17. 9. 2016 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Vítězná série končí. Starší dorost doma vysoko prohrál s Libercem

Starší dorostenci chtěli na svém ledě prodloužit vítěznou sérii proti silnému Liberci, ale to se jim nepovedlo. Nevyšla jim už úvodní dvacetiminutovka, v níž brzy dvakrát inkasovali a nakonec ji prohráli 0:3. Severočeši ve druhé periodě ještě své vedení navýšili, a i když poslední dějství vyhráli mladí Bruslaři poměrem 2:1, Tygři si odvezli pod Ještěd přesvědčivé a zasloužené vítězství 6:2. Za Havlíčkův Brod se trefili Michal Kyncl a Lukáš Pokorný.

Liberec byl od úvodních minut aktivnějším týmem a zásobil Blažka prací. Naopak domácím se příliš nedařil přechod do útočné třetiny. Rozhodující moment první třetiny, a zřejmě i celého zápasu, přišel v šesté minutě. To se nejprve po průvanu na levém křídle prosadil Miroslav Litera, který přišpendlil kotouč pod horní tyč. Ani ne dvacet vteřin po něm pak tečoval Petr Bitman nahození Charváta na brankovišti za záda domácího muže s maskou. V ten moment byli tygři na koni a v jedenácté minutě svůj náskok ještě navýšili. Turský v situaci dva na jednoho předložil kotouč Janu Jeníkovi, který si osamocen povodil Blažka. Ke konci třetiny pak Liberec zvolnil a do střel se začali dostávat i Bruslaři, ale na Nováka si nepřišli.

Druhé dějství načal opět aktivněji tým ze severu Čech. Chrtek se mohl prosadit už po čtyřech minutách, ale nemířil z dorážky přesně. Na druhé straně nedosáhl na kotouč Tecl. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale oba gólmani byli jistí. V několika šancích selhali i sami střelci. Bitman střílel jen nad a Chrtek do tyče. Stejně jako v první, i v té druhé srazily Bruslaře slepené góly. Během 36. minuty se hosté dvakrát prosadili. Jan Jeník z osy kluziště střílel přesně k zadní tyči a Jakub Šír pak na brankovišti umístil puk pod vyrážečku. Do domácí branky nastoupil poprvé v sezoně Miroslav Folvarské, kterému se podařilo udržet bezgólový stav i díky obránci Rubnerovi, jenž po nešťastném odrazu puku od mantinelu, který zaskočil gólmana při rozehrávce, zblokoval zakončení Rychlovského do prázdné klece.

Třetí část začal několika dobrými zákroky Miroslav Folvarský. Poté se hra vyrovnala, i když aktivnější směrem dopředu byl Liberec. Skórovat ale mohl i Holenda, ale v dobré pozici trefil přesouvajícího se Nováka. Bruslaři zhruba v polovině závěrečného dějství využili přesilovou hru. Holenda vybojoval v souboji s obráncem puk, který předložil Michalu Kynclovi, jenž stál sám před brankářem, jehož pokořil střelou po ledě. Kapitán domácích pak v samostatném nájezdu pálil jen vedle, načež musel několik zajímavých střel hasit i gólman Bruslařů. Oba týmy v samotném závěru přidali ještě jeden gól. Nejprve to byli Havlíčkobrodští. Po dobré práci Cachnína usměrnil na brankovišti puk za Novákova záda Lukáš Pokorný. Pár chvil před závěrečnou sirénou se prosadili Bílí tygři. Před Folvarským trkl puk za jeho záda Kryštof Bouřil. Liberec získal v Kotlině po zásluze tři body a přiblížil se k Bruslařům na stejně vysoký rozdíl.

Havl. Brod - Liberec

Branky a nahrávky: 50. Kyncl (Holenda), 59. Pokorný (Cachnín) – 6. Litera (Bouřil), 6. Bitman (Charvát, Šafařovský), 11. Jeník (Turský), 36. Jeník, 36. Šír (Mocek), 60. Bouřil (Rychlovský). Rozhodčí: Luděk Pilný – Martin Klouda, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

Blažek (36. Folvarský) – Krejčí, Pejchal, Zvěřina, Polák, Adam, Rubner, Lachman "A" – Piskač, Donda, Kohout, Tecl, Kyncl, Holenda "C", Přibyl "A", Křehlík, Pokorný, Cachnín, Teplý.