BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Třinec - Havl. Brod 11:4 - Vyrovnaný zápas zhatila nepovedená třetí třetina, dorost odjel z Třince s prázdnou
Vyrovnaný zápas zhatila nepovedená třetí třetina, dorost odjel z Třince s prázdnou

Vyrovnaný zápas zhatila nepovedená třetí třetina, dorost odjel z Třince s prázdnou

22.02.2020 | Štěpán Ondráček, Šárka Kolková

TŘINEC – Havlíčkobrodští dorostenci se vydali na Třince. Do utkání vstoupil celek z Vysočiny dobře, když dvakrát dostal do vedení. Po čtyřiceti minutách byl stav příznivější pro domácí mužstvo, které vedlo o jedinou branku 4:3. O vítězi měla rozhodnout třetí třetina. Poslední část nabídla brankostroj Ocelářů, kteří sedmi trefami rozstříleli naděje Havlíčkova Brodu.

 
OPO17, pátek 21.2.2020, WERK ARENA
HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
11:4
(2:2, 2:1, 7:1)
Branky a nahrávky: 12. Kašpárek (Bujak, Halouzka), 19. Hlávka (Volas), 26. Pánek (Tomiczek), 40. Kašpárek (Jobánek), 44. Hlávka, 47. Jobánek (Hlávka, Volas), 48. Petrovský (Andrle, Kašpárek), 51. Petrovský (Procházka), 54. Tomiczek (Šutý), 56. Petrovský (Jobánek, Kašpárek), 58. Przybyla (Procházka, Žabka) – 9. Teplý (Janko, Hrdlička), 17. Báťa (Prášek, D. Krejčí), 39. Číhal, 58. Hrdlička (Teplý, Kutlvašr). Rozhodčí: Lukáš Blaževič – Vladimír Hladík, Dominik Klímek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 50:19 (15:8, 14:6, 21:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 10:3, 10:4, 11:4.

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Andrle, Pospíšil, Ročák, Žabka (A), Kyselý (C), Bujak – Šutý, Pánek, Petrovský (A), Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Volas, Hlávka, Kašpárek, Jobánek, Procházka

BK Havlíčkův Brod: Tuček (Kubík) – Jakubec, Besmák, Fišer, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Teplý, Báťa, Rauš (C), Janko, Holenda, D. Krejčí, T. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

 

Úvodní část zápasu nezačala pro Oceláře vůbec dobře, protože hned v deváté minutě se otevřelo skóre pro hosty, kteří se ujali vedení díky Josefu Teplému. Oceláři se během tří minut postarali o vyrovnání, které zařídil dělovkou v mezikruží Alexandr Kašpárek. Havlíčkův Brod se ovšem brzy dostal zpět do vedení a to v sedmnácté minutě díky Šimonu Baťovi. Třinečtí zareagovali na tuto situaci dalším vyrovnávacím gólem, který zaznamenal Tadeáš Hlávka, jenž v devatenácté minutě zamířil přesně z pravého kruhu.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu. Ve dvacáté šesté minutě se do vedení nejprve dostali Oceláři, stalo se tak zásluhou Martina Pánka, který tečoval kotouč, jenž zamířil do pravého rohu. Dorostencům z Vysočiny se podařilo vyrovnat a to zásluhou Lukáše Číhaly, který se dostal do samostatného úniku a kotouč umístil pohotově mezi betony Halouzky. Svěřenci trenéra Muchy si na tuto akci hostů připravili během čtyřiceti vteřin odpověď Alexandrem Kašpárkem, který zaznamenal v zápase už druhou branku.

V poslední třetině se mladí Oceláři postarali o pořádný výprask soupeře. První akci nastartoval Tadeáš Hlávka, který ve čtyřiačtyřicáté minutě unikl obraně hostů a skóroval už podruhé. Šestá úspěšná akce vznikla ve čtyřicáté sedmé minutě zásluhou Jonáše Jobánka, kterého před bránou neuhlídali havlíčkobrodští obránci. Krátce poté začal zaúřadoval Servác Petrovský, který se rychle dostal k přihrávce a z pravého kruhu zamířil naprosto přesně do sítě. Servác Petrovský nedal soupeři vydechnout, po třech minutách rozezněl znovu gólovou sirénu a Oceláři vedli už s náskokem pěti branek. Další trefou se prezentoval Filip Tomiczek, který kotouč jen lehce nahodil na Tučka, ale ten situaci hrubě podcenil a inkasoval. Desátý zásah patřil Serváci Petrovskému, který tak zkompletoval hattrick během pouhých osmi minut. Hosté se ještě zmohli na čtvrtou branku, kterou kosmeticky zmírnil debakl Petr Hrdlička ze středu obranného pásma Ocelářů. Třinečtí mládežníci ovšem útočně bohatý zápas ukončili ještě sladkou třešinkou a to celkem jedenáctou brankou večera, kterou pečetil vysoké vítězství Petr Przybyla.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv