18. 9. 2016 | Ladislav Vácha, Matouš Soukup

Starší dorost stáhl v Hradci Králové ztrátu, ale na body to nestačilo

Starší dorostenci se v sobotu vypravili k dalšímu extraligovému kolu na kluziště aktuálního lídra tabulky z Hradce Králové, kde mohli papírového favorita jen překvapit. Nepovedl se jim ale závěr úvodní dvacetiminutovky, na jejímž konci obdrželi dvě slepené branky. Mladí Bruslaři bojovali a dočkali se v prostřední části snížení z hole Michala Teplého. A co víc, ve třetí periodě bylo dokonce vyrovnáno, když dalekonosnou střelou nachytal brankáře Koubu v nedbalkách Jiří Přibyl. Východočeši si nakonec vzali ztracené vedení brzy zpátky a došli si pro tři body za vítězství 5:2.

Domácí hráči vstoupili do zápasu o poznání aktivněji než soupeř a hosty prakticky nepustili z jejich obranné třetiny. Jediné, co Hradeckým chybělo, bylo gólové zakončení. Svou šanci nedokázali proměnit Matěj Morong, který se na chvíli zjevil sám před havlíčkobrodským brankářem, ani o tři minuty později Denis Martinec. Ten od modré čáry pouze orazítkoval tyč.

Ve druhé části třetiny tempo hry opadlo a domácí si jen obtížně vytvářeli souvislejší tlak. Když už se zdálo, že v úvodním dějství branka nepadne, Hradečtí udeřili hned dvakrát. Nejprve v 17. minutě již zmíněný Denis Martinec, který otevřel skóre přesnou střelou nad rameno brankáře Folvarského. Na něj navázal o 36 vteřin později Kryštof Pažourek po krásné nahrávce od mantinelu v podání Jakuba Haška – 2:0.

Mountfield vstoupil do druhé třetiny v početní převaze a ihned se usadil v pásmu soupeře. I přes velký tlak se mu však nepodařilo vstřelit kýžený gól. Při vyrovnaném počtu hráčů úroveň hry opadla a k vidění nebylo zdaleka tolik šancí jako v první části zápasu. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznější tlak a branky na obou stranách byly ohroženy převážně z ojedinělých útoků.

Když svoje šance nedokázali přetavit v gól domácí, udeřil hostující Havlíčkův Brod. Konkrétně minutu po polovině zápasu z hole Michala Teplého, který prošel hradeckou obranou a dlouhou kličkou překonal Štěpána Koubu. Hosté zvýšili svou aktivitu a moc nechybělo ani k vyrovnávající brance. Tu měl na své hokejce kapitán Vojtěch Holenda. Při samostatném úniku se ale vyznamenal domácí brankář Kouba a udržel tak vedení svého týmu.

Hostům se podařilo srovnat skóre minutu a půl po začátku závěrečné části, když nenápadné nahození Jiřího Přibyla skončilo až za brankovou čarou. Mountfield se ale nehodlal spokojit s vyrovnaným stavem a výrazně zvýšil svoji aktivitu. Tu přetavil v gól Adam Jonáš, který střelou z mezikruží zavěsil přesně do horního rohu branky.

Hradečtí pokračovali v náporu a pohodlně kontrolovali průběh třetiny. O osudu utkání rozhodl Dominik Šedivý, když po chybné rozehrávce hostů proměnil samostatný únik střelou na zadní tyč. Havlíčkův Brod pak ještě zkusil štěstí hrou bez brankáře, a to navíc při vlastní přesilovce, ale i přes velký tlak nakonec sám inkasoval. Pátou branku obstaral do prázdné branky Martin Štohanzl, který tak zpečetil šestou výhru starších dorostenců v této sezóně.

Hr. Králové - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 17. Martinec (Sklenář), 18. Pažourek (Hašek), 45. Jonáš (Morong), 58. Šedivý (Morong), 60. Štohanzl – 32. Teplý (Krejčí), 42. Přibyl (Tecl). Rozhodčí: Martin Homola – Peter Holeček, Jan Pechánek. Vyloučení: 3:4, navíc Šedivý (HKR) OT 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 44:21 (18:4, 11:8, 15:9). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.