21. 2. 2019 | Štěpán Ondráček, Adam Pavlíček

Skvěle! Dorost porazil v důležitém utkání Motor, rozhodl Janko!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Havlíčkobrodští dorostenci odcestovali k dalšímu utkání nadstavbové skupiny D na jih Čech, kde se střetli s Motorem České Budějovice. V Budvar aréně se hrál rychlý hokej, který v první dvacetiminutovce nepřinesl gól. V následující třetině se dvakrát radovali domácí, ale jejich branky nebyly v souladu s pravidly, a tak udeřilo na druhé straně. Havlíčkův Brod si vystřílel dvoubrankové vedení, které ve třetí třetině hráči Motoru snížili. Mladí Bruslaři ke konci základní hrací doby přidali třetí branku, která rozhodla o jejich vítězství. Jihočeši nakonec brali bonusový bod, když rozhodli necelou minutu před koncem prodloužení. V zápase se střelecky dařilo Martinu Zychovi a dvougólovému Michalu Jankovi.

Po úvodním hvizdu byli přeci jen o něco aktivnější hosté, kteří se sice drželi na kotouči, dlouho ale nepřicházela výraznější šance. Martin Lidák musel v domácí brance vytasit parádní zákrok až v osmé minutě. Tehdy zneškodnil únik hostí dva na nikoho. V prvním dějství bylo k vidění poměrně velké množství nepřesností z obou stran. Ty často vedly k nečekaným šancím, které ale zůstávaly bez proměnění. Na jedné straně se činil domácí brankář, na té druhé pak Daniel Král, havlíčkobrodský strážce svatyně.

Hned zkraje druhé třetiny nastala možná rozhodující minutovka. Z přesné trefy se nejprve radoval Adam Sochor, jehož radost ale uťali sudí, kteří viděli kopnutí bruslí. O necelou minutu později na pravé tyči z gólmanova pohledu pálil Viktor Budík. I on dostal kotouč za Králova záda, tentokrát však rozhodčí kotouč za brankovou čárou celým jeho objemem nespatřili. Studenou sprchu v ledovou pak proměnil Michal Janko, který na opačné straně domácího brankáře přehodil - 0:1. Srovnáno však mohlo být po Zychově faulu. Daniel Hála byl v úniku faulován a ujal se trestného nájezdu. Daniel Král ale svůj tým výrazně podržel, když domácímu útočníkovi kotouč holí vypíchl. Netrvalo to dlouho a Havlíčkův Brod se radoval z druhé trefy. Tu si na své konto k té první přidal opět u tyčky pohotový Michal Janko.

S velkou vervou šli Jihočeši do poslední dvacetiminutovky. V ní mohl po třiadvaceti sekundách snížit Petrásek, ale jen těsně minul horní růžek. Uplynula minuta hry a Tomáš Kudrnáč už byl v zakončení úspěšný - 1:2. Českobudějovičtí tlačili na soupeřovu obranu, jenže překonat se ji domácím již nepodařilo. Naopak v padesáté osmé minutě přidal v základní hrací době třetí branku Martin Zych, čímž ztvrdil tříbodový zisk pro jeho tým.

Motor vstoupil do nadstavby velmi sebevědomě a kromě úvodních sekund to byl on, kdo hrál s kotoučem na holi. Tuto převahu potvrdila dvojice Dubský - Marhoun. Právě Alois Dubský dostal přihrávku v přečíslení a zblízka vymetl přesně horní růžek. Na jihu Čech tak dnes zůstal bod vybojovaný po nadstavbovém prodloužení.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 42. Kudrnáč (Kumpfmüller, Lukeš), 64. Dubský (Marhoun) – 25. Janko (T. Krejčí, Rauš), 32. Janko (D. Krejčí, Dvořák), 58. Zych (Janko, Rauš). Rozhodčí: Martin Šperl – Milan Jindra, Michal Zíka. Vyloučení: 4:3, navíc Fousek (MCB) 10. min OT [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 51:30 (15:8, 21:10, 13:10, 2:2). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Prodloužení: 1:0.