17. 10. 2019 | Štěpán Ondráček

Třetí porážka v řadě: Dorost se trápí, doma vysoko podlehl Liberci

Havlíčkobrodští dorostenci sehráli další utkání v rámci extraligových bojů. Los 11. kola jim přisoudil tabulkového souseda z Liberce. Bruslaři nezačali dobře, když po první třetině prohrávali 0:3. Havlíčkobrodští potom zlepšili hru, ale naráželi na hlavní postavu utkání – Čeňka Krátkého. Liberecký gólman dlouho deptal domácí střelce. Havlíčkův Brod nakonec prohrál bitvu s Tygry rozdílem sedmi branek. Čestnou branku zaznamenal Jaroslav Prášek.

Do zápasu lépe vešli hosté z Liberce. Severočeši si vytvořili první vážnou šanci po odehrání první minuty. V ní se nacházel Meisel, jenž si střelou zápěstím nepřišel na Kubíka. Tygry nemusela první vlaštovka mrzet dlouho, neboť ve třetí minutě otevřel skóre Tomáš Trunda. Útočník šelem byl na levém křídle, když poslal kotouč nad pravý beton brankáře Havlíčkova Brodu. Domácí nezachytili tempo hostů, kteří v šesté minutě vedli o dvě branky. Meiselovu střelu vyrazil Kubík před sebe a nejrychleji se v předbrankovém prostoru zorientoval Lukáš Plos. Tygr ukázal svoji přednost, když poslal hrací předmět za přesouvajícího se brankáře. Kapitán hostů potom trefil břevno, a to znamenalo probuzení Bruslařů. V samostatném úniku neuspěl proti Krátkému Kravec. Havlíčkův Brod potom vyrovnal se soupeřem hru, ale Severočeši do konce první části přidali třetí gól. Jakub Masař dostal nahrávku na pravé křídlo, odkud překvapil Davida Kubíka.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější partii. Havlíčkův Brod v některých částech hry sekundoval svému sousedovi v tabulce. Ve 24. minutě mohl snížit Kravec. Domácí hráč ale neprostřelil Krátkého mezi betony. Bruslaři potom bušili na svatyni libereckého gólmana, ten ale s vypětím všech sil dokázal odolat mohutnému tlaku. Liberec se nikam nehnal, když už si vytvořil nějakou šanci, tak ji zastavil Kubík nebo jeho obrana. Havlíčkobrodští potom dvakrát sahali po první brance utkání. Kravec s Raušem nedokázali prostřelit bezchybného Krátkého. Na druhé straně ho napodobil Kubík, který držel své spoluhráče ve hře. Čtyři minuty před druhou sirénou se pěly ódy na maskovanou oporu Tygrů. Krátký totiž ustál ve svém brankovišti kritickou situaci. Když už se zdálo, že druhá část skončí bez branek, tak si hlavní slovo vzal Lukáš Meisel. Zadák Liberce dostal krásnou nahrávku na hranici levého kruhu, odkud hned z první prostřelil přesouvajícího gólmana Kubíka.

Třetí třetina a její úvod patřil Havlíčkovu Brodu. Domácí soubor odčaroval ve 44. minutě kouzlo Čeňka Krátkého. Liberecký gólman neměl nárok na bekhendové zakončení Jaroslava Práška. Inkasovaná branka Liberec nakopla ke střeleckému koncertu. Křížovo zakončení postrádalo přesnost, ale potom se v Kotlině odehrálo gólové představení. Na jejím začátku byl v 52. minutě Jakub Masař. Ten nepohrdl nabídkou od Kříže, když přišpendlil touš pod horní tyč. Severočeši přidali za necelé dvě minuty další dvojici branek. Na 6:1 z pohledu Tygrů upravil Luka Vodlan, kterého hned vzápětí následoval Jakub Dvořák. Obránce Liberce využil clony před Kubíkem, kterého vyhnal z branky. Šelmy rychlou destrukcí zlomily odpor Havlíčkova Brodu, který do konce utkání inkasoval ještě jednou. Konečnou podobu zápasu dal v 57. minutě hostující David Putz. Útočník projel po pravé straně do pásma a s kusem štěstí dostal puk za Filipa Tučka.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 44. Prášek (Zych) – 3. Trunda, 6. Plos (Kříž, Meisel), 19. Masař (Plos, Patzelt), 40. Meisel (Kříž), 52. Masař (Kříž, Dvořák), 53. Vodlan (Tůma, Böhm), 54. Dvořák (Kříž, Plos), 57. Putz (Tůma, Böhm). Rozhodčí: Vojtěch Král – Tomáš Krejčí, Erik Berger. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:43 (8:12, 7:18, 14:13). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:8.

Kubík (54. Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych (C), Doležal, Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Rauš (A), Janko, T. Holenda, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek