BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Litvínov - Havl. Brod 6:0 - Starší dorost padl v Litvínově, když ztroskotal na přesilovkách!
Starší dorost padl v Litvínově, když ztroskotal na přesilovkách!

Starší dorost padl v Litvínově, když ztroskotal na přesilovkách!

21.01.2018 | Štěpán Ondráček, Eliška Mrázková

LITVÍNOV - Starší dorostenci Havlíčkova Brodu se vydali na led Litvínova, kde chtěli bodovat. Jenže svěřenci Richarda Cachnína st. prohrávali po čtrnácti minutách 0:1. Mladí Bruslaři měli v utkání několik přesilových her, ale ty vyšly vniveč, jelikož gólově se prosazovali domácí hráči. Starší dorost Havlíčkova Brodu si připsal vysokou porážku 0:6 a druhou po sobě.

 
B14, neděle 21.1.2018, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov
HC VERVA Litvínov - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:0
(1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Kysela (Jindra, Viedemann), 32. Kysela (Myšák, Jindra), 33. Svoboda (Berka, Dufek), 40. Bartoš, 46. Berka (Svoboda), 50. Bártek (Svoboda, Dufek). Rozhodčí: Valenta – Coubal, Kopáč. Vyloučení: 10:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 121. Střely na branku: 50:23 (19:8, 19:9, 12:6). Průběh utkání: 6:0.

HC VERVA Litvínov: Pejsar (Svoboda) – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška (A), Černohorský, Šubrt – Kovači, Jouza, Jindra, Dufek (A), Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda (C), Myšák, Beran, Berka

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Rachůnek) – Vacík, Dvořák, Adam, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal (A), Petržilka, Kohout, Tecl (C), Hromádka, Dudek, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (A), Košťál

 

První třetina byla velmi vyrovnaná. Na začátku zápasu dostal Havlíčkův Brod několik šancí v podobě přesilovek, které ale nedokázal využít. Ve 14. minutě první třetiny otevřel skóre Vojtěch Kysela, jenž obdržel přihrávku od Jindry a z těsné blízkosti překonal Nedvěda střelou k tyčce. Na konci této třetiny byla k vidění už jen vyloučení. Hosté si dokonce zahráli i přesilovku 5 na 3, ale ani to jim k vyrovnání skóre nepomohlo.

Na začátku druhé třetiny Litvínov získal poprvé početní výhodu. Tato přesilová hra nebyla úplně podle představ domácích a skóre tak neovlivnila. Ve 12. minutě druhé třetiny se po dlouhém kombinování podařilo již podruhé Vojtěchu Kyselovi překonat hostujícího brankáře. Několik vteřin poté využil Litvínov přečíslení 2 na 1, když Berka poslal přesnou přihrávku kapitánu Přemyslu Svobodovi, jenž poslal kotouč do poloprázdné brány. Ke konci druhé třetiny si hosté opět zahráli přesilovku 5 na 3, ovšem tentokrát se domácím podařilo i v oslabení skórovat. Ihned poté, co Dan Bartoš opustil trestnou lavici, pláchl hostující obraně a rychlou střelou překonal Nedvěda. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0.

Ve 4. minutě poslední třetiny usedl Bartoš znovu na trestnou. V oslabení mířila na Nedvěda osamocená dvojice Berka – Svoboda. Svoboda přenechal kotouč Markovi Berkovi, jenž zakončil do poloprázdné brány a navýšil náskok domácích. 4 minuty poté byla na ledě k vidění poslední branka, o kterou se postaral Robert Bártek. Hosté si ještě zahráli jednu poslední přesilovku, která se jim opět nevydařila, a hru měl stále pod kontrolou Litvínov. Domácí si posledních pár minut ohlídali a Brod k ničemu nepustili. Domácí brankář tak udržel na svém kontě nulu a Litvínov si odnesl zasloužené 3 body.

Ohlasy trenérů

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): Klíčová byla vyrovnaná první třetina, kde jsme ustáli pět oslabení. Ve druhé třetině jsme dali druhý gól a od té chvíle jsme hráli to, co jsme chtěli a hostující mužstvo k ničemu nepustili. Výborný výkon dnes předvedl náš brankář Pejsar.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Dneska jsme nepodali dobrý výkon. Od první třetiny kralovalo domácí mužstvo, vyjádřilo to i brankově a bere zasloužené 3 body.


 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv