pártl, Besmák, Dvořák, Kuchta, Doležal, Kohout