18. 9. 2020 | Tomáš Sochor

Tvrdá rána pro juniory, body ztratili v poslední sekundě

Havlíčkobrodská juniorka začala sezonu zápasem proti Kralupům nad Vltavou. Hosté loni vyhráli základní skupinu, Bruslaře tak čekala velice těžká úvodní prověrka. Mužstvo trenéra Richarda Cachnína si v půli zápasu vytvořilo dvoubrankové vedení, když potrestalo dvojnásobnou početní převahu. I hosté si v závěru druhé třetiny zahráli přesilovku pět na tři, kterou též využili. Ve třetí třetině se utkání vyostřilo. Kralupům se však podařilo zápas otočit a z Kotliny si tak vezou tři body.

V první třetině byly jasně aktivnějším týmem Kralupy nad Vltavou, které si vytvořily mnoho velkých příležitostí. Hosty ale v první třetině trápila koncovka. Brankář domácích Hynek Petržílka přestál úvodní nápor soupeře. V osmé minutě se pak zázračně přesunul proti střele Timotheose Apatsidise, jenž střílel do poloprázdné klece. Kralupy se neprosadily ani po střele z mezikruží z hole Jakuba Kučery a ani po přečíslení dva na jednoho, které nedokázal úspěšně zakončit František Januška. Na druhé straně si Roman Krinwald špatně naplánoval výjezd pro puk. Bruslaři však nedokázali propasírovat kotouč přes tři hráče hostů, kteří nahrazovali zaskočeného brankáře. V samotném závěru třetiny se dostal do samostatného úniku František Januška, ani tuto příležitost však nedokázal využít.

Druhá perioda nabídla vyrovnanější hokej a hlavně také góly. Začátek druhé dvacetiminutovky byl z obou stran pozvolnější, časem však začalo přituhovat. Všechny šance však likvidovali brankáři obou týmů. Zlom nastal v polovině zápasu. Domácí mužstvo šlo do dvojnásobné přesilovky, kterou využilo hned dvakrát. Nejdříve se prosadil Marián Havel, který z úhlu naznačil přihrávku. Střelou ke vzdálenější tyči však naprosto překvapil Romana Krinwalda. Bruslaři se prosadili i z pokračující klasické přesilové hry, kdy si gólmanem vyražený kotouč našel Filip Pártl, který přesnou ránou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny si dvojnásobnou početní převahu vyzkoušeli i hosté a ani oni nabízenou šanci nepromarnili. Z ostrého úhlu vypálil František Januška, který střelou o břevno snížil na rozdíl jednoho gólu.

Třetí část nabídla velice bojovnou hru, která se, co se týče hokejové krásy, vyvedla oběma dnešním soupeřům nejméně. Kralupy nad Vltavou se snažily vyrovnat skóre, Havlíčkův Brod však hrál velice houževnatě a neposkytoval soupeři ani píď ledu zadarmo. Týmy také pořádně přitvrdily, což nakonec přineslo hostům spásu. Ti totiž využili toho, že jeden z hráčů domácích zůstal ležet po tvrdém zákroku soupeře na zemi. Následovalo z toho přečíslení tři na jednoho, které využil Michal Hájek. Zanedlouho poté před bránou domácích strkanice přerostla v bitku. Vyhrocený konec zápasu vyšel lépe hostům, kteří sekundu a tři desetiny před závěrečnou sirénou dali vítěznou branku. Vyražený puk uklidil za Petržílkova záda Adam Stupka. Kralupy nad Vltavou tak otočily skóre zápasu ve svůj prospěch a vyhrály 3:2.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 31. Havel (Trupl, Holenda), 33. Pártl (Košťál, Machovský) – 38. Januška (Kučera), 54. Hájek (Kučera, Stupka), 60. Stupka (Bradáček, Januška). Rozhodčí: Marek Honza – Erik Berger, Patrik Augusta. Vyloučení: 7:5, navíc Pokorný (HBR) 5 + OK [HRUB], Štirban (KRA) 5 + OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 16:39 (4:10, 7:13, 5:16). Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Petržílka (Kukeně) – Trupl (C), Besmák, Vranka, Kutlvašr, Souček, Adam – Havel, Holenda, Pokorný – Pártl (A), Košťál (A), Mihulka – Kravec, Melenovský, Mlejnek – Machovský