7. 11. 2015 | Adam Karas

V divoké přestřelce dokázal zvítězit Tábor, Bruslaři se vrací domů s prázdnou

K utkání 14. kola odjeli Bruslaři na led velice silného celku táborských Kohoutů. Ve 2. minutě mířil přesně Patrik Zayml, avšak hosté zanedlouho vyrovnali stav Lukášem Endálem. Kohoutům se v první třetině podařilo odskočit na dvoubrankové vedení, ale Tomáš Ludvík stihl před sirénou snížit na rozdíl jediné branky. Ačkoliv Bruslaři na začátku druhé třetiny opět inkasovali, podařilo se jim parádním způsobem vyrovnat zásluhou Vlasova s Přidalem. Ve 47. minutě strhl vedení opět na stranu domácích Jakub Matušík. Bojovníkům z Kotliny se již vyrovnat nepodařilo a domů se tak vrací bez bodu.

V úvodním dějství viděli fandové obou mužstev rychlý a ofenzivní hokej, ze kterého se rekrutovalo pět gólů. Domácí celek odehrál úvodní dějství do ofenzívy ve velkém stylu a při trochu výraznější produktivitě už mohlo být o konečném výsledku rozhodnuto. Na opačné straně mince se ocitla příliš častá laxnost při defenzivní práci, která hostům otevřela dveře ke dvěma přesným zásahům. Brankový účet zahajovací periody otevřela už 2. minuta a gól Zaymla, který před Novákem tečoval Heršálkovu střelu od modré. Přes trvalý nápor a další spršku střel na brodskou klec si pro sebe druhou trefu zápasu rezervovali hosté z Kotliny. Nebezpečný Endál dostal přihrávku mezi kruhy a bleskurychlým švihem nedal Klestilovi šanci zasáhnout - 1:1. Tento okamžik Kohoutům vítr z plachet nevzal a z řady dalších příležitostí vytěžili další dvě branky. Po necelých devíti minutách hry Zayml objel hostující klec, sám ještě kotouč za brankovou čáru nedopravil, ale povedenou akci dokončil Březina - 2:1. Havlíčkobrodský celek měl téměř vzápětí blízko k opětovnému vyrovnání, ale radost jim zkazil Klestilův reflexivní zákrok. Další změnu skóre tak znovu obstarala domácí družina - v její přesilové hře napřáhl Kanov od modré a jeho první gólový příspěvek v této sezoně rozhodně stál za to - 3:1. Jedinečnou příležitost definitivně utlumit naděje Bruslařů přinesla Jihočechům minutová přesilovka pěti proti třem, ve které dokázal být táborský soubor nebezpečný, ale výtečný Novák zlikvidoval i vyložené šance Polodny a Seidla. A tak se znovu přihlásili o slovo hráči v bílých dresech. Při vyloučení táborského Polodny se nastěhovali do útočného pásma a po necelé minutě slavili svůj druhý gól, o který se postaral Ludvík s přispěním nešťastné teče Heršálkovy hole - 3:2.

Před druhou třetinou se táborským hráčům dostalo důrazné domluvy týkající se obranné hry. Začátek prostředního dějství se jim přesto nevydařil. Ke Krätzerovi, který byl vyloučen na konci první části (a navrch vyfasoval "desítku" za řeči) přibyl na domácí trestnou lavici Havran, a tak si i hokejisté z Vysočiny zahráli půl minuty ve dvojnásobné početní převaze. K vyrovnání je tato výhoda nenasměrovala, v dalších minutách se ovšem chopili herních otěží a byli bezesporu aktivnějším i nebezpečnějším týmem. Zhruba po šesti minutách brodské nadvlády se táborský tým nadechl k útočnější hře a zvolna nabíral tempo, které ovšem zabrzdilo další vyloučení. Bojovně naladěný celek hostů v něm několikrát zahrozil, ale se stavem střetnutí nepohnul. To se naopak brzy po přežitém oslabení podařilo Kohoutům. V čase 32:34 vysunul Matušík ze středního pásma na zteč Kellnera, a ten při svém blafáku protlačil puk za brankovou čáru - 4:2. V tu chvíli to vypadalo pro táborského favorita velice slibně, avšak Havlíčkobrodští rozhodně nehodlali složit zbraně. Ve zbytku prostřední části vyvinuli obrovské úsilí, které se setkalo se zaslouženou odměnou. Ve 37. minutě si počínal mimořádně důrazně před táborskou brankou Vlasov, vydoloval kotouč zpod rukavice brankáře Klestila a sudí Hornáček jeho gól uznal - 4:3. Méně pochopení pro činnost hostů na brankovišti měl domácí bek Heršálek, jenž sice okamžitě ztrestal hostujícího Chlubnu, ale vyfasoval za to čtyřminutový trest a jeho tým se opět ocitl v oslabení. A Havlíčkův Brod přesilovkou nepohrdl. V polovině 38. minuty stál na konci hostujících manévrů v útočném pásmu Přidal a před odchodem do šaten ustanovil smírný stav 4:4.

Do posledního dějství sobotní bitvy vstoupili lépe táborští hokejisté. Už po necelých třech minutách hry pořádně rozvířili vzduch před Novákovou klecí, a především dvě příležitosti Zaymla volaly po gólu, prozatím ale neuhodilo. Nakonec klíčový moment se zapsal do historie zápasu v čase 45:05, kdy si domácí kapitán Matušík připravil palebnou pozici a z poměrně výrazného úhlu vykouzlil nádhernou gólovou střelu - 5:4. O necelé dvě minuty později mohl prožít svůj moment zápasu Kuchta, ale Klestil byl včas na ledě a obrovskou šanci brodského forvarda zlikvidoval. Komplikace pro domácí družinu, která už byla v dosavadním průběhu třetiny opět mírně lepším týmem se dostavila před prahem závěrečné desetiminutovky, kdy nejprve putoval za katr domácí obránce Klíma a o šedesát pět vteřin později i jeho spoluhráč Seidl. Mužstvo Tábora se dvojnásobné přesilovce soupeře příkladně ubránilo a bez výraznějších potíží poté přečkalo i další dvouminutový trest. Závěr utkání už zvládli domácí hráči velmi dobře. Nevyužili sice další přesilovou hru pěti proti třem a poměrně horko jim bylo i při závěrečné power play Havlíčkova Brodu, o nesmírně cenné vítězství s hokejově velice vyspělým soupeřem už ale nepřišli.

Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Zayml (Heršálek), 9. Březina (Zayml), 11. Kanov (Matušík), 33. Kellner (Matušík, Heršálek), 46. Matušík (Kanov) – 8. Endál (Jelínek, Přidal), 18. Ludvík (Vlasov, Kondratev), 37. Vlasov (Chlubna, Kondratev), 38. Přidal (Endál, Jelínek). Rozhodčí: Hornáček – Marek, Rybáček. Vyloučení: 10:8, navíc Kratzer (TAB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1826. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.