21. 8. 2020 | Štěpán Ondráček

To byl koncert, juniorka srazila Chrudim sedmi góly!

Havlíčkobrodští junioři nastoupili ke třetímu přípravnému utkání, tentokrát na svém ledě přivítali východočeskou Chrudim. Hosté byli ze začátku aktivní, ale v průběhu hry přebrali taktovku hráči Havlíčkova Brodu. Mladé pušky z Kotliny svého soupeře ve všem přehrávaly a dokráčely k pohodlné výhře o čtyři trefy.

Utkání dvou soupeřů, kteří se potkávali v minulém ročníku, lépe vyznělo pro Chrudim. Východočeši byli aktivnější, když více hráli s pukem. Do první šance utkání se dostal Langr, který ale chybu v defenzivě Havlíčkova Brodu nepotrestal. Celek z Kotliny se potom musel bránit, ale paradoxně mohl otevřít gólový účet střetnutí. Holenda přečetl nahrávku chrudimského gólmana, jenže jeho prohřešek nedokázal potrestat. Oba týmy hrály velmi aktivně dopředu, ovšem obrany byly ve své práci precizní. Ve 14. minutě mohli udeřit hosté, když Pavlata projel havlíčkobrodskou obranou, ale situaci pro domácí zachránil brankář Kukeně.

Pušky z Kotliny si v průběhu první třetiny zahrály přesilovou hru, ve které dokázaly vsítit branku. Matyáš Machovský se zmocnil puku, který poslal křížem brány do sítě. Bruslaře vedoucí gól nabudil a dokázali do sirény přidat další dvě trefy. Střela od modré neprošla k brance, ale ve správný čas na správné místě byl Tadeáš Holenda. Štírek v domácí sestavě poslal kotouč mezi brankářovy betony. Aby toho nebylo málo, tak za další střídání to bylo už o tři branky. Krásná souhra v podobě Havlíčkobrodských, kterou zakončil do odkryté klece Filip Pártl. Chrudim se snažila snížit, ale narážela na obranu nebo gólmana.

Druhá třetina začala pro domácí barvy přímo pohádkově. Chrudim dostala hned v úvodu dvouminutový trest za pozdní příchod. Nabídnuté příležitosti dokázali mladí Bruslaři beze zbytku využít. Po necelé minutě se k odraženému kotouči dostal Ondřej Kalenský, který ho usměrnil za bezmocného brankáře hostů. Havlíčkův Brod hrál ve velké pohodě, když při páté trefě měl i štěstí. Matěj Jindra nahrával před branku, ale jeho pokus si nechtěně srazil jeden z obránců soupeře za svého gólmana. Chrudim herně odešla, což byla voda na mlýn pro Havlíčkův Brod, který korunoval vydařenou pětiminutovku další trefou.

Pokorný vybídl krásnou nahrávkou Tomáše Pachla, který v pádu dokázal dostat kus černé gumy do sítě. Hosté korigovali stav utkání ve 28. minutě, kdy uplatnili důraz na brankovišti. První branku za Chrudim měl na svědomí Adam Prýl. Oba celky si potom vytvořily několik šancí, jenže všechny skončily na bezchybných gólmanech. Zvýraznit domácí vedení mohl Havel či Mihulka, ale ani jeden nedokázal vtěsnat kotouč do sítě. To samé platilo o hostech, kteří si vylámali zuby na střídajícím Petržílkovi.

Rychlé starty byly hlavním prvkem Havlíčkova Brodu, který udeřil i na začátku posledního dějství. Pokorný vybídl Matyáše Machovského, který se blýskl krásnou individuální akcí, kterou zakončil střelou na vzdálenější tyč. Východočeši našli ve svém repertoáru rychlou odpověď, když se trefil Tomáš Pavlata. Chrudimský útočník dostal přihrávku na levou tyč a pohodlně překonal přesouvajícího se gólmana Bruslařů. Domácí tým mohl několikrát skórovat, ale hosty držel vynikajícími zákroky střídající Kadlc. Ve zbylých minutách se duel jen dohrával, ale přítomní diváci se dočkali ještě jedné trefy. V poslední minutě upravil skóre chrudimský hráč, a to Nicolas Langr. Úspěšný střelec dostal v přesilové hře přesný puk k levé tyči, který následně poslal za přesouvajícího se Petržílku.

přát.. kolo, pátek 21.8.2020 od
7:3
(3:0, 3:1, 1:2)
Havl. Brod - Chrudim

Branky a nahrávky: 16. Machovský (Jindra, Mihulka), 18. Holenda (Jindra, Sapík), 18. Pártl (Kalenský), 21 Kalenský (Košťál, Pártl), 23. Jindra (Holenda, Pachl), 25. Pachl (Pokorný, J. Korytar), 42. Machovský (Pokorný, Mihulka) – 28. Prýl (Pavlata), 44. Pavlata (Prýl), 60. Langr (Půldán). Rozhodčí: Jaroslav Žák – Jan Blaha, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 40:25 (16:7, 16:11, 8:6). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:3.

Kukeně (30. Petržílka) –Trupl (C), Kutlvašr, Besmák, Souček, Endl, P. Korytar, Sapík – J. Korytar, Košťál, Pártl – Jindra, Machovský, Mihulka – Pokorný, Havel, Kalenský – Pachl, Holenda