9. 10. 2016 | Ladislav Vácha, Kryštof Rossmann

Velká škoda. Starší dorost v Liberci potopila nepovedená třetí třetina

To je velká škoda. Starší dorostenci byli po nepovedeném výkonu a nepříjemné domácí porážce od Kolína k nepoznání a v Liberci hráli dvě třetiny velmi dobře. Bílí Tygři se sice dostali v prostřední části do vedení, ale při přesilovce vyrovnal parádní ranou od modré čáry Radim Pejchal. Mladé Bruslaře držel i fantasticky chytající gólman Miroslav Folvarský, který předváděl skvělé zákroky. Na začátku třetí periody však soubor z Kotliny doslova zkolaboval, inkasoval tři branky a bylo vymalováno. Jiskřičku naděje sice vykřesal dalším svým gólem od modré čáry Radim Pejchal, ale hokejisté zpod Ještědu potvrdili svou výhru dalším gólem a zvítězili 5:2. V řadách havlíčkobrodské družiny zavládlo velké zklamání, protože v jejích silách rozhodně bylo na severu Čech bodovat.

Tygři vstoupili do zápasu aktivně, ale branku se jim dlouho vstřelit nedařilo. V deváté minutě si navíc najel do předbrankového prostoru Teplý a obdržel přesnou přihrávku, poslal ji však z velmi dobré pozice pouze nad břevno. O několik chvil později vybojoval první početní výhodu pro svůj celek Matěj Hájek. Tygři si vytvořili velký tlak, ale rány Kunsta ani Turského nakonec za Folvarského nezapadly.

V samotném závěru prvního dějství mohli ještě hosté ujíždět do přečíslení 3 na 1, nicméně Pokorný pokazil přihrávku z levé strany. Během druhé části se s šancemi roztrhl pytel, nejprve jen těsně nepřekvapil havlíčkobrodského gólmana Bitman a poté Chrtek v úniku trefil kus Folvarského hole.

Následně už se skóre měnilo. Přesilovou hru bleskurychle využil Miroslav Litera, který se dostal tváří v tvář Folvarskému a zakončil svůj bekhendový blafák nechytatelně do šibenice. Záhy bylo vyrovnáno, při početní výhodě napřáhl Radim Pejchal a trefil se z voleje přesně pod víko. V závěru periody mohli jít hosté dokonce do vedení. Teplý po krásné akci na pravé straně nalezl volného Dondu. Toho však skvělým zákrokem vychytal Novák!

Na začátku třetí třetiny Tygři spustili svůj brankostroj. Nejprve překvapil Folvarského ranou od mantinelu Vratislav Kunst a poté se radoval i Petr Bitman, jenž využil své důkladné práce v předbrankovém prostoru.

Rozjetí Liberečané nezastavovali, vleže překonal Folvarského o pouhé tři minuty ještě Petr Šafařovský. Hosté se nakonec dočkali snížení. Radim Pejchal ze svého oblíbeného místa na modré čáře překonal stříleným nahozením gólmana domácích. Naděje Havlíčkova Brodu však definitivně pohřbil Martin Maťátko v osmapadesáté minutě. Ten našel mezeru mezi betony maskovaného muže.

Liberec - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 27. Litera (Mocek, Bouřil), 41. Kunst (Chrtek), 42. Bitman (Krejsa, Šafařovský), 45. Šafařovský (Hájek, Bitman), 58. Maťátko (Kunst, Šíř) – 31. Pejchal (Přibyl), 55. Pejchal (Teplý, Donda). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Aleš Hejl, Petr Bosák. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 54:22 (14:4, 23:11, 17:7. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.