26. 9. 2020 | Štěpán Ondráček

Výborný start do sezony, Bruslaři porazili v Kotlině bojovné Klatovy!

Druhá hokejová liga napsala druhé pokračovaní, když havlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě Klatovy. V úvodu se hrál útočný hokej na obou stranách a více ze hry měli Bruslaři, kteří vedli po první části. Klatovy se prezentovaly bojovnou hrou, když dokázaly vyrovnat. Havlíčkův Brod potom odskočil svému sokovi, ale v závěrečných minutách musel hájit těsné vítězství. Západočeši na konci utkání neproměnili přesilovku, ve které hráli bez brankáře, a tak domácí tým bere první tříbodovou výhru.

Úvod druhého kola patřil oběma útokům, které nastínily, jak bude vypadat obraz hry. Už ve třetí minutě mohl rozradostnit domácí fanoušky Hrala, ten ale svoji akci nedokázal proměnit. Západočeši mohli odpovědět hned záhy, když gól na holi měl Houfek, ten ale trefil jen brankáře Havlíčkova Brodu. Obě mužstva se střídala v útočných třetinách, ovšem ani jedno si nedokázalo vytvořit souvislý tlak na jednoho z maskovaných mužů. Více ze hry měli hráči domácího celku, kteří operovali před Polívkou, ale bývalý mládežnický reprezentant byl na svém místě. Diváci se dočkali v první třetině úvodní branky, kterou měl na svědomí Havlíčkův Brod. Po dvaceti sekundách dokázali Konečného svěřenci využít přesilovou hru, a to po krásné akci. Puk šel z hole na hůl, když Holendovu střelu dorazil za bezmocného gólmana Západočechů Marek Tecl.

Druhou třetinu zahájili Havlíčkobrodští přesilovkou, ale nedokázali ji využít. Zato Klatovy měly dvojnásobnou početní výhodu. Hosté svírali Bruslaře v pásmu, ale jejich pokusy pochytal spolehlivý Chaloupek. Ve hře se potom objevily chyby v rozehrávkách a ve 27. minutě bylo vyrovnáno. Roubalovu střelu vyrazil brankář Havlíčkova Brodu před sebe a nejrychleji si volného kotouče všiml Josef Hasman. Útočník Západočechů prostřelil změť těl a dostal kotouč do sítě. Hosté potom přehrávali domácí tým, jenže ten mohl jít ve 33. minutě do vedení. Čejka nahrál na Voříška, ale jeho pokus nedošel až za brankovou čáru. Havlíčkův Brod zlepšil svoji hru a rázem se to projevilo na skóre. Dvanáct sekund před koncem vymyslel nádhernou nahrávku kapitán Voříšek. Zkušený forvard našel Michala Klimenta, a ten zamířil přesně k levé tyči. Vedení Bruslařů mohlo být dvoubrankové, ovšem Holenda ve svém sólu trefil špičku levého betonu brankáře Polívky.

V poslední části ubránili hosté další oslabení, po kterém mohli srovnat krok. V samostatném úniku se ocitl Princl. Hostující útočník překonal Chaloupka, ale toho zastoupila branková konstrukce. Domácí fanoušci ve 46. minutě mohli slavit třetí trefu v utkání. V přečíslení dva na jednoho vzal na sebe veškerou odpovědnost David Košťál. Nová tvář v domácím výběru procedila kotouč za záda Polívky. V závěrečných minutách se hrál hokej nahoru, dolů a Klatovy vykřesaly jiskřičku naděje. Západočeši využili přesilovou hru zásluhou Davida Michela. Hostující útočník zamířil přesně mezi Chaloupkovy betony. V poslední minutě sáhly Klatovy ke hře bez brankáře a navrch hrály přesilovku. Hosté nedokázali nabídnuté příležitosti využít, a tak je postihl trest. V rychlostním souboji o kotouč uspěl Kryštof Hrala, jenž po obkroužení branky dal na konečných 4:2.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Klatovy

Branky a nahrávky: 17. Tecl (Holenda, Smutný), 40. Kliment (Voříšek, Čejka), 46. Košťál (Vála, Hrala), 60. Hrala – 27. Hasman (Roubal, Lokajíček), 57. Michel (Hasman, Roubal). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 274. Střely na branku: 39:27 (19:8, 12:12, 8:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Chaloupek (Nedvěd) – Kliment (A), Vála, Dudycha, Smutný, Benák, Dvořák, Zvěřina – Mlynař, Čejka, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Hrala, Padělek, Košťál – J. Ludvík, T. Ludvík (A), Kalač