27. 11. 2013 | Ladislav Vácha, Miroslav Fantal

Bravo! Rebelové vyloupili po skvělém obratu Hanou a domů si odvážejí všechny body

Havlíčkobrodští hokejisté jeli po sobotní napínavé bitvě s Mladou Boleslaví, jíž nakonec v Kotlině podlehli 3:5, na led silné Olomouce s jasným cílem – navázat na velmi dobrý výkon proti lídrovi soutěže a ukrojit, popřípadě úplně smazat ztrátu na druhé Hanáky. V úvodní dvacetiminutovce to s těmito vyhlídkami nevypadalo vůbec dobře, protože Mora se ujala vedení po přesné teči Richarda Diviše. Rebelové ale nesložili zbraně a nadechli se k velkému obratu, když šestnáct sekund před první sirénou zajistil důležité vyrovnání Tomáš Kolafa, v prostřední části překlopil pomyslné misky vah na stranu bojovníků z Kotliny svou premiérovou trefou Patrik Petruška a v závěrečném dějství navýšil náskok svého týmu kapitán Petr Polodna. Kohouti už se na odpověď nevzmohli a soubor pod vedení trenérské dvojice Mička – Cachnín si odvezl na Vysočinu všechny tři cenné body za triumf 3:1.

Přestože do utkání vlétli lépe hráči hostujícího celku, právě gólman Havlíčkova Brodu mohl být tím, kdo jako první inkasuje. Po pasu Kindla zakončoval z nebezpečné pozice Selingr, ovšem Kacetl byl na svém místě včas. Tým z Vysočiny prvních deset minut svého soupeře přehrával, nicméně branky se nedočkal ani po šancích Čípa nebo Havla.

Poprvé se skóre měnilo na konci dvanácté minuty v přesilové hře Kohoutů. Hosté nejprve zahodili možnost skórovat v přečíslení dvou na jednoho, o několik desítek vteřin byli potrestáni. Nahození Kindla tečoval těsně před gólmanem soupeře Richard Diviš, brankář hostí neměl šanci zareagovat. Vzápětí mohla Mora odskočit do dvoubrankového vedení, Rác sám před Kacetlem ale neuspěl.

V dalších minutách první části to byli zase hosté, kteří hrozili. Ve velkých příležitostech sice Číp a po něm i Petruška neuspěli, chvíli před první přestávkou se ale už Rebel dočkal. Ránu Havla vyrazil brankář Mory před sebe na hůl Tomáše Kolafy, který usměrnil puk za záda Halásze.

Na začátku druhé části chtěl domácí celek svému soupeři znovu odskočit na rozdíl jedné branky, Jerglova prudká střela si ale našla cestu jen do lapačky Kacetla. Naopak v pětadvacáté minutě vyšel jeden z ojedinělých útoků Havlíčkova Brodu. Švihálek vybídl pasem do jízdy Patrika Petrušku, který se trefil nad lapačku domácího gólmana. Hanáci se snažili o okamžitou nápravu situace, překonat hostující obranu, která se za jednobrankového vedení ještě více zatáhla, se jim však vůbec nedařilo.

Havlíčkobrodští navíc nikam nespěchali a hru i za cenu nevole diváků často zdržovali. I přesto se ale Kohouti dostávali do dobrých palebných pozicí. V jedné z nich byl i Králík, ke kterému se odrazil kotouč od zadního mantinelu. Útočník Mory ale poloodkrytou klec bekhendem netrefil. A když chvíli poté rozezvonil Vodný jen pravou tyč hostující klece, šlo se do kabin za jednobrankového vedení hostů.

Na začátku posledního dějství měla Mora další možnost upravit skóre, Houdkův pokus zlikvidoval Kacetl s velkou porcí štěstí. Vzápětí navíc v obranné třetině chyboval Řípa, čehož dokonale využil Petr Polodna, který tváří v tvář Halászovi poslal puk do horní poloviny branky. V sedmačtyřicáté minutě přišla chvíle hlavního rozhodčího. V nepřehledné situaci se puk po ráně Selingra odrazil dost možná od vnitřní konstrukce branky, ale sudí Trombík nekompromisně rozpažil, a to i přesto, že brankový rozhodčí posoudil situaci jako gólovou.

Havlíčkobrodští si tak stále drželi náskok dvou branek, který mohli domácí alespoň částečně umazat v početních výhodách. Ani při jednom ze dvou vyloučení soupeře se ale Kohouti vytoužené branky nedočkali. Přestože k tomu šance měli, hosté už vedení udrželi. Kohouti tak ani podruhé v sezóně nenašli recept na hokejisty Havlíčkova Brodu, který se právě na svého středečního soupeře bodově dotáhl.

Olomouc - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 12. Diviš (Kindl, Selingr) – 20. Kolafa (Havel, Číp), 25. Petruška (Švihálek), 43. Polodna. Rozhodčí: René Trombík – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1357. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.